Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojky Mojmíre. Pěkná prácička, to by mě taky bavilo ! Jak píše Jirka, výskyt s. I a R se může ještě změnit. I když čas letí a nové série anebo rozsahy čísel se nemění. Osobně jsem zvědav, jak to dopadne. A ještě jsou ty Ička převážně v oběhových stavech, u Erek je to trochu lepší. Zajímavé !
Registrovaný uživatel
Zdravím Mojmíre, to věřím, že se musel pěkně rochňat :D Já teda prohlížel jen 100 tis v 500 Kč, a nebylo tam vůbec nic, jen série G a F a v poměru velmi podobném, co uvádíš ty. Zajímalo by mě, jestli 500 R bude pokračovat nebo se zase dočkáme jiného sériového písmene... 500 I už asi nebude, což z ní činí velmi zajímavý kousek, pokud je v UNC...
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Ahojte,
dneska jsem měl možnost prohlédnout jeden milion Kč v pětistovkách (2000 ks) , tak jsem hned udělal pro zajímavost podrobnější studii. Tu je...

Baleno v Č.S. a.s. mezi 6.-13.4.2021, a to v Olomouci.

kusů :
série B - 0x
série C - 0x
série D - 0x
série E - 217x
série F - 264x
série G - 1514x
série I - 2x
série R - 3x

= v procentech:
E - 10,85%
F - 13,20%
G - 75,70%
I - 0,1%
R - 0,15%

série :
E 01-84
F 01-28 (nejvyšší číslo 751264)
G 01-84
I 18,20
R 30,35,49

Pěkně jsem si zarochnil... 😁


Inspirován kolegou jsem udělal podobnou analýzu byť na o něco menším počtu (řádově nižší stovky), ovšem v tomto případě i u 200 Kč.
A výsledek:

500 Kč

Vyskytovaly se pouze série E, F a G a to v poměru 12:16:72 v tomto pořadí.
Čísla jsem na rozdíl od kolegy nesledoval.

U 200 Kč se vyskytovaly série E, F, G, H P a X.

E: 0,4 %
F: 3,2 %
G: 14,2 %
H: 78,4 %
P: 3,2 %
X: 0,6 %

(K mému překvapení bylo X tedy častější než E, ale v mezích statistické chyby.)
U X šlo o série 77, 86 a 93 s nejvyšším číslem 043xxx.
Zaznamenal jsem (kdyby to tu někdo sbíral) jeden "radar" (ne UNC), rád případně nabídnu k výměně či prodeji, jinak ale nic zajímavějšího. Stavy UNC byly pouze u série H, u G spíše max. VF (o F a E nemluvě). Bohužel jsem zatím neměl štěstí ani na P ve stavu UNC, byť se zdají být výrazně běžnější. P a X patrně postupně mizí z oběhu, protože zhruba před měsícem jsem měl možnost projít menší množství bankovek a zaznamenal jsem jich více.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

dnes se ke mě jedna dostala v oběhu. R53 002003. Bohužel ne úplně v bezchybném stavu.

Zajímal by mne Váš názor v tom směru, jestli bankovky typu 500Kč série R,I nebo 200Kč série X má smysl uchovávat ve sbírce i v těchto horších stavech. Vím, že jednoznačnou odpověď nikdo nemá a záleží jestli ČNB bude pouštět do oběhu další bankovky těchto sérií (pokud existují), ale zajímá mne pouze Váš názor. Děkuji za něj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
Zdravím,

dnes se ke mě jedna dostala v oběhu. R53 002003. Bohužel ne úplně v bezchybném stavu.

