Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, podle nejnovějších informací z veletrhu Sběratel, nás prý podobný "chaos" v sériování českých bankovek čeká postupně i u dalších nominálů - nejenom tedy u 500 a 2000 Kč! Máme se na co těšit!
Registrovaný uživatel
Kaslat na ne, pak to nasypou do obehu ve velkem a z "rarit" budou bezne bankovky ... viz ted ta petikila serie I a serie R ... Zamyslete se logicky - kdyby od kazde nove petistovky daly do obehu jen treba 10000ks, tak jim za chvili ta abeceda dojde ... To budou jako pak extra tisknout treba serie Aa, Ab a to jen kvuli tomu, ze maji v zaloze miliony bankovek se serii I nebo R? tak tomu snad nikdo neveri ...
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
Kaslat na ne, pak to nasypou do obehu ve velkem a z "rarit" budou bezne bankovky ... viz ted ta petikila serie I a serie R ... Zamyslete se logicky - kdyby od kazde nove petistovky daly do obehu jen treba 10000ks, tak jim za chvili ta abeceda dojde ... To budou jako pak extra tisknout treba serie Aa, Ab a to jen kvuli tomu, ze maji v zaloze miliony bankovek se serii I nebo R? tak tomu snad nikdo neveri ...

Přesně, z toho vycházím, proto bych za 2000 Kč s. E určitě nedal násobky její hodnoty (alespoň tedy určitě ne pro svoji sbírku), třeba za pár let vyjdou všechny. A když ne, tak jedno písmenko oželím, konečně teď mi také chybí ty nové a 100 Kč. s D.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Abych si trošku zakonspiroval, může se jednat o výdělečnou činnost ČNB a jejích obchodních partnerů.
Nejde jen o nelogický a zbytečný nový "systém" číslování bankovek, ale vůbec souvisí to i se začátkem vydávání všech těch pamětních bankovek, Rašín v osmi sériích a dokonce ve dvou anulátech, proboha proč?
Ivančice, Kremnica, pamětní tisk, výroční tisk a všechno se prodává za tisíce a desetitisíce.

Docela by mě zajímalo, jaký objem peněz se točil na trhu bankovek před pár lety než se začalo objevovat tohle smetí ve srovnání s dneškem.
Registrovaný uživatel
Ahoj Petře, asi si obchodní partneři ČNB nemůžou objednat tisk konkrétní série v STC... Je v tom myslím něco jinýho, nám doposud neznámého... Říkal Klim na Sběrateli, že to ČNB vůbec neřeší, prý je jim to doslova putna jaký série aktuálně jedou... A bude prý "hůř"...
Registrovaný uživatel
Objednat tisk konkrétní série si samozřejmě nemůžou, to jsem neřekl.
ČNB to prý neřeší, ale kdo je objednavatelem bankovek? A kdo to tedy řeší? A jak může Klim vědět, kdo co řeší nebo ne, když to jsou neveřejné informace.
Systém číslování se znepřehlednil a nemyslím si, že je to důsledek nějakého nového tajného zdokonaleného systému ochrany bankovek. Píšeš je to nám něco doposud neznámého a já bych v tom hledal peníze. :)
Trh se podstatně změnil během pár let, kvalita ustoupila kvantitě a převažují faksimile a vyložené smetí.
To jsem měl na mysli především tou výdělečnou činností, pamětní bankovky, pamětní mince, nepřijaté návrhy čehokoli.
Registrovaný uživatel
Pamětní bankovky, pamětní tisky, gábriš byznys, 0 Eura atd. to je kapitola sama o sobě, když je někdo ochotný za to platit, je to čistě jeho věc. Sbírat se dá všechno. Pro mne to není...
Sbírkově se zajímám jen o oficiální tisky. / Nyní ČNB / Osm sérií u Rašína, to mne taky celkem překvapilo... O anulátu v prodeji nic nevím. Když nepočítám anuláty z nevydaných návrhů - tj. pamětní tisky, což už je čistě něčí kšeft. Jinak celkově ten Rašín 100 Kč, by klidně mohl kandidovat na nejhnusnější bankovku, mne se tedy vůbec nelíbí....
Za tu 2000 Kč v sérii E bych klidně několika násobek její ceny dal :))) N
O tom jak se jednou objeví ve velkém se tu párkrát spekulovalo, ale tomu už asi nikdo nevěří.
U těch pětistovek je zatím brzo na nějaké závěry. A dvoupísmenkovým sériím bych se vůbec nedivil, na tom Rašínovi to už bylo odzkoušeno... To je jen otázka času.
Registrovaný uživatel
Tak jako jestli ted od kazdeho nominalu ocekavat v nove serii jen par tisic kusu, tak budiz, ale neco do tech bankomatu davat musi, tak to v kazdem pripade dostupne bude ... v nejhorsim bude treba v Praze bude chvili N, v Brne P, v Ostrave S ... a budeme si to menit navzajem :-)
Ovsem klasicka otazka se tu nabizi (jako ve vsem) - kdo z toho profituje nejvic?
Registrovaný uživatel
Pokud v Brně vybírám pětistovky (a teď vybírám jen po pětistovkách), pak jsou to skoro bez výjimky série G 01-24 v UNC.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Abych si trošku zakonspiroval, může se jednat o výdělečnou činnost ČNB a jejích obchodních partnerů.

