Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
K tomu chaotickému sériování našich bankovek. Třeba si někdo odpovědný z ČNB přečetl tyto vlákna a zděsil se, co všechno se zde probírá. Ostatně za komárů byla tato činnost zakázána a dle Devizového zákona byla dokonce trestná.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny.

Omlouvám se za pro znalce asi triviální dotaz, jsem v tomto oboru začínající amatér :-)
Z bankomatu jsem dostal úplně novou 500 Kč asi ne úplně obvyklé série R - celé číslo R39 002230. Má nějakou zajímavou sběratelskou hodnotu ?

Obecně, mají sběratelskou hodnotu bankovky s "hezkými" čísly, jako např. 100 Kč G53 007400, 200 Kč D90 900099, 500 Kč E02 602000, 1000 Kč I27 857500 ?

Moc děkuji za odpovědi.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dnes mi bankomat vydal K 01 mám je poslat do oběhu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ne, koupím je za 4500kč
Registrovaný uživatel
Kontakt astaffa@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Už jsou v oběhu, zítra se kouknu znovu do bankomatu, pokud tam byl celý balík tak tam určitě něco zbylo
Registrovaný uživatel
100Kč G99? Nemáte někdo prosím teorii co je to za bankovku? 100Kč byly tisknuté do série 84,...

Navíc má špatný soutisk sériových čísel... 309 vs 809.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) PasikCz v 21. 11. 2020, 23:38. »
Registrovaný uživatel
Sbírám si jen tak pro zábavu 500 kč serie I. Nějaké mi ještě chybí a něco mám na výměnu, vše ve stavu lehce z oběhu, ale vesměs hezké
Chybí mě 01 04 08 12 24 25 28
Na výměnu mám 02 03 06 11 16 17 19 21 23

Kdyby někdo z toho něco měl, rád vyměním. petr1596@seznam.cz
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
100Kč G99? Nemáte někdo prosím teorii co je to za bankovku? 100Kč byly tisknuté do série 84,...

Navíc má špatný soutisk sériových čísel... 309 vs 809.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


zajimave ... v dnesni dobe 200/P, 500/I + R se uz nedivim nicemu, teorii tedy zadnou nemam. Kdyby byla na prodej, mel bych zajem. Diky.
jk4ZAVINACseznam.cz
Moderátor
jirka72: je na áčku
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
100Kč G99? Nemáte někdo prosím teorii co je to za bankovku? 100Kč byly tisknuté do série 84,...

Navíc má špatný soutisk sériových čísel... 309 vs 809.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Podle toho, co vidím, navíc s ohledem na to, že píšete, že je bez vodoznaku, to spíše bude padělek, ale musel bych ji mít v ruce. Nejjistější by byla kontrola v ČNB, ale asi by mohlo hrozit, že ji zkonfiskují. (Ovšem pokud by to byl padělek, tak by to možná bylo i dobře.)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
MMER3 napsal
Podle toho, co vidím, navíc s ohledem na to, že píšete, že je bez vodoznaku, to spíše bude padělek, ale musel bych ji mít v ruce. Nejjistější by byla kontrola v ČNB, ale asi by mohlo hrozit, že ji zkonfiskují. (Ovšem pokud by to byl padělek, tak by to možná bylo i dobře.)

Navic absence bezpecnostniho kovoveho prouzku - nebo snad spatna fotka na acku???
Registrovaný uživatel
V první chvíli mne napadlo, že se možná jedná o tzv. testovací bankovku pro bankomaty, ty mají také nepoužívané serie. Ale vzhledem k tomu, že nemá vodoznak, také nemá metalický proužek. Při zvětšení vidíte hrany bankovky a rohy otřepené, což originál bankovky i v hodně jetém stavu nemají, tzn. se nejedná o bankovkový papír.Já se osobně přikláním k tomu, že se jedná padělek. Také v pravém spodním rohu, kde je symbol 100,který má sklopný efekt, tzn. že při nafocení nebo scanování není vidět. Zde je vidět.
Registrovaný uživatel
pavel 1045 napsal
V první chvíli mne napadlo, že se možná jedná o tzv. testovací bankovku pro bankomaty, ty mají také nepoužívané serie. Ale vzhledem k tomu, že nemá vodoznak, také nemá metalický proužek. Při zvětšení vidíte hrany bankovky a rohy otřepené, což originál bankovky i v hodně jetém stavu nemají, tzn. se nejedná o bankovkový papír.Já se osobně přikláním k tomu, že se jedná padělek. Také v pravém spodním rohu, kde je symbol 100,který má sklopný efekt, tzn. že při nafocení nebo scanování není vidět. Zde je vidět.


