Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Covid 19 tolar

Vykupminci.cz
Numisargo

Covid 19 tolar

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Je možné že první je kopie? Není vidět signatura a e na šesti hodinách má nálitek?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je jen blbě vyražený(dvojráz)a poškrábaný nevhodným čištěním.
Navíc špatné foto,ale signatura je patrná..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Souhlas s lopezem... Výskyt kvalitních kopii u těchto upomínkových tolaru je velmi nepravděpodobné...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 14. 6. 2021, 7:26. »
Registrovaný uživatel
Ano, tenhle má dvojráz, jestli ho máte, pošlete mi ho, pošlu vám jiný bez vad. Spojení na mě - petr1596@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji
Moderátor
Ten dvojráz, může být docela zajímavý vzhledem k tomu jak netradičně na dnešní dobu vznikly tyto mince..
Medaili vydala Česká Numismatická Společnost ve spolupráci a Mgr. Petrem Souškem v limitované serii do 500 kusů.
Ražba byla provedena starou metodou - ručním šroubovým lisem. Říká se mu balancier.
Vřetenový nebo šroubový lis se v mincovnách používal cca od poloviny 16. století.
Registrovaný uživatel
Každá se razí na 10 až 20 úderů, mezi tím číštění, žíhání, drobné opravy hrany. Občas se něco přehlédne....bereme to spíš jako výrobní zmetek. Pošlu ho po výměně na roztavení.
Registrovaný uživatel
Každá se razí na 10 až 20 úderů, mezi tím číštění, žíhání, drobné opravy hrany. Občas se něco přehlédne....bereme to spíš jako výrobní zmetek. Pošlu ho po výměně na roztavení.
Moderátor
petr1596 napsal
Každá se razí na 10 až 20 úderů, mezi tím číštění, žíhání, drobné opravy hrany. Občas se něco přehlédne....bereme to spíš jako výrobní zmetek. Pošlu ho po výměně na roztavení.


Rozumím díky Petře
Za mne právě to lze považovat za určitou zajímavost blíž k realitě tolarů 16 stl.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám prosbu, sehnal jsem tento tolar a prosím měl by někdo možnost sehnat podpis autora, nebo něco takového ? Moc to pro mě znamená, asi tušíte proč zrovna tento tolar. A chtěl bych si ho vystavit i s podpisem. Děkuji moc.
Za mě krásná práce, opravdu tleskám. Díky všem a omlouvám se, pokud to sem nepatří.
Registrovaný uživatel
Kdyby měl někdo možnost, samozřejmě zaplatím. Můj email: roman1992@seznam.cz .Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Covid 19 tolar

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1