Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » DDR služební známky 1956 tzv. "císla"

Vykupminci.cz
Numisargo

DDR služební známky 1956 tzv. "císla"

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, je tu někdo kdo se orientuje dobře ve služebních známkách DDR z roku 1956?
Jedná se mi o tu sérii s hodnotami 5, 10, 20, 40 a 70Pf
V katalogu jsem našel, že jsou i neudrucky.
Neví někdo, kdy byly vydány?
Nebo jak poznám neudruck od originálu?
Jde mi o to, že jsem našel i známky s průsvitkou 2XII tak jestli
jsem schopen identifikovat originál od neudrucku.
Moderátor
Novotisky existují pouze s tištěným razítkem (tzv. "Klischeestempel") a bez lepu.
Rozdíl mezi originálem a novotiskem se dá určit podle levého dolního rohu. Bez obrázku se to špatně popisuje, novotisk má v rastru o bod více.
Pokud bys tady mohl dát zvětšený obrázek levého dolního rohu, lze to určit.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou reakci. Přikládám fotky
Registrovaný uživatel
Obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obrazek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obrazek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nechtěl jsem psát více znaků, protože jsem nepředpokládal, že půjde o větší celek s okraji, ale takto je jasné, že jde o novotisk.
Nejdříve k tomu rohu:
Podklad pod hodnotovou číslicí tvoří šikmé řady teček. Před první souvislou řadou jsou ještě dva větší tečky a jedna menší. Ta menší je pouze u novotisků, u originálů chybí.
K dalším znakům:
Zoubkování u novotisků je často nečisté, perforační otvory jsou "zanesené". U jednotlivých známek to není vždy patrné, ale tady je to celkem dobře vidět.
U originálu je na dolním okraji označení tisku (Druckvermerk), který u novotisků chybí.
U novotisků jsou okraje potištěny ornamentálními nápisy "Ungültig" a "Werthlos" (tj. "neplatné" a "bez ceny"). Tyto okraje bývají ořezané, ale zbytky ornamentů bývají vidět. Zde jsou patrné na dolním okraji.
Razítko Potsdam 1z je na seznamu razítek použitých k tomuto účelu.
Moderátor
dejvy napsal
Nechtěl jsem psát více znaků, protože jsem nepředpokládal, že půjde o větší celek s okraji, ale takto je jasné, že jde o novotisk.
Nejdříve k tomu rohu:
Podklad pod hodnotovou číslicí tvoří šikmé řady teček. Před první souvislou řadou jsou ještě dva větší tečky a jedna menší. Ta menší je pouze u novotisků, u originálů chybí.

Nevím, jestli jsem to správně pochopil. Byl by obrázek "správného" rohu?

P.S.: Originální služební razítkované známky v takto velkém bloku snad ani neexistují.
Moderátor
Snad je to postačující:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jo, to pochopil i já. ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji moc moc

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » DDR služební známky 1956 tzv. "císla"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1