Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » DENARIUS

Vykupminci.cz
Numisargo

DENARIUS

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Presne tak...na Vase velke mudrosti uz reagovat nikdy nebudem a poprosim Vas uz nemudrujte tolko na moje prispevky. Dakujem
Registrovaný uživatel
A další věc kterou budete nutně potřebovat je naučit se reagovat na rady a kritické připomínky. ;)
Registrovaný uživatel
hmmm, lepšie sa je hádať v tlachárni tam to ide.
Ohľadne dracka tam by som numizmatikagal hladal skôr dohodu pokiaľ môžem poradiť.

Nakoniec dracek má aj v motte ,"že nie je už vôbec namyslení" :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
hmmm, lepšie sa je hádať v tlachárni tam to ide.

To není hádka, my se jen snažíme pomoci radou a numizmatikagal na to podrážděně a urážlivě reaguje. :P
Moderátor
ono kritizovat je lahke ale pustit sa do niecoho to uz nie... zial dneska prerazit na trh je dost komplikovane a hlavne je to o financiach...a riskovat ci si to vobec zberatel kupi
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
ono kritizovat je lahke ale pustit sa do niecoho to uz nie... zial dneska prerazit na trh je dost komplikovane a hlavne je to o financiach...a riskovat ci si to vobec zberatel kupi

Ale nekritizuju, jen se snažím upozornit na věci na které vydavatel zcela zřejmě vůbec nepomyslel.
Například: Instituce jako knihovny, kluby a muzea nebudou týden po týdnu marně pátrat jestli náhodou nevyšlo druhé číslo ale zaplatí si roční předplatné.
Což ovšem v tom to případě nelze.
Spousta čtenářů také píše do redakce časopisu různé podněty, dotazy ale i kritiku a každou takovou reakcí jako: “ Vy jste chytrák a zkuste si to sám” ztrácí časopis několik zákazníků.
:'(
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
ono kritizovat je lahke ale pustit sa do niecoho to uz nie... zial dneska prerazit na trh je dost komplikovane a hlavne je to o financiach...a riskovat ci si to vobec zberatel kupi


Já se do takových věcí nepouštím, protože vím že na to nemám a že se musí udělat spousta věcí aby časopis neskončil prvním číslem nebo prvním ročníkem. Díky vývoji od 48' do 89' nikdo z běžných lidí nemusil řešit takové věci jako "podnikatelský plán", "finanční plán", "redakční plán" či "marketing" (kromě těch co měli na starost státní periodika a knihy).

Nelehkou pozici mají i lokální mutace zahraničních periodik, kdy se zpočátku recyklují původní články překladem a postupně se přidávájí lokální texty.

Ještě těžší to mají periodika co začínají na zelené louce kdy počet kupců je menší jak 1000.

A ještě něco nakonec.
Zdejší matadoři zde nováčky pranýřují za to, že začínají sbírat dříve než si o tom něco přečtou.
Proč není "nakladatel" Denaria pranýřován za to, že si něco nepřečetl o vydávání periodika než s tím začal?
« Poslední úpravu provedl(a) gorila v 30. 12. 2011, 8:41. »
Registrovaný uživatel
Len pre informacie.....pred rokmy som vydaval casopis ineho zamerania kde sa dalo planovat a robit strategiu... Predavalo sa to dobre cca 2500-3000 kusov.....
planovat predaj odborneho casopisu je nerealne... Nikomu sa casopis nanutit neda... Predaj spomaloval aj fakt ze zopar mudrych ludi naskenovalo aj casopis a siril medzi znamimi... Ziadny odborny casopis ani zbornik sa nevydava pravidelne....samozrejme okrem zabehnutych a spickovych....
Rady a pripomienky radi vitame, ale ked niekto iba kritizuje ale neradi tak .... To radsej uz nekomentujem....
Rada vyzera tak ze...ja by som to robil tak ci onak, a nie tak ze vsetko je zle, nikto nema ziadnu koncepciu ..atd.
Ked kritizujem, tak tam napisem aj ako by som to robil ja.... Ale v tychto pripadoch tam bola iba a iba kritika ale ziadne rady tam neboli....
Registrovaný uživatel
:roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
páni ; moje vyjadrenie na hádanie som nemyslel naozaj, len "akože".
Samozrejme vydávanie odborného časopisu je o dobrom materiály na prispevky ,čiže tam je nutná spolupráca minimálne 3- 6 dopisovateľov čo vládnu dobrému slohovaniu pri písaní a majú aj určité znalosti o danej problematike.
Peniaze mať je potreba v prvom rade a samozrejme byť vyzbrojení dostatočnou dávkou trpezlivosti a nadhľadu na recenzie od neprajníkov.