Národná banka nie je podnikateľský subjekt. Jej cieľom nie je zisk, ale menová stabilita, stabilita finančného sektora, riadenie peňažného obehu a platobný styk.

chybotisky napsal
Nejde jen o nelogický a zbytečný nový "systém" číslování bankovek, ale vůbec souvisí to i se začátkem vydávání všech těch pamětních bankovek, Rašín v osmi sériích a dokonce ve dvou anulátech, proboha proč?

To čo my vnímame ako nelogické, pravdepodobne nejakú logiku má. Len ju nepoznáme a národná banka ju odmieta prezradiť.

chybotisky napsal
Ivančice, Kremnica a všechno se prodává za tisíce a desetitisíce.

Súkromné tlače za súkromné peniaze. Národná banka tieto tlače neobjednáva, nedistribuuje a ani neurčuje ich cenu. Tá je priamoúmerná hlúposti kupujúcich. Aj keď Ivančice som si kúpil aj ja. A pri 500 Kč 1919 som prešiel autom 150 km, aby mi oznámili, že pred hodinou vypredali. :(

Zberatelia nie sú partnermi národnej banky a pre banku sú skôr na smiech, keď si medzi sebou predávajú platné obehové bankovky nad nominálnu hodnotu... Taká je realita. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Národná banka nie je podnikateľský subjekt. Jej cieľom nie je zisk, ale menová stabilita, stabilita finančného sektora, riadenie peňažného obehu a platobný styk.


Netušil jsem. :)
Ale zaměstnává jen a jen lidi a má spoustu obchodních partnerů a víš jak to v životě chodí.
A s měnovou stabilitou a vůbec rolí národních bank a vůbec tím, jak moc jsou "národní", to by bylo na jinou dlouhou debatu.

Co se týče logiky, třeba číslování Rašína, já ji nerozlousknul a ani jsem se nepokoušel. Jestli jako každý poctivý sběratel sbíráš "na série", tak nezapomeň, že ke kompletní sestavě osmi sérií ještě STC vydala dva anuláty.
A u Klima patří celá čtvrtá stránka nabídky ČR pamětnímu tisku STC oceněného nepřijatého návrhu 100 Kč 2019, ve čtyřech sériích, tentokrát číslování vypadá logičtěji.
To není žádný soukromý tisk na domácí tiskárně.

Rozhodně se neposmívám těm, kteří bez rozmyslu všechny tyhle novoty a (pro mě) pozlátka kupují, každý má sbírat to, co mu přináší radost, ať je to cokoli, ale možná by stálo zato se občas zamyslet nad tím, za co těžce vydělané peníze utrácím.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Národná banka nie je podnikateľský subjekt. Jej cieľom nie je zisk, ale menová stabilita, stabilita finančného sektora, riadenie peňažného obehu a platobný styk.


No ono to s tím Rašínem tak nevýdělečné pro STC a NB nebude - za kolik jí prodávalo autorizovaným prodejcům v předrezervacích ?
Pokud mi je známo, tak min. za 1000,- Kč asi 1/2 roku předem...
(pořád je to jen "nominál" 100,- Kč ne ?) :twisted:
P.S. vím že vytisknout to něco stojí, ale 30tis x 1tis..... 8)
Registrovaný uživatel
STC je neco jineho, ta prijima sposuty soukromych zakazek .... A Rasin pravda, 20000ks x 1000,-, to mame 20mil Kc. A techto 20mil si jiste nejak podelila STC a CNB ... nebo treba zustalo jen v STC s tim, ze treba 1000ks dostala CNB jako bonus zdarma ... netusim.

