Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jak moc běžná chyba je křivý pásek ( S. K. )
Je to viditelné na první pohled.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedno pěkné číslo (ale ty skenery jsou vychcaný jak mraky):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud nikdo takové číslo nechce, "vracím" v pondělí bankovnímu sektoru. Stav je nepoužitý (ale určitě si nějaký mušinec najdete).

Za 2100 Kč vč. poštovného (zase, nemám chuť na tom rejžovat, série E to není ;) ).
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 16. 4. 2023, 13:15. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Pokud nikdo takové číslo nechce, "vracím" v pondělí bankovnímu sektoru. Stav je nepoužitý (ale určitě si nějaký mušinec najdete).

Za 2100 Kč vč. poštovného (zase, nemám chuť na tom rejžovat, série E to není ;) ).


No, skoro je, o pár sérií výše bylo už E. :D
Škoda, že jste nevybral ještě 33 kusů, možná by tam bylo i 999999. A to už by bylo zajímavé.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
To asi dostal někdo jiný. :(
Moderátor
A prošla mi rukama 2000 Kč D88 444666 a 1000 Kč G18 344544 (ale ta už až tak zajímavá nebyla).
Registrovaný uživatel
Pokud ještě stále někdo aktualizuje tabulku s pamětními tisícovkami (nejvyšší čísla), tak navyšuji nejvyšší nalezené číslo u série M - M09 002496 (o asi deset vyšší než dosud uvedené nejvyšší číslo zde ve vláknu). Pokud někdo víte už teď o vyšším, budu rád za informaci - ideálně o vyšším než 002500.
Registrovaný uživatel
Po několika letech přibyde nový vzor běžné české bankovky - tentokrát pětitisícovky s datem vzoru 2023.

https://www.penize.cz/ekonomika/442537-cnb-vyda-novou-petitisicovku-rozdil-skoro-nepoznate
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že vyšší kontrolní číslo než 002500 u série M neexistuje. Nebude náhoda, že u prvních dvou desek R je nejvyšší zachycené 001250. U třetí desky R mám pak R63 002500.

maki45 napsal
Pokud ještě stále někdo aktualizuje tabulku s pamětními tisícovkami (nejvyšší čísla), tak navyšuji nejvyšší nalezené číslo u série M - M09 002496 (o asi deset vyšší než dosud uvedené nejvyšší číslo zde ve vláknu). Pokud někdo víte už teď o vyšším, budu rád za informaci - ideálně o vyšším než 002500.
« Poslední úpravu provedl(a) Vincenzo v 25. 5. 2023, 13:53. »
Registrovaný uživatel
Přikládám foto série M s číslem 2499 a série R 2608.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V souhrnu jsem 1000 S T....... nenasel, tak tady je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se o zcela novou sérii 1000 Kč, takže v seznamu samozřejmě není. Díky za obrázek
Registrovaný uživatel
Nová 5000 Kč

https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove-zpravy/CNB-vydava-do-obehu-novy-vzor-5000-Kc-bankovky
Registrovaný uživatel
Nová 5000 Kč

https://www.penize.cz/nakupy/442537-cnb-vyda-novou-petitisicovku-rozdil-skoro-nepoznate
Registrovaný uživatel
Dnes jsem na portále bazos.cz objevil vcelku zajímavou pětistovku s. G77 s chybným=rozdílným horizontálním a svislým číslovačem. U nových bankovek (resp. těch v rámci novějších vzorů po roce 2007) jsem se s tímto chybotiskem dosud nesetkal - i když se zrovna u těch G-ček sem tam objeví bankovka s chybějícím písmenem "G" ve svislém číslovači (vím o G37 137025, G37 114039 a G37 114045, takže s ohledem na blízká čísla jich možná bude více).
Pamatuji si, že se rozdílný číslovač řešil v souvislosti s 1000 Kč (1996) a 500 Kč série C (1997). Narazil někdo na stejnou chybu i u novějších vzorů?
Už dlouho prohlížím u každé bankovky oba číslovače a zatím se ke mně bohužel žádný rozdílný nedostal... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím..Mám 2000 série a,b
1000 série c,d,e,f.....
Vše perfektní stav....
739125533
Bankovek je hodně
2000 série e
« Poslední úpravu provedl(a) Jarda37 v 2. 6. 2023, 15:29. »
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Pavel_III napsal
Pokud nikdo takové číslo nechce, "vracím" v pondělí bankovnímu sektoru. Stav je nepoužitý (ale určitě si nějaký mušinec najdete).

Za 2100 Kč vč. poštovného (zase, nemám chuť na tom rejžovat, série E to není ;) ).


No, skoro je, o pár sérií výše bylo už E. :D
Škoda, že jste nevybral ještě 33 kusů, možná by tam bylo i 999999. A to už by bylo zajímavé.



Já mám sérii e.....a ještě a,b perfektní stav. 739125533
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Pavel_III napsal
Pokud nikdo takové číslo nechce, "vracím" v pondělí bankovnímu sektoru. Stav je nepoužitý (ale určitě si nějaký mušinec najdete).

Za 2100 Kč vč. poštovného (zase, nemám chuť na tom rejžovat, série E to není ;) ).


No, skoro je, o pár sérií výše bylo už E. :D
Škoda, že jste nevybral ještě 33 kusů, možná by tam bylo i 999999. A to už by bylo zajímavé.



Já mám sérii e.....a ještě a,b perfektní stav. 739125533
Registrovaný uživatel
Zdravím, má tahle bankovka nějakou sběratelskou hodnotu nebo ji můžu s klidným svědomím pustit do oběhu? Koukal jsem na áčko, ale ty ceny mně připadají mimo. Díky za případnou odpověď, ještě dodám, že bankovka je v perfektním stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vivec napsal
Zdravím, má tahle bankovka nějakou sběratelskou hodnotu nebo ji můžu s klidným svědomím pustit do oběhu? Koukal jsem na áčko, ale ty ceny mně připadají mimo. Díky za případnou odpověď, ještě dodám, že bankovka je v perfektním stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Já bych si ji tedy nechal.
Pokud ji budete chtít pouštět do oběhu, rád se jí ujmu.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď, bankovkám se nevěnuji, takže k dispozici bude, pokud bude zájem tak na email.petr@volny.cz, určitě se nějak dohodneme.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dostaly se ke mně stokoruny 2018 z poslední série N84 ve stavu UNC přímo z pokladny ČNB (po delší době se na mě usmálo štěstí...)
Nechci na nich bůhvíjak vydělávat - zvláště ne tady na fóru. Nabízím je i na Aukru, ale zde je klidně nechám levněji.
Cena za kus - zde 130 Kč + poštovné dle vzájemné domluvy. Na Aukru je mám o 25 Kč dráž.
V případě zájmu prosím o kontakt na mail matyas.kirchner@gmail.com, ozvu se zpět.
Přikládám příklad čísla jedné z bankovek, celkem jich momentálně mám 53. :lol:
Za případný zájem děkuji, mohly by se někomu přece jen hodit...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den vespolek, 1000 Série L mam uz 4 ks bankomat/ oběh. To asi tak zajímavé nebude..

Co 1000 T tu jsem nasel jen jedinou, viděl ji už někdo v dalším exempláři ?
Registrovaný uživatel
1000Kč nová serie V

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jen pro zajímavost nalezeno dnes. Sériové číslo začíná 2 jako u série L kde jsou také nejvíce vyskytující sériová čísla začínající 1 nebo 2.
Aspoň taková je moje zkušenost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1