Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím, nehledejte ve vynechaných sériových písmenech žádné záludnosti. Prostě byla u číslovačů vyčerpána řada A-J (u stovky). Numeroty byly proto přezbrojeny na další řadu písmen začínající písmenem "K". Takže se u všech bankovek a nepoužitých sérií udělá velká tlustá čára a nově se tiskne už s tímto písmenem. Možná se to stalo už předloni, viz pamětní bankovka k výročí STC s Muchou, ta už byla sériovaná písmenem "M" z druhé sady.

"J" a "K", co mi to jen připomíná? Aha Muže v černém.

P.S.: Kdo má zájem se vetřít na "exkurzi" do STC v Růžovce, tak ať si pospíší. STC zakoupila pozemek po armádě západně od obce Drahelčice a bude tam stavět novou supermoderní tiskárnu cenin. V Růžovce je jí už těsno.
Registrovaný uživatel
Zažádal jsem jménem naší počky ČNS, a bylo mi odpovězeno, že exkurse do STC se budou konat až do návštěvní místnosti v novém objektu....
Registrovaný uživatel
zbyva pouze dodat, ze zavod STC Drahelcice by se mel otvirat az 2027 :D

viz rok stara zprava:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-drahelcicich-zacne-v-roce-2027-fungovat-tiskarna-cenin-vyr/r~9543197a7c8611e9b9980cc47ab5f122/
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 31. 5. 2020, 17:23. »
Registrovaný uživatel
Zajímá to někoho?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jestli Vás zajímá cena, tak jistě to pár tisícovek navíc být může.
Registrovaný uživatel
Pokud máte zájem prodat napište mě na zralo@seznam .cz
Registrovaný uživatel
Nedělal někdo statistiku četnosti těchto bankovek v oběhu?
Registrovaný uživatel
Dnes mi padla 500 Kč serie I 26 001336
Registrovaný uživatel
Tak se nám postupně zvyšuje sériové číslo u té 500 Kč s. I ! Už je 4 místné. Asi bude tato bankovka zcela běžná ?
Registrovaný uživatel
Dnes v Pardubicích 500 Kč série I 24 001 096
Registrovaný uživatel
Dá se, prosím, někde zjistit, jaké série 100 Kč 2019 s přetiskem jsou "lepší"/vzácnější/dražší a jaké jsou běžné, případně jaká je zhruba jejich cena? Nebo je to někde v nějakém vláknu zde (snažil jsem se hledat, ale bez úspěchu)?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

chci se zeptat, zda mají tyto 500Kč po sobě jdoucí bankovky nějakou vyšší cenu než nominál? Všechny ve stavu UNC. Serie G 78.

Díky moc za reakce :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) plesek v 11. 7. 2020, 21:37. »
Registrovaný uživatel
plesek napsal
Dobrý večer,

chci se zeptat, zda mají tyto 500Kč po sobě jdoucí bankovky nějakou vyšší cenu než nominál? Všechny ve stavu UNC.

Díky moc za reakce :)

Obrázky:

Co to je za sérii? Není to vůbec poznat. Ale jinak obecně - ne, po sobě jdoucí moderní bankovky nemají obvykle (kvůli tomu) vyšší cenu.

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Jedná se o serii G78, informaci jsem doplnil záhy :)
Registrovaný uživatel
plesek napsal
Jedná se o serii G78, informaci jsem doplnil záhy :)


Tak ty můžete buď utratit nebo si je nechat. Za 20 let budou možná mít cenu (srov. 500 Kč 1995 nebo už i 1997), ale teď jsou běžné.
Je ovšem otázka, zda ta případná budoucí cena pokryje "inflaci" (srov. 500 Kčs 1973 nebo 1000 Kčs 1985 :D)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
plesek napsal
Jedná se o serii G78, informaci jsem doplnil záhy :)


Tak ty můžete buď utratit nebo si je nechat. Za 20 let budou možná mít cenu (srov. 500 Kč 1995 nebo už i 1997), ale teď jsou běžné.
Je ovšem otázka, zda ta případná budoucí cena pokryje "inflaci" (srov. 500 Kčs 1973 nebo 1000 Kčs 1985 :D)