Zajímal by mne Váš názor v tom směru, jestli bankovky typu 500Kč série R,I nebo 200Kč série X má smysl uchovávat ve sbírce i v těchto horších stavech. Vím, že jednoznačnou odpověď nikdo nemá a záleží jestli ČNB bude pouštět do oběhu další bankovky těchto sérií (pokud existují), ale zajímá mne pouze Váš názor. Děkuji za něj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Já je uchovávám. Zatím jsem jich moc neviděl. Kdybyste se ji rozhodl pustit do oběhu, rád bych se jí ujal. Samozřejmě rizika, která uvádíte, tu jsou, ale u držení 500 Kč mě tak netíží, utratit ji pak mohu vždy.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
@MMER3 Potkal jsem dnes ještě druhý exemplář. Dejte mi na sebe kontaktní mail, ozvu se během pondělí a můžeme to probrat.
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
@MMER3 Potkal jsem dnes ještě druhý exemplář. Dejte mi na sebe kontaktní mail, ozvu se během pondělí a můžeme to probrat.


Použijte moje uživ. jméno. Jinak na Seznamu.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Dnešní výběr :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim, chlapy kam zmizeli 5000 Kč
To je stahuji z oběhu nebo co se děje.?
Dík za odpověď.
Registrovaný uživatel
Já jsem dlouho žádnou neviděl. Při výběru z bankomatu mi to bankovku 5000 nikdy nenabídlo. Jak je to při výběru na přepážce nevím...
Registrovaný uživatel
Tomaseq napsal
Já jsem dlouho žádnou neviděl. Při výběru z bankomatu mi to bankovku 5000 nikdy nenabídlo. Jak je to při výběru na přepážce nevím...

Není problém, je jich dost, ale nejsou v bankomatech (nikdy nebyly, pokud vím).
Jen jsem už nějakou dobu neměl štěstí na UNC (ovšem to ani u tisícovek).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
500 I už asi nebude, což z ní činí velmi zajímavý kousek, pokud je v UNC...

Ono jich bude asi celkově pomálu, když porovnám svoje a jiná seriová čísla...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už dlouho se neobjevila nová serie u našich bankovek, nikdo nic? Žádná nová stovka ani tisícovka?
Registrovaný uživatel
Zatím jsem na nic nenarazil. Já čekám že se objeví série K u 100, 200, 500, 1000... Protože P a X je u 200 málo a také R u 500 je také málo...
Registrovaný uživatel
https://tn.nova.cz/clanek/v-cesku-prestanou-platit-nektere-bankovky-zjistete-jake-to-jsou.html
Registrovaný uživatel
H 96 stav unc z bankomatu, pokud někdo sbírá rád přenechám, samozřejmě za poštovné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den,

ja bych je chtel. Muzete mne ptosim kontaktovat na 2z@email.cz
Diky moc


pepe2 napsal
H 96 stav unc z bankomatu, pokud někdo sbírá rád přenechám, samozřejmě za poštovné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky bych měl u jednu zájem. Pokud je ještě k dispozici. Děkuji.
javorina2@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Tak obě H96 jsou pryč.
Děkuji
Registrovaný uživatel
Vyměním 100kč s přitiskem. Sháním: M04...09..11..12..18..20
Mám na výměnu:
M01..02..03..05..10..13..14..15..17..19..23..24. Prioritně sháním M11, vyměním klidně i za více bankovek.
Koupím nebo vyměním. Pokud náhodou někdo máte na výměnu (prodej) napište mi prosím na e-mail : 120michal@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pánové, kdy kdo naposledy viděl 500 kč série C nebo D v oběhu..?
Registrovaný uživatel
Je pravda, žer jsem na ně už déle nenarazil. Pravděpodobně jsou v tichosti stahovány z oběhu / nedostatek ochranných prvků /. Většinou se setkávám se seriémi E - G.
Registrovaný uživatel
Na D občas ještě narazím, ale opravdu jen horší stavy.
Registrovaný uživatel
Zajímalo by mě jaké je nejvyšší číslo u 500 serie I. Viděli jste někdy číslo nad 2400?
Registrovaný uživatel
Já jsem narazil na 500 Kč série D20 tento měsíc...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1