Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Denarius podle definice

Vykupminci.cz
Numisargo

Denarius podle definice

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
odborník se hned pozná (umí používat poznámky pod čarou)
denar: díky za "podporu", embargo na mailové kontakty tedy ruším jako neúspěšné, díky všem, kteří je drželi
PS: už jsem si začínal myslet, že si koupím Vladivoje za pár stovek :)

ivankovipivanko:
ta cesta po vzoru Chýště je stále otevřená, asi i efektivnější než jiné, ale můžou být jiné názory ... kdyby byl o ni zájem, dej vědět
Registrovaný uživatel
no ... já přidám, ještě jednu poznámku ...... když už se tu musí házet s cenami ... ty mince z fotky už jsou díky okolnostem beztak veřejně neprodejné ... to jen tak na okraj ....
Registrovaný uživatel
Jv64: pán asi neví co znamená Chýšť, možná je i cizinec. Tak by bylo dobré mu sem dát odkaz ať ví o co jde. Přeci jen není každý odborník. P.S. Vladivoj za pár stovek je v době internetu nejspíš utopie. Asi to byla nadsázka.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Je mi stále záhadou, kde se bere ta jistota, že jsou ty mince ze země... stejně dobře mohou být z děditství nebo klidně i ze zahraniční veřejné sbírky. Proč by měly být veřejně neprodejné? BTW: tazatel je přece nenabízel k prodeji... ba se ani nedotazoval na cenu...
Registrovaný uživatel
no každopádně já myslím,že je to evidentně stará sbírka.Tak kdyby bylo něco k mání mám zájem.Můj email je honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
... jediné, které ještě u některých sběratelů odolávají jsou devítibodové typy. Ale ani tam to doufám dlouho nevydrží.


Proč? Myslel jsem, že Ibn Jakubovy kinšáry byly všeobecně uznány za české denáry- to už neplatí?
Moderátor
TomL: Stručnou rekapitulaci argumentů k dataci prvních českých denárů jsem sepsal v článku věnovaném tzv. imitativním ražbám, NL 72/2017, 1-2, s. 12-13.
Hlavní argument pro kinšáry jako české denáry byl, že se u nás nenacházejí starší bavorské. To už dávno neplatí.
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 10. 10. 2018, 17:17. »
Registrovaný uživatel
Aha, díky, předpokládám, že tedy již existuje náš hromadný nález s výhradně bavorskou složkou, kterou jde s nějakou rozumnou jistotou datovat před Ibna. Druhý argument pro Boleslava I. byl myslím jen podpůrný- že by se do Ethelreda nestihlo tolik typů.

Článek bych chutě přečetl, zkusím někde sehnat..
Moderátor
pro Toml
https://content.sciendo.com/view/journals/nl/72/1-2/article-p10.xml
Registrovaný uživatel
Super, bezva, děkuji mnohokráte, jdu na to :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, kolega
Děkujeme za zajímavou diskuzi.
Vysvětlím historii těchto mincí, byly nalezeny v hrnci s jinými mincemi té doby, Ukrajinou, Kyjevskou oblastí, zdál se mi vzácné české mince a dal jsem vám fotku pro definici.
Pokud vyvolávají zájem o trh, budou prodány.
pokud to moderátor dovolí, necháme e-mail pro komunikaci.
Děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Našel jste je vy?..... opravdu zajímavé kusy, šťastný to nálezce.
Chyba zdejších kolegů, při oceňování lotu, i když mi ceny připadají značně nadsazené,ale to jen můj názor.

Počítám,že nyní nastane ,,mela" a zájemci vám utrhnou obě ruce :).....anebo pro změnu znejistí oni sami :)
Registrovaný uživatel
zde je další příklad

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co takhle pevná cena na sklo ?
Registrovaný uživatel
Supi se snášejí na kořist :)
Moderátor
Ivankovipivanko:

Díky za informace a za fotky, mail zde určitě dej.
Za těchto okolností (soubor z ciziny) samozřejmě cesta odkupu českým muzeem nepřipadá v úvahu.
Nález bude pravděpodobně obsahovat jen menší díl českých ražeb, ale pokud je čas a chuť sem dát i fotky cizích (nečeských) mincí, i ty určíme.
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 11. 10. 2018, 7:15. »
Moderátor
A hele, pustila sa nám tu súkromná dražba, čo je v príkrom rozpore s týmto bodom pravidiel:

7 ) Pokud zde chcete prodávat své sběratelské předměty, vždy uveďte pevnou cenu, není povoleno zakládat zde netransparentní aukce typu „kdo dá víc“.

A ani moderátorovi to nevadí?!
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
A hele, pustila sa nám tu súkromná dražba, čo je v príkrom rozpore s týmto bodom pravidiel:

7 ) Pokud zde chcete prodávat své sběratelské předměty, vždy uveďte pevnou cenu, není povoleno zakládat zde netransparentní aukce typu „kdo dá víc“.

A ani moderátorovi to nevadí?!

Vadí :evil:
Registrovaný uživatel
Domluvit se a za férovou cenu to dostat domů jako celek?
Moderátor
TomL: pojem "domů" tady nebude asi platit, aspoň ne ve smyslu složení nálezu -
na územích mimo čechy je v naprosté většině případů česká složka menšinová, poklady jsou smíchány z toho, co se dostala na trhy v Poodří nebo Pobaltí, tipoval bych, že tam bude hodně OAP, Bavorska, kolínské, jiné německé, anglické a nejspíš i polské ražby, kdoví, zda uložení nesouvisí s událostmi r. 1018, málo pravděpodobné je, že soubor došel na východ přímo z českého území
Moderátor
smith, turtle:
toto je trochu složitější případ, než aby se s ním dalo vypořádat jedním odstavcem pravidel a můžu si sám představovat cokoli
máte-li nějakou ucelenou myšlenku, sem s ní ...
Registrovaný uživatel
Čekám až sem dá on svůj mail, začíná mi to trochu smrdět... :roll:
Registrovaný uživatel
já tedy nevím, fakt tu nechci jakkoliv moralizovat .... ale pokud to shrnu ..... už víme, že se jedná o nález (to patason: ano, měl jsem jistotu, žeje to nález), je nalezen na Ukrajině .... pochybuji, že by Ukrajina měla nějaké velmi odlišné předpisy, ohledně kulturního dědictví než ČR ... a tady se ve veřejném prostoru začíná odehrávat nechutnost rozprodání české části nálezu, který bezpochyby patří státu Ukrajina a i jakékoliv úvahy o tom, že by se nález přemístil do českého muzea jsou naprosto mimo mísu ..... pokud na to jistá část kolegů má žaludek, ať si pro to na Ukrajinou zajedou, já už se k tomu vyjadřovat nebudu ....
Registrovaný uživatel
P.S. ... poslední poznámka. osobně nejsem přesvědčen o zahraničním původu ..... už jen stav, že by někdo, kdo tomu nerozumí ze souboru x set mincí zrovna jako na potvoru vyzobal ty čeké mi přijde podivná ... nemluvě o dalším pár detailech, které tu nebudu pitvat ... howgh .... domluvil jsem :-)
Moderátor
Kekule....ty jsi do toho hodil vidle :)
Já to tušil už na začátku :)
Znám tyto situace a jsem zvědav,jak jse stím popasujete..
Je to hra na tenkém ledě, možná!! Možná ne!!....... nyní se karta obrátila a smrdí tady nejistota :) ... možná i taktická chytrá,nejistota?... ;)

No jsem zvědav co bude dál....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Denárové období » Denarius podle definice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1