Chápu, chtěl jsem se informovat dřív, než je utratím. Díky moc za rychlou odpověď a vysvětlení :)
Registrovaný uživatel
Ahoj, tak další případ přimrsknuté série k číslovači, tentokráte ale A 05 (podobně jako v příspěvku 1687 tohoto vlákna, tam to byla A 06)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám jen drobnou otázku.
Mám celkem 3 bankovky 2000 Kč, podle starších příspěvků jsem pochopila, že je zajímavá řada C s vysokými čísly a Hčkové tisícovky. Získala jsem je v bankomatu.
Jde mi o to jestli má nějaký smysl si je uchovat anebo je mohu poslat dál do oběhu.

Děkuji za názory!

Melmoth ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Melmoth napsal
Zdravím, mám jen drobnou otázku.
Mám celkem 3 bankovky 2000 Kč, podle starších příspěvků jsem pochopila, že je zajímavá řada C s vysokými čísly a Hčkové tisícovky. Získala jsem je v bankomatu.
Jde mi o to jestli má nějaký smysl si je uchovat anebo je mohu poslat dál do oběhu.

Děkuji za názory!

Melmoth ;)


Dobrý den,
v tomhle stavu je nemá cenu schovávat. 1000 Kč série H je úplně běžná série, jen o 2 níže, než je současné J, tam hodnota = nominál. O zajímavějších vyšších sériových číslech série C nic nevím (možná mi to uteklo), ale dle mě je to ten samý případ. Oboje má Klim na eshopu ve stavu N za 20% nad nominál a ty Vaše jsou oběhové...
Registrovaný uživatel
To série I u nominálu 500kč neměla dlouhého trvání a už tu máme serii R https://aukro.cz/dve-bankovky-500kc-serie-r-6973334856
Registrovaný uživatel
MirasS37 napsal
To série I u nominálu 500kč neměla dlouhého trvání a už tu máme serii R https://aukro.cz/dve-bankovky-500kc-serie-r-6973334856


Nějak to nestíhám, to snad celý ten letošní schodek natiskli v hotových penězích, ne? :D Co mi uniklo? 2000 K (nebo už i další?), 500 I a R... Co dál?
Já zatím nezachytil ani jednu z nich, u 500 Končím G (proč přeskočili H? Nebo mi jenom uniklo někdy během loňska?), u 2000 F. 1000 pořád končí J, nebo už také vydali nové? Touhle rychlostí jim za chvíli dojdou písmena :D Že bychom se dočkali dvoupísmenkových sérií?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MirasS37 napsal
To série I u nominálu 500kč neměla dlouhého trvání a už tu máme serii R https://aukro.cz/dve-bankovky-500kc-serie-r-6973334856


Mimochodem - nemáte fotku k té sérii I? Nikde na internetu ji nemůžu najít.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Sérii I a R u nominálu 500Kč také ještě nemám ale zde o stránku zpět je její fotka. Kdo ví co tím zamýšlí a kolik toho vytiskli
« Poslední úpravu provedl(a) MirasS37 v 31. 8. 2020, 8:20. »
Registrovaný uživatel
Zdravím, tak na ty nové pětistovky zatím nemám štěstí, bankomaty v Teplicích a Duchcově v N jen samá Géčka... V ČNB, v Ústí je prý také nemají, dnes se tam byl známý zeptat a nic ...
Na můj dotaz do ČNB klasická odpověď, že sériové a pořadové čísla jsou součástí bezpečnostních prvků bankovek, tudíž nepodávají žádné informace ...
Registrovaný uživatel
Dnes jsem při placení dostal jednu oběhovou pětistovku série R, následně jsem si byl vložit nějaké Eura na účet a požádal pokladního zda by se podíval jestli nemá nějakou bankovku série R nebo I, prohledal jich pěkný paklík a vypadla z něj jedna oběhová v sérii I, na poště jsem také zkoušel štěstí, ale už nic..,
Jsem zatím rád i za ty oběhové ... snad se časem poštěstí i lepší stav

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1