Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tomaseq napsal
jirkasta napsal
Dnes mi z bankomatu, který nebyl vkladový, vyjela stokoruna série D v téměř nezmuchlaném stavu, je ale bohužel natržená. Málem mi spadla brada. Hned pod ní byla již ve stavu před recyklací série H.



Tak to je zázrak. Tedy já bych to tak nazval...


Souhlasím, jednak tedy když jsem hledal, tak jsem ve svém okolí nenašel ani jeden bankomat se stokorunami a u ostatních nominálů dostávám výlučně poslední emise.
Jinak, s. D je jediná, kterou u 100 Kč sám potřebuji. Jinak mám A, B, C (u ní i nějaké navíc) a od E do J vše co vyšlo (ty úplně poslední série, uvedené v tomto vlákně výše, zatím ne). Jen D nemám.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
jirkasta napsal
stokoruna série D

Driv jsem si obcas nejakou bankovku schoval, kdyz mi jako nesberateli bankovek pripadala UNC. Mam jich asi 15 (100 Kc serie D).
Jakou maji cenu? (na Aukru vidim rozptyl u prodanych asi 200-560)
Registrovaný uživatel
Dneska jsem z bankomatu vytáhl 10 ks nových po sobě jdoucích 200 Kč H84 523282 až H84 523291, nechce je někdo za nominál? Je mi líto je utratit, ale nemůžu odkládat všechno
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/2000-kc-nova-serie-z71-a-z72-2ks-stejne-cislo-7001432545
Nová serie 2000 Kč - s. Z Jsem se zvědav, jestli se někdy dozvíme, podle jakého klíče jsou určovány serie jednotlivých nominálů.
Registrovaný uživatel
Ještě se nová série neobjevila u bankovky 1000 Kč. Jaká to bude asi? Předpokládám že to bude nějaké písmeno které ještě nebylo použito...
« Poslední úpravu provedl(a) Tomaseq v 11. 12. 2021, 11:28. »
Registrovaný uživatel
Situace s 1000 Kč je zvláštní, u ostatních nominálů z bankomatů vypadávají poslední série v UNC kvalitě, zatímco "novou" 1000 Kč jsem neviděl několik let
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Situace s 1000 Kč je zvláštní, u ostatních nominálů z bankomatů vypadávají poslední série v UNC kvalitě, zatímco "novou" 1000 Kč jsem neviděl několik let


Přesně. I když jsem šel do ČNB, byly podivně zvlněné (tuším, že jsem to dával i na toto fórum, ale nikdo neodpověděl). Jinak jsou UNC 1000 Kč skoro k nesehnání. Naopak ostatní (kromě 5000) na mě vypadávají i když je nechci. Ještě tedy kromě 200 - tam vypadávají UNC také, ale ne poslední série, pořád H. A 100 skoro nikde nejsou (jako krajní nominál).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Stovky má v bankomatech snad jen ČSOB/Poštovní spořitelna
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Stovky má v bankomatech snad jen ČSOB/Poštovní spořitelna


Ano, o jiné také nevím. A UNC mají málokdy (nebo na ně nemám štěstí).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Frantig napsal
Situace s 1000 Kč je zvláštní, u ostatních nominálů z bankomatů vypadávají poslední série v UNC kvalitě, zatímco "novou" 1000 Kč jsem neviděl několik let


Přesně. I když jsem šel do ČNB, byly podivně zvlněné (tuším, že jsem to dával i na toto fórum, ale nikdo neodpověděl). Jinak jsou UNC 1000 Kč skoro k nesehnání. Naopak ostatní (kromě 5000) na mě vypadávají i když je nechci. Ještě tedy kromě 200 - tam vypadávají UNC také, ale ne poslední série, pořád H. A 100 skoro nikde nejsou (jako krajní nominál).


:roll: jen skromný dotaz - jedná se Vám o UNC 1000 Kč bankovku blíže neurčené série a čísla?
Registrovaný uživatel
Nové 1000 Kč série J jsou běžně k dostání na ČNB v Brně, v bankomatu jsem je rovněž nedostal dlouho. 100 Kč teď v Brně v bankomatech ČSOB jdou pěkně nové po sobě jdoucí, ale jen série J...

Ze sériových písmen už chybí jen L,O,Q,S,T,U,V,W takže předpokládám, že u 1000 Kč bude některá z těchto sérií. Nabízí se však otázky, zda 2000 Kč série K končí K48? To samé u 200 Kč, série P bude pouze v rozsahu P49-72, když už je na světě série X? A to samé u 100 Kč, série Y a N? Bude zajímavé sledovat, zda se objeví dotisky a hlavně v jakém množství, abychom u některých sérií neměli situaci jak u 200 Kč série B49-72 a u 500 Kč série D29-56...
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/100-kc-nova-serie-y-01-7001471718 je to normální ?
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
https://aukro.cz/100-kc-nova-serie-y-01-7001471718 je to normální ?


Neni kdyz jsou hned pod tim https://aukro.cz/100-kc-nova-serie-y01-2-ks-postupka-7001543570 :D :D
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
Dneska jsem dostal 1000 KC serie E70.. asi po trech letech.
Registrovaný uživatel
2000 Kč, nová série Z jakou jste zaznamenali nejnišší sérii , já zatím Z49
Registrovaný uživatel
Zdravím. Souhlasí u 2000 Kč by měly být / zatím známy / série Z 49 - 72, u 100 Kč s. Y 01 - 28 a N 57 - 84. U 200 Kč jsou to série P 49 - 72 a X 73 - 96. Jestli to i tak zůstane, nikdo neví.
Registrovaný uživatel
Můj názor je že 100 Kč zůstanou jen tyto série. A 2000 Kč si vůbec netroufám odhadovat z důvodu zmatečného číslování od ČNB posledních měsíců. Série 100 Kč Y01 a N57 si myslím že ve stavu UNC za nějaký čas nebudou tak tak časté stejně jako u 500 Kč série I01 a R29.
Registrovaný uživatel
Zdravím, já bych se zastavil u 500 Kč s. I a R. U serie I již tady bylo konstatováno, že nejvyšší kontrolní číslo bylo zachyceno 002389. U s. R se mi zatím dostalo do ruky nejvyšší kontrolní číslo u R 50 010449.Docela mne zajímá v jakém rozsahu byla opravdu vytištěna. Pokud někdo zychytil vyšší kontrolní číslo, byl bych rád, kdyby se s námi o informaci podělil.
Registrovaný uživatel
Čau chlapy dnes mi někdo říkal že se zas objevili nějaké 2000 vzácnější. Nevíte o tom něco nebo to je jen kec.
Registrovaný uživatel
Novináři náhodou zjistily že existuje 2000 kč série E.
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/453432-pozor-na-dvoutisicove-bankovky-muzete-je-prodat-za-mnohem-vic
Moderátor
amazon napsal
Novináři náhodou zjistily že existuje 2000 kč série E.
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/453432-pozor-na-dvoutisicove-bankovky-muzete-je-prodat-za-mnohem-vic

Tak tj klasika, zase někdo objevil "Ameriku" :( :(
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Co se týká té nové série 2000kč, možná myslel sérii Z. Osobně si nemyslím, že to bude nějaké terno, ale třeba se mýlím
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Dnes v ČSOB. 2000 Kč série Z 50. Víme už něco více o této sérii?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zatim zachycene Z49-Z72 a je jich vsude dost ...
Registrovaný uživatel
Kdyby měl někdo zájem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1