A ty 500K - ano, zatim z bankomatu lezou vsude vetsinou jen G, ale tech je vsude plno. Mame tu uz I+R. Pokud se budou objevovat dalsi pismena v nizkonakladech, tak se v tech bankomatech nakonec objevi taky (az dojdou G)
Registrovaný uživatel
Ahoj Jirko, nesouhlasím s teorií, že by ČNB číslování bankovek, Rašína apod. dělala za účelem zisku. Těch pár milionů jsou pro ČNB drobné při miliardových objemech, které se tam přelévají. U těch 500 Kč R a I asi došlo k chybě při distribuci ven, omylem pustili několik buntů, které měly přijít později. Jak si jinak vysvětlit serie R, které jsou v oběhu z druhé desky s vyššími čísly. Otázka je samozřejmě proč tištěno písmeno R. Ale jak již bylo řečeno, ČNB nezajímá seriové písmeno, ani čísla. Pro ně je podstatný pouze nominál. Myslím, že časem uvedené serie budou v oběhu v plném rozsahu. A to co je okolo 2000 E se již nebude opakovat.
Registrovaný uživatel
Zdravím ma otázku. Dnes jsem našel tuto 200 korunovou bankovkou. A sériová číslo je špatně viditelné jako by dochazela barva viz foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím dnes jsem vytáhl tu bankovku z bankomatu. Chybí pravý růžek. Jak taková bankovka vznikne. Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A aby těch zmatků kolem sérii nebylo málo, tak přikládám další obrázek k zamyšlení !!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
trava napsal
A aby těch zmatků kolem sérii nebylo málo, tak přikládám další obrázek k zamyšlení !!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Krásné číslo. Být o tři nižší, tak by to byl velice pěkný "nález".
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Tady se samozřejmě nejedná o číslo. Jenom nám bylo jemně naznačeno, jaký je chaos v seriích našich bankovek.
Serie P je samozřejmě úplně jiné písmeno, než které mělo následovat po serii H. Vzhledem k vysokému kontrolnímu číslu se bude pravděpodobně jednat o tisk v plném rozsahu. Aspoň doufám, že se nebude opakovat situace jako u 2000 E. Gratuluji k nálezu.
Registrovaný uživatel
pavel 1045 napsal
Tady se samozřejmě nejedná o číslo. Jenom nám bylo jemně naznačeno, jaký je chaos v seriích našich bankovek.
Serie P je samozřejmě úplně jiné písmeno, než které mělo následovat po serii H. Vzhledem k vysokému kontrolnímu číslu se bude pravděpodobně jednat o tisk v plném rozsahu. Aspoň doufám, že se nebude opakovat situace jako u 2000 E. Gratuluji k nálezu.

To mi došlo, nicméně nemohl jsem si nevšimnout i toho čísla. ;-) Ano, bude v tom chaos. Nevím, jestli to budu chtít dál sbírat na série, když to jde takhle náhodně. Asi to nechám kolegům a spokojím se s kompletní sbírkou A - H.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Ba ne, to je na sbírání právě to krásné, že je pořád něco nového a že máme co shánět.
Registrovaný uživatel
pavel 1045 napsal
Ba ne, to je na sbírání právě to krásné, že je pořád něco nového a že máme co shánět.


Série mi nějaké zvláštní potěšení nepřináší, ale když to byla jedna za pár let, tak mi nevadilo si ji uchovat, ale do tohoto nechci vrážet peníze. Doplňovat mám co i beztak, po letech sbírání mi už chybí spíše dražší kousky.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
trava napsal
A aby těch zmatků kolem sérii nebylo málo, tak přikládám další obrázek k zamyšlení !!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

No, neříkal jsem to hoši? Paráda...
Moderátor
Ta čtverka na koncu to kapánek kazí. ;)
Registrovaný uživatel
Díky Česká národní banko.

Tvoje nepřehledná emisní činnost, komercionalizace a tvorba "rarit" platného i neplatného oběživa, či neuskutečněných návrhů prodávaného vyvoleným za násobky nominálu, mne konečně přesvědčila přestat ukládat platné oběživo do zásobníků kde díky inflaci jen ztrácí na hodnotě. Místo toho jej nyní budu používat pouze k nákupu jiných bankovek z celého světa a nejrůznějších období.

Jen čekám kdy se dočkáme, že ČNB vyvoleným obchodníkům začne prodávat celé tiskové archy, specimeny, anuláty a nejrůznější tiskové zkoušky barev a materiálů.

Takže ještě jednou díky!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1