Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MMER3 napsal
Pavel_III napsal
Mne spíš napadlo, že si MMER3 dělá legraci.


V čem konkrétně?
Shoduji se s kolegy na tom, že je to patrně padělek (konečně jsem to uvedl jako první).

Pardon, PasikCz. Jsem se blbě kouk, kde to začalo. :oops:
Registrovaný uživatel
Zatím je to jen přestupek podle ceny, ale že se aukro bude podílet na rozšiřování padělků, to už je na pováženou! Takové teorie, jít s tím do banky atd., to snad nemyslíte vážně? Ještě si ten trouba, co ji koupí udělá sám problém. :) Někdo vytiskl na kopírce předem upravenou bankovku a čeká na reakce sběratelů a jejich případnou poptávku! ;) Určitě má připravenou pohádku, jak k tomu paskvilu přišel!
Dnes je to všechno v první řadě o penězích, až potom jsou sběratelé! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Zatím je to jen přestupek podle ceny, ale že se aukro bude podílet na rozšiřování padělků, to už je na pováženou! Takové teorie, jít s tím do banky atd., to snad nemyslíte vážně? Ještě si ten trouba, co ji koupí udělá sám problém. :) Někdo vytiskl na kopírce předem upravenou bankovku a čeká na reakce sběratelů a jejich případnou poptávku! ;) Určitě má připravenou pohádku, jak k tomu paskvilu přišel!
Dnes je to všechno v první řadě o penězích, až potom jsou sběratelé! ;)


Je to tak správně, předáním by nic neporušil (pokud je tedy sám nevyrábí a nepřišlo se díky tomu na to). + Ten návrh jsem uváděl v době, kdy tu byla jenom ta jedna fotka, až později doplnil odkaz, kde píše, že nemá vodoznak a je tam i fotka druhé strany. Teď už je to celkem jasné.

https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/zivotni-situace/padelane-penize/
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Tak jasné to je od začátku aukce, ale mnoho lidí se nad takovou blbostí pozastaví, protože v dnešní době je přeci možné všechno! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Nějak moc rarit na jedné bankovce...
G99, chybějící vodoznak, rozdíl v k.č. svislém a vod. => co nás to ještě do budoucna čeká, aby to vyšroubovalo cenu "rarity"... :roll:
Moderátor
Ve středu mi prošla rukama 2000 Kč s celkem pěkným číslem: F16 299999 .
Moderátor
Dneska jsem měl tisícikorunu , sérii nepamatuju, ale číslo bylo 100001 .
Registrovaný uživatel
Buďte zdrávi! Odposťte dotaz naivnímu kolečkáři, ale nedávno jsem na aukru prohlížel stokoruny s přítiskem ke sto letům měny a všiml jsem si brutálních rozdílů v cenách. (No obecně jsou ty ceny brutální :-D ) Nějaká série se prodá za 6-8 stovek, nějaká za 14000... nerozumím tomu rozdílu. Nějaká čísla série M jsou méně častá než jiná? Ví se která?
Registrovaný uživatel
Racionální vysvětlení neexistuje. Ale okecat se dá všechno...
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek. Měl bych k dispozici následující postupky (u nás ve firmě se operuje s hotovostí), má některá z nich cenu vyšší než řekněme 110% nominální hodnoty? Předpokládám že jednotlivé kusy jsou bezcenné. Tedy nad nominál : )

F27 - 40ks postupka
K11 - 25ks postupka
K02 - 20ks postupka
K08 - 10ks postupka

Případně, neexistuje někde nějaký hezký přehled, které série bankovek mají vyšší než nominální hodnotu (a orientačně jakou), abych věděl které mám sbírat? Vím že A B E! a viděl jsem na aukru prodeje i K03... Díky a sběratelství zdar
Registrovaný uživatel
Nezlobte se, ale překlad toho dotazu do češtiny je: "Poraďte mi (zadarmo), na čem můžu snadno vydělat (čímž nevyděláte vy, co máte znalosti)." Napadá mě, proč byste se měl dočkat odpovědi. ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Nezlobte se, ale překlad toho dotazu do češtiny je: "Poraďte mi (zadarmo), na čem můžu snadno vydělat (čímž nevyděláte vy, co máte znalosti)." Napadá mě, proč byste se měl dočkat odpovědi. ;)


Aha, tak to se omlouvám, myslel jsem že sdílení informací a vzájemná pomoc je principem tohoto fóra a že se jedná o otevřenou komunitu která si pomáhá. Nečekal jsem chytrolíny kteří soupeří tím že tají informace.
Registrovaný uživatel
adamk napsal
majkl napsal
Nezlobte se, ale překlad toho dotazu do češtiny je: "Poraďte mi (zadarmo), na čem můžu snadno vydělat (čímž nevyděláte vy, co máte znalosti)." Napadá mě, proč byste se měl dočkat odpovědi. ;)


Aha, tak to se omlouvám, myslel jsem že sdílení informací a vzájemná pomoc je principem tohoto fóra a že se jedná o otevřenou komunitu která si pomáhá.

