Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Dekret k čestnému odznaku nejlepší pracovník dopravy

Vykupminci.cz
Numisargo

Dekret k čestnému odznaku nejlepší pracovník dopravy

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

Dostal se mi při vyklízení do rukou dekret viz. foto.
Signován ministrem dopravy Antonínem Pospíšilem.

Rád bych zjistil,k jakému přesně odznaku se tento dekret vztahuje.
Mohli by jste pomoci?

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diplom je k tomuto odznaku-železničná doprava

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diplomy k lodná a autodoprava.K leteckej mi chýba.Chcete vidieť odznaky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Moc díky za odpověď.
Už jsem si našel,jak vypadají :)
Nikde jsem takové diplomy neviděl k prodeji,je to tím,že nemají cenu,nebo jich je tak málo?
Nechci prodat,jen jsem zvědavý.
Registrovaný uživatel
Dekrét určite má svoju cenu,
Prikladám foto odznakov lodnej dopravy. Striebro aj tombak

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď a foto.
Celkem zajímavé,že to má 2 varianty materiálu.
Registrovaný uživatel
Chensky napsal
Dobrý den,
Moc díky za odpověď.
Už jsem si našel,jak vypadají :)
Nikde jsem takové diplomy neviděl k prodeji,je to tím,že nemají cenu,nebo jich je tak málo?
Nechci prodat,jen jsem zvědavý.

Nevýhoda diplomu je ,že má číslo,takže nie je ľahké ho dopasovať.U mňa tvoria komplety.Cena?50% ceny odznaku?Ja svoju lodnú a leteckú hodnotím na cca 500-400euro.Lodnú mám odznak a diplom,leteckú len odznak.Cena železničnej?50euro?
Moderátor
Až tak ne. Do roku 1960 to bylo u většiny dekorací stříbro, punci atd. Po roce 1960 jen obecný kov. To proto, abychom měli co sbírat. Jsou to krásné a zajímavé odznaky a ten dekret má svoji hodnotu, není bezcenný. Je to hezké a děkuji za doplnění kolegům.
_______________
Registrovaný uživatel
Chensky napsal
Díky za odpověď a foto.
Celkem zajímavé,že to má 2 varianty materiálu.

Neboli len v BK a Ag,ale v 80.rokoch aj v ŽK.
Registrovaný uživatel
...doplním Ag autodoprava letecká doprava.Všimnite si punce na reverse.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hezké a díky za ukázku toho puncování. Já vždy píši obecný kov pro jistotu, ta úprava to je již něco jiného, myslím stříbření či zlacení. K odznakům gratuluji je to kus historie.
_______________
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
Chensky napsal
Dobrý den,
Moc díky za odpověď.
Už jsem si našel,jak vypadají :)
Nikde jsem takové diplomy neviděl k prodeji,je to tím,že nemají cenu,nebo jich je tak málo?
Nechci prodat,jen jsem zvědavý.

Nevýhoda diplomu je ,že má číslo,takže nie je ľahké ho dopasovať.U mňa tvoria komplety.Cena?50% ceny odznaku?Ja svoju lodnú a leteckú hodnotím na cca 500-400euro.Lodnú mám odznak a diplom,leteckú len odznak.Cena železničnej?50euro?


Na dekretu uvedeno číslo není,pouze číslo matriky.
Rok udělení 1957,čili nejspíše Ag,dle info..
K dekretu patří i druhý “dekret” čestné uznání za vzorný výkon k dřívějšímu splnění pracovních úkolů.
Registrovaný uživatel
Takto kvalita degradovala 79 a 87 rok, jeden je hliník druhý možno tombak. Delili sa ešte na českú a slovenskú vatiantu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Víte, je to pravda jen obecný kov, ale v porovnání s podobnými odznaky na východě i západě má stále svoji úroveň. ALE pro toho vzorného pracovníka byl jistě odznak vyrobený ve stříbře i hmotnou odměnou, pochopitelně ta kvalita není taková, aby jej někdo (mimo oslav 1. máje) nosil. Nevím, to je můj názor a nemusí být zcela správný.
_______________
Registrovaný uživatel
Chensky napsal
-mikulas napsal
Chensky napsal
Dobrý den,
Moc díky za odpověď.
Už jsem si našel,jak vypadají :)
Nikde jsem takové diplomy neviděl k prodeji,je to tím,že nemají cenu,nebo jich je tak málo?
Nechci prodat,jen jsem zvědavý.

Keby ste mali odznak,tak číslo na reverse odznaku by súhlasilo s číslom matriky,áno,Ag odznaky boli do r.1960
Nevýhoda diplomu je ,že má číslo,takže nie je ľahké ho dopasovať.U mňa tvoria komplety.Cena?50% ceny odznaku?Ja svoju lodnú a leteckú hodnotím na cca 500-400euro.Lodnú mám odznak a diplom,leteckú len odznak.Cena železničnej?50euro?


Na dekretu uvedeno číslo není,pouze číslo matriky.
Rok udělení 1957,čili nejspíše Ag,dle info..
K dekretu patří i druhý “dekret” čestné uznání za vzorný výkon k dřívějšímu splnění pracovních úkolů.
Registrovaný uživatel
Keby ste mali odznak ,tak číslo na odznaku by súhlasilo s číslom na diplome=číslo matriky.Áno,odznaky do r.1960 boli z Ag.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Dekret k čestnému odznaku nejlepší pracovník dopravy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1