Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedávno mi bankomat vyplivl UNC 500 Kč série F28, nevím, zda je to dobrá informace.
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Už jsou X devadesátky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se mi poštěstilo najít stovku J01, bohužel v ne moc hezkém stavu. Má cenu nechávat?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V tomto stavu cena nominálu.
Registrovaný uživatel
Prosím vás dá se někde na internetu najít informace kdy která série bankovek byla fyzicky vytisknuta? Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Pokud je řeč o ČR sériích, tak se něco možná najít dá (za hodinu vyrobím x takových "přehledů"). Ale jestli to odpovídá skutečnosti, se samozřejmě rozhodnout nedá. Tyto informace u platných bankovek pochopitelně podléhají utajení.
Registrovaný uživatel
Zdravim,chlapi prosím o radu. V tomto stavu asi cena nominálu že?
Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
přesně tak, co by bylo případně nad nominál, spolknou aukční polatky...
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď.
Frantig napsal
přesně tak, co by bylo případně nad nominál, spolknou aukční polatky...
Registrovaný uživatel
Ahojte, chci se zeptat, zda tři čtverečky vznikají při tisku špinavým kolečkem, nebo zda jde o nějaký záměr ? Jsou dole v řezu pod violou. Je zajímavé na serii K, že na jedné je, na druhé nikoliv. Děkuji
A17- nic, E07- slabě, K48- vůbec nic, K13- hodně, F41- hodně

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to záměr. Starší série A, B to nemají. Jsou to kolečka ne čtverečky... Jsou na obou stranách bankovek 2K...
Registrovaný uživatel
Tomaseq napsal
Je to záměr. Starší série A, B to nemají. Jsou to kolečka ne čtverečky... Jsou na obou stranách bankovek 2K...


Pán se neptá na ta "kolečka", která jsou na obou stranách. Mluví o "čtverečcích" pod violou.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Jak často lze narazit na bankovku 500 Kč série C, D? Já jsem ji za posledních 7 let neviděl ani jednou...

MMER3: jo díky už jsem to našel :)
« Poslední úpravu provedl(a) Tomaseq v 8. 4. 2021, 17:54. »
Registrovaný uživatel
Tomaseq napsal
Jak často lze narazit na bankovku 500 Kč série C, D? Já jsem ji za posledních 7 let neviděl ani jednou...


Ve stavu UNC už asi vůbec, jinak D ještě občas vídám, ale skutečně vzácně. Přece jen jsou už 12 let stahované z oběhu.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Zdravím, chci se optat k těm čtverečkům pod violou pár příspěvků výše - nikdo nic ??
Registrovaný uživatel
Evidentne uspinene od neceho, cim to prochazi behem vyroby nebo distribuce (pacicky nejakeho pocitaciho stroje?), od ceho je to presne, netusim.
Je to videt pomerne casto ...
Registrovaný uživatel
Jirka72- děkuji, myslel jsem si to. Napadlo me to samé, nebo ještě podavač z bankomatu, ale to by pak z toho sameho bankomatu bylo i na jinych nominalech, takze to bude asi z vyroby.
Moderátor
200 Kč P69 110672

Jen tak, pro doplnění.
Registrovaný uživatel
Jsou v oběhu vyšší série bankovky 200 Kč než G72 u série G? Na vyšší jsem nenarazil.
Registrovaný uživatel
Tomaseq napsal
Jsou v oběhu vyšší série bankovky 200 Kč než G72 u série G? Na vyšší jsem nenarazil.


I když se tomu přímo nevěnuji, tak osobně mám nejvyšší G70, takže předpokládám, že spíše ne. (Mimochodem, kdyby někdo potřeboval G01, mám ještě pár navíc.)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Tomaseq napsal
Jsou v oběhu vyšší série bankovky 200 Kč než G72 u série G? Na vyšší jsem nenarazil.


Poslední mám: G72 009629. Na víc jsem nenarazil, pak už šli všude H.
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Ahojte,
dneska jsem měl možnost prohlédnout jeden milion Kč v pětistovkách (2000 ks) , tak jsem hned udělal pro zajímavost podrobnější studii. Tu je...

Baleno v Č.S. a.s. mezi 6.-13.4.2021, a to v Olomouci.

kusů :
série B - 0x
série C - 0x
série D - 0x
série E - 217x
série F - 264x
série G - 1514x
série I - 2x
série R - 3x

= v procentech:
E - 10,85%
F - 13,20%
G - 75,70%
I - 0,1%
R - 0,15%

série :
E 01-84
F 01-28 (nejvyšší číslo 751264)
G 01-84
I 18,20
R 30,35,49

Pěkně jsem si zarochnil... 😁
Registrovaný uživatel
foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj Mojmíre, díky za podrobnou studii. Vypovídá to o tom, že s. I a R byly vytištěny pouze v omezeném nákladu.
U s. I jsem zatím zjistil nejvyšší kontrolní číslo 002386. Vzhledem k tomu , že první I bylo nalezeno skoro před rokem, tak to vypadá, že jich asi víc nebude. Je zajímavé, že 500 I - 1.deska, 500 R - 2.deska, 200 P - 3. deska
200 X - 4 .deska. Doufám, že se někdy dozvíme, proč tomu tak je.
Registrovaný uživatel
no, zatim to vypada, ze serie R a I jsou dostupne mene, v jakem nakladu byly opravdu vytisteny, to se teprve uvidi, zalezi na tom, kolik toho lezi v neuvolnenych zasobach v trezorech. A taky zalezi, jak se zmenil klic k distribuci penez z CNB do bank, protoze ho nezname a tim je i naprosto nejasne, kolik "Icek" jeste treba ceka na obeh ..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1