Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
když tak pošlete kontakt, někde se mi zatoulal, díky.
Registrovaný uživatel
poslal jsem vám email
Registrovaný uživatel
trava napsal
U 100 Kč mám s. 01 u všech 7 sérií.


super, to je spravny pristup k ceske korune!

ja nemam ani vsechny serie, jen podle zakladnich typu:
A, B, F
Registrovaný uživatel
Jestli se to bude vyvíjet tak, jak teď, tak nám asi ta koruna zůstane navždy, doufám.
Registrovaný uživatel
a bude treba i bankovka v hodnote 10000 Kc !!! :)
Otazkou je, koho by na ni vybrali?
Moderátor
Obávám se, že s tímto čekají, jestli umře dříve Havel nebo Klaus.
Moderátor
dejvy napsal
Obávám se, že s tímto čekají, jestli umře dříve Havel nebo Klaus.

nestraš, jen to ne. :D
Ale třeba takovej Píka, Mašín nebo Eliáš by nemusel bejt špatnej
Registrovaný uživatel
Tak nevím, jestli jsem to tady už nenadhodil (každopádně jsem o tom určitě uvažoval).
Když nám teď zrušili padesátku a nejmenší hodnota je stovka, tak těch 10.000 by bylo v celku logické. I když proti je asi psychologický důvod - je to přece jenom vysoký nominá a fakt, že pro tento nominál vlastně ani není moc důvod. V 80. letech pro 1.000 Kčs (ekvivalent dnešních 10.000) důvod byl, ale bezhotovostní placení je holt bezhotovostní placení.

Všeobecně přijatelná osobnost po Masarykovi by se asi hledala těžko. Takže co jiného? Alegorická republika? Nějaký pel mel?

A vůbec, jak dlouho vydrží Kulhánkova emise? Plánovalo se / plánuje se do (případného) eura (které asi už ani nebude) ještě nějaká další emise?

Otázek je moc. I když bych stejně asi ze všeho nejraději viděl Kulhánkovy návrhy na desetikoruny (Pribina, Svatopluk) nebo jeho návrhy na bankovky se slovenskými osobnostmi z roku 1990-2.
Moderátor
nedávno jsme s Koikem prolejzali starý noviny a některý Kulhánkovi federativní návrhy jsme tam našli, ale Svatopluk bohužel mezi nimi nebyl. Kdo ví jestli vůbec vznikla alespoň nějaká skica :|
Registrovaný uživatel
10000 kc vidim celkom realne . ved je to cca 500 evri . lenze to skor prijmete euro ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
10000 kc vidim celkom realne . ved je to cca 500 evri . lenze to skor prijmete euro ;)


a já zase jako úvahu úplně mimo, zbytečný nominál. Jak často máte v ruce Masaryka? A když už se poštěstí tak je dobrý akorát tak na rozměnění.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
jano7B9 napsal
10000 kc vidim celkom realne . ved je to cca 500 evri . lenze to skor prijmete euro ;)

a já zase jako úvahu úplně mimo, zbytečný nominál. Jak často máte v ruce Masaryka? A když už se poštěstí tak je dobrý akorát tak na rozměnění.

No právě!
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
nedávno jsme s Koikem prolejzali starý noviny a některý Kulhánkovi federativní návrhy jsme tam našli, ale Svatopluk bohužel mezi nimi nebyl. Kdo ví jestli vůbec vznikla alespoň nějaká skica :|

Odkazy a fotky sem!!! ;)
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
nedávno jsme s Koikem prolejzali starý noviny a některý Kulhánkovi federativní návrhy jsme tam našli, ale Svatopluk bohužel mezi nimi nebyl. Kdo ví jestli vůbec vznikla alespoň nějaká skica :|