To mě také zarazilo. Takže - raději bych prodejci doporučil stáhnout z prodeje, aby neměl doma nezvanou návštěvu. :D V nouzovém stavu by to mohlo přijít draho.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
S tím by se dalo souhlasit, že se může jednat o padělek. jen mi vrtá hlavou, proč by padělatel použil s. 99 která neexistuje ! Takže možnost nějaké zkušební bankovky bych úplně nevylučoval ?
Registrovaný uživatel
trava napsal
S tím by se dalo souhlasit, že se může jednat o padělek. jen mi vrtá hlavou, proč by padělatel použil s. 99 která neexistuje ! Takže možnost nějaké zkušební bankovky bych úplně nevylučoval ?

To víme my, ale padělatel nemusí být nutně sběratel (spíše doufám, že není :D ).
Ale vyloučit nelze nic, když bankovku nemáme v ruce.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
zrejme to opravdu postrada jakykoliv ochranny prvek (dle fotek) ... ted jde uz v zasade jen o to, zda to je ci neni bankovni papir + jaka je kvalita tisku ...
Moderátor
A přední stranu to nemá?
Registrovaný uživatel
máte někdo ten odkaz na Aukro ?
Registrovaný uživatel
Ahojte, zcela jasně Home Made Product! 100%! Jednak, jak už psal výše Pavel1045, je použitý jiný, chlupatý papír (patrně obyčejný kancelářský - pod UV lampou svítí celý), viditelná červená ochranná vlákna, která jsou běžně chaoticky rozptýlená po celé ploše bankovky, jsou tady pouze nakopírována na potištěné části bankovky a na bílých kuponech na A. i R. není ani jedno! Stříbrný okénkový ochranný proužek na A. mu kopírka či skener nevzala - zůstalo tam jen 5 barevných obdélníčků pod sebou. Na rubu vlevo nahoře je vedle řezné (či ořezové) značky ještě půlmilimetr bílého papíru, což normálně nemůže nastat - při řezání archu na jednotlivé bankovky zůstane vždy půlka této značky na jedné bankovce a druhá půlka na druhé! A taky ta 8 ve vodorovném číslovači je moc pravidelná, ''sněhuláková''. Pravá 8 má v místě křížení jednu linku silnější a jednu tenčí - takže asi fotoshop... Prodejci lze popřát, ať si toho nevšimne žádný patřičný ''orgán'', neb je to zcela určitě již za HRANOU! Patrně se nějaký Antik Salón pustil i do prodeje bankovek a houby tomu rozumí... Viz ty jejich ceny nabízených běžných kusů.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/100-kc-1997-s-g99-bez-vodoznaku-6977971056
Moderátor
Mne spíš napadlo, že si MMER3 dělá legraci.
Registrovaný uživatel
nez jsem to stacil blize prozkoumat, tak jsi byl rychlejsi - zrovna jsem chtel napsat poznamku o te "orezove znacce" - mas naprostou pravdu. Totez ty "obdelnicky" jako pozustatek okenkoveho prouzku ...

Nicmene, toto je hodne za hranou ...
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Mne spíš napadlo, že si MMER3 dělá legraci.


V čem konkrétně?
Shoduji se s kolegy na tom, že je to patrně padělek (konečně jsem to uvedl jako první).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
A už jste někdo prodejce informoval, ať se nedostane do problémů ? Možná ani o tom neví ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1