Pokiaľ numizmatikagal si to všetko nechal prejsť hlavov čiže určite vie čo môže nejaký ten rôčik očakáť.

Nakoniec my si svojich "Jánošíkov" obesíme sami je to naša tradícia a ´dlho sa ešte nebude meniť. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Neviem čo sa tu vlastne rieši. Denarius je dobrý časopis a pripravuje sa druhé vydanie, ktoré si opäť nájde viac čitateľov ako ten prvý a dúfam, že to bude pravidlom. Kto čítal prvé číslo vidí, že sa jedná o odborný časopis a žiaden bulvár, teda je samozrejmé že sa to hneď nebude predávať ako teplé rožky. Tento časopis má perspektívu hlavne z toho dôvodu, že na Slovensku nič podobné nevychádza (ak nerátam Slov. numizmatiku ktorá vychádza cca každé štyri roky ako olympiáda... :)). Myslím si, že časopis Denarius naplní očakávania do budúcnosti u slovenských numizmatikov aj českých kolegov a nebude treba trepať o stratégiách, nutnosti štúdia marketingu a trhu. Ja Gála uznávam že sa púšťa do vydávania niečoho, čo tu bytostne chýbalo a tým sa spúšťa možnosť publikovať nové nálezy mincí a materiály bez toho, aby sme dlho čakali na vyjdenie Slov. numizmatiky. Že sa to hneď nepredáva po tisíckach? To sa ani nedalo čakať, numizmatická základňa na Slovensku je oproti Čechám naozaj oveľa menšia; treba aby aj páni bratia podporili tento časopis - ak už nie publikovaním v ňom, tak aspoň kúpou.

Gál hovoril, že rieši spolupracovníka v ČR. Netreba sa chytať za hlavu a pranierovať ho za to, že tak neurobil skôr, treba mu len držať palce nech to vyjde. No a pokiaľ tá spolupráca ešte nefunguje, tak hádam nebudú páni bratia pozerať na nejakých 60 korún poštovné, alebo aj viac. Aj ja kupujem veľa literatúry z Čiech ktorá sa u nás získať nedá a veľmi nenadskakujem ohľadom poštovného, buď beriem, alebo neberiem.

Myslím že táto diskusia je zbytočná a niekedy aj trápna. Do nikoho sa nenavážam, len všetkých prosím - klídek a držte tomu časopisu palce. Ešte by ma zaujímalo či časopis Denarius prispievatelia Dracek a turtleoverhead čítali a ak áno, čo hovoria na jeho úroveň. Či neuráža a tak... ;)
Registrovaný uživatel
Dokopy sa nerieši nič , je veľa volného času na písanie
Nakoniec je to hobby Gála a peniaze .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Archy s tym s tebou suhlasim
"Aj ja kupujem veľa literatúry z Čiech ktorá sa u nás získať nedá a veľmi nenadskakujem ohľadom poštovného, buď beriem, alebo neberiem."

ja som vsetku literaturu o znamkach, ako prirucky, katalogy ziskal z CR a musel som platit postovne aj 200-300Kc a vobec mi toho luto nie je...
preto casopis aj ja chvalim lebo na Slovensku s vydavanim periodik pre zberatelov je bieda cize skoro nic... Zberatel zial zanikol, ked som sa chcel niecomu venovat musel som sa stat clenov v CR.
_______________
Registrovaný uživatel
PRAJEM VAM STASTNY NOVY ROK, VELA ZDRAVIA, POHODY A USPECHOV.....
Registrovaný uživatel
vyslo uz druhe cislo casopisu Denarius?
Registrovaný uživatel
Trochu naivní dotaz... ne :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
jozino este nie vraj v marci...
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
jozino este nie vraj v marci...








Ok. Tesim sa :)
Registrovaný uživatel
Druhe cislo sa dokoncuje. Budem Vas informovat ked to vyjde.
Moderátor
tesim sa na dalsie cislo...
_______________
Moderátor
No trvalo to, trvalo, ale druhé číslo je vonku. Metódy distribúcie mi zatiaľ nie sú známe, horúcu informáciu mám od M. Budaja, ale teda Denarius je už vonku. Paráda. ;)
Moderátor
Supr :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Dostal sa mi nový Denarius konečne do rúk, som veľmi spokojný. Časopis si môžete zakúpiť u M. Budaja v Historickom múzeu SNM, poprípade u Jula Gála. Odporúčam, výborné čítanie.
Moderátor
kolko ma stran archy?
_______________
Moderátor
88

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » DENARIUS

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1