taky prosim o blizsi info, diky !!
Moderátor
Je to v Rudým právu/ Mladý frontě 91/92. Hledali jsme v nich něco jinýho, takže jsme tohle nescanovali.
I když vlastně myslím, že Koiko snad fotil jen tu dvou stovku, možná to sem sám vloží, případně se ho zeptám jestli to někde nemá ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 18. 5. 2011, 9:07. »
Moderátor
já viděl návrh na 200 Kčs od Bubáka (už jsem sem historicky postoval, vyšlo to i v Bajerovi), pak ještě v Rudym právu (?) návrh na 100 Kč a 200 Kč (někde mám), ale podle zpracování to Kulhánek nebyl. Zkusím kdyžtak najít
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
Acme serie B 11 435560 má vodotisk obráceně
serie B11 435 582 ho má správně
serie B11 435584 ho má zase obráceně
takže ne všechny bankovky s kontrolním číslem od 435501-435624 jsou s obráceným vodoznakem ikdyž se to tak nabízí. tímto se výpočet asi zkomplikuje. asi byl vložen jeden nebo více archů správně v tom rozmezí čísel,jinak si to neumim vysvětlit.

Otázka je, jestli obrácený vodoznak vznikl tak, že se špatně založil papír nebo tak, že byl papír špatně vyrobený. Myslím tím, jestli není možné, aby to bylo např. jako se ZAIRE, kde do papíru dali 3 proužky dobré a 1 špatně. Jak se vlastně vyrábí vodoznak na archu papíru? Někam se rozeskládají hlavičky nebo pásky s hlavičkama?
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
10000 kc vidim celkom realne . ved je to cca 500 evri . lenze to skor prijmete euro ;)

Takže nejlepší by bylo, kdyby jsme na 10.000,- Kč dali nějaký vymyšlený most
!!!
Registrovaný uživatel
myslim , ze kto alebo co je na bankovke zobrazene nehra pre zberatela rolu ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Zatím nejvyšší kontrolní číslo (779053).

Jinak moje první 200 s. F - unc ani náhodou :/
Moderátor
pepechamik napsal
já mam 01 s obráceným vodoznakem


jak jsem si tak znamenal to, jak jsi tu uváděl (ty obrácené vodoznaky), to máš zas asi nějakou novou várku (vůbec je nemám podchycené :) ). Můžeš mi prosím zas poslat přehled mailem nebo napsat sem? sérii + kontrolní číslo - i klidně ty z tohoto okruhu, ale nepřevrácené).

díky
Registrovaný uživatel
Zachyceno při studijním pobytu v Lídlu v Mělníku. Bohužel není UN, ale je pškná, zatím ukládám do sbírky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

vysoká série, nízké číslo (dostal jsem v Kunraticích u stánku)
nízká série, vysoké číslo (Benešov, Kaufland)
Registrovaný uživatel
Já zatím vycházím naprázdno. Docela by mně zajímalo, jak se to s těmi F má. Byl jsem dnes v bance (a opět zapůsobil na pokladní, aby prošla kasu) a nic! (Brno). Asi se dávají do oběhu zatím jenom někde.
Moderátor
upravil jsem a doplnil jsem chybotisky 100 Kč - série B - současný stav viz níže (nebo v původním aktualizovaném příspěvku, který cituji)

acme2000 napsal
Přispívám ještě jednou položkou a tou jsou zachycené exempláře 100 Kč - série B, které mají převrácený vodoznak (průběžně doplňováno). Vzhledem k počtu cedulí na jednom archu (tj. 28 sérií = 01 - 28 ), je jasné, že všechny s daným kontrolním číslem (a sérií B01 - B28 ) budou mít vodoznak orientovaný obráceně.

I. skupina (kontrolní číslo 025xxx )
B22 025805
B25 025701
B27 025685

II. skupina (kontrolní číslo 435xxx)
B05 435510 - 435531 (22 ks)
B13 435501 - 435513 (13 ks)
B13 435515 - 435525 (11 ks)
B17 435613
B20 435584 - 435624 (41 ks)
B26 435588 - 435595 (8 ks)
B27 435607
B27 435608
B27 435513 - 435515 (3 ks)

III. skupina (kontrolní číslo 454xxx)
B10 454941

Ve II. skupině označeno nejnižší a nejvyšší zachycené číslo.

Pozor, pro číslo 435582 (s. B11) zachycena správná poloha vodoznaku, tj. ne všechny archy v rozmezí nejnižšího až nejvyššího kontrolního čísla ze skupiny 435xxx byly kladeny chybně!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1