Musím s vami súhlasiť. Sme otvorená komunita, ktorá funguje na princípe vzájomnej slušnosti a bezpodmienečnej pomoci pri zisťovaní nových resp. overení starších informácií, ktoré sa týkajú nášho spoločného koníčka.

adamk napsal
Nečekal jsem chytrolíny kteří soupeří tím že tají informace.

No pravidelne nám sem vlezú chytrolíni, ktorí bez toho, aby čímkoľvek komunite prispeli alebo pomohli, chcú z jej poznatkov len ťažiť výhody. Tak presne takto to nefunguje. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Nejsem sice notafilik, ale prijde mi, ze by spoluprace s adamk mohla byt prinosna pro obe strany...
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Nejsem sice notafilik, ale prijde mi, ze by spoluprace s adamk mohla byt prinosna pro obe strany...

Můžete nastínit, v čem bude přínosná pro nás?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
mischel13 napsal
numismat napsal
Nejsem sice notafilik, ale prijde mi, ze by spoluprace s adamk mohla byt prinosna pro obe strany...

Můžete nastínit, v čem bude přínosná pro nás?

Potencionalni zdroj?
Registrovaný uživatel
5000 Kč s. A 01 ve stavu 2 za 141000,-. Je to normální?????
//aukro.cz/5000-kc-serie-a01-rok-1993-uz-se-skoro-neda-sehnat-6981461766
Registrovaný uživatel
U všech jeho aukcí si sám zvyšuje ceny jedním nickem, asi pochopíte, odkud vítr fouká? ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
opravuji
https://aukro.cz/5000-kc-serie-a01-rok-1993-uz-se-skoro-neda-sehnat-6981461766
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Prosím chci se zeptat jakou má hodnotu 500 kč
rok 2009 serie g11 - 4468

děkuji
Registrovaný uživatel
veronika1994 napsal
Zdravím,
Prosím chci se zeptat jakou má hodnotu 500 kč
rok 2009 serie g11 - 4468

děkuji


Pokud se nejedná o nějaký zajímavý chybotisk, tak má hodnotu 500 Kč.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na ceny 100 Kč 2018, série M s přetiskem. Na Aukru se těchto bankovek vyrojilo strašně hodně s neskutečnými cenami, které jsou u jednotlivých sérií dosti rozdílné. Předpokládal jsem, že každá serie M01 - M28, byla tištěna ve stejném množství. Evidentně tomu tak není. Víte někdo proč serie M 13 je tak drahá a v jakém počtu byla tištěna? díky.
Registrovaný uživatel
Marekv napsal
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na ceny 100 Kč 2018, série M s přetiskem. Na Aukru se těchto bankovek vyrojilo strašně hodně s neskutečnými cenami, které jsou u jednotlivých sérií dosti rozdílné. Předpokládal jsem, že každá serie M01 - M28, byla tištěna ve stejném množství. Evidentně tomu tak není. Víte někdo proč serie M 13 je tak drahá a v jakém počtu byla tištěna? díky.

Ceny těchto bankovek opravdu rostou raketově. Všech sérií bylo vytištěno stejně (soudím dle kontrolních čísel), ale vypadá to, že ne všechny jsou kompletně v prodeji nebo je někdo (ČNB a jiné instituce) stopily?
Registrovaný uživatel
Ahoj,
vzácnější jsou jen některé série (patrně M 11,12,13,20, možná i jiné). Domníváme se, že došlo ze strany buď ČNB anebo STC k určité skartaci cca 25.000 kusů, neboť bylo vydáno "do oběhu" jen limitovaných 200.000 kusů, ale vytisknuto bylo nejméně 224.000 ks (od každé serie M 01-28 8000 kusů) A patrně dotyčná instituce hrábla při oné skartaci asi právě mezi tyto série a proto je jich méně...! Jim je to teoreticky putna, jaká čísla nebo série sešrotují... To jenom my sběratelé blbneme! :roll:
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Ahoj,
vzácnější jsou jen některé série (patrně M 11,12,13,20, možná i jiné). Domníváme se, že došlo ze strany buď ČNB anebo STC k určité skartaci cca 25.000 kusů, neboť bylo vydáno "do oběhu" jen limitovaných 200.000 kusů, ale vytisknuto bylo nejméně 224.000 ks (od každé serie M 01-28 8000 kusů) A patrně dotyčná instituce hrábla při oné skartaci asi právě mezi tyto série a proto je jich méně...! Jim je to teoreticky putna, jaká čísla nebo série sešrotují... To jenom my sběratelé blbneme! :roll:


Ano, skutecne to s odstupem casu vypada, ze M11-M12-M13 a M20 jsou prave ty serie, kterych bylo (zrejme diky skartaci) mene ... muzou jich tak existovat treba jen nizke stovky kusu, nikoliv 8000 ks ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1