Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » denary premyslovcu

Vykupminci.cz
Numisargo

denary premyslovcu

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chtel jsem se sem dat krome denaru jeden vzacny brakteat ve stavu 0/0, ale nejde mi to, nevim jak, tak bohuzel.
« Poslední úpravu provedl(a) lolek1 v 7. 3. 2010, 14:52. »
Registrovaný uživatel
To lolek1: pokud máte něco v nabídce, pošlete fota, rád se podívám ;-) trinitr@volny.cz
Registrovaný uživatel
lolek1 napsal
chtel jsem se sem dat krome denaru jeden vzacny brakteat ve stavu 0/0, ale nejde mi to, nevim jak, tak bohuzel.

https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=70967#post70967
+ dalsi koment odomna 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
diky za pomoc, snad se podari a aspon jeden spickovy brakteat na ukazku!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Luxusni a vzacny kousek, gratuluju!
Registrovaný uživatel
lolek1: tak ten je nádherný! A navíc mince, co se nevidí. Nemáte něco na prodej, nebo něco dohodit? Na revanš :-) Napište mi prosím na mince01@seznam.cz. Dík
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, nakonec doputoval ke mně. Jednostranný denár Oldřicha C293 (Aukro). Zazněly tu názory (téma středověké mince), že je to zmetek. Svým způsobem máte pravdu, ale většina nových mincí a známek, odlišující se od standartu jsou také zmetky (viz. 1000Kč Palacký bez Palackého, vynechané tisky barev u některých známek a spousta jiných příkladů, které vás napadnou). Mnoho rarit a anomálií (zmetků) vzniklo přímo i pro sběratele (PČ 1919, makulatura Hradčan aj.), a jak jsou ceněné! Tento denár vznikl pravděpodobně vložením dvou střížků mezi razidla, a poté unikl oku kontrolora. Nevznikl úmyslně jako jiné rarity (zmetky) pro sběratele a proto jej považuji za část fáze výroby (výrobní fáze), byť zmetka :P . A proto má své místo ve sbírce! Kolik takových běhá po světě? Má někdo další jednostranný denár z Bohemiky? Ještě prosím, zda ta malá zelená tečka je Chaurova značka? Díky sucky7

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
trufnem si povedat ze to je hrdza :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Ten flek mi přijde spíš jako koroze než značka.
Registrovaný uživatel
Chaurova značka to není, je to obyč. oxidace ... beru tuto minci jen jako zajímavost, nesbírám na varianty ani na chyboražby, takže je pro mě vždy cenější klasika a pokud možno co nejlépe vyražená ...
Registrovaný uživatel
Zdraví.Nechci Vás zklamat,ale jedná se o muzejní kopii mince. Říkal jsem to panu Veselému ať si ji nebere,jelikož to je levý.Jinak si myslíte,že kdyby to bylo pravé, tak že by to stálo pod 1000 euro?Velice pochybuji
Moderátor
Tak to jsem rad, ze jsem ji nevydrazil, nekolik lidi reklo, ze je prava :) Jinak ty muzejni kopie se nemusi nijak oznacovat a nemusi byt zajisteno, aby se nedostaly ven?
Registrovaný uživatel
sucky7: rozhodně to vypadá na měděnku, Chaurova značka to není
denary: viděl jste tu minci naživo, nebo víte které muzeum a za jakým účelem to vyrobilo? Já bych s takovým striktním úsudkem byl opatrný, pokud nemáte skutečně přesné informace. Ani mě se na té minci něco nezdá, může to být i tak jak říkáte. Ale vzhledem k tomu, že nevím o takovýchto muzejních kopiích, tak bych se přikláněl k tomu soudit tu minci a po zevrubném prozkoumání. Ale ne takto z fotek.
Možná by nám mohl sucky7 poskytnout, lepší fotky, váhu mince a případně i fotku hrany mince. Myslím, že pak by se tu zapojili do debaty o pravosti mince i ostatní.
Registrovaný uživatel
Zdravím, ještě k jednostrannému denáru C 293. Váha je 1,54g . Průměr mince i na foto cca 19mm. Měděnka je myslím i na jednom malém vrypu na hraně. Patina je na prázdné straně. Prosím o názory. Díky :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Měřítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hrana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hrana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hrana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, po zkoumání konstatuji padělek nebo kopie. Minci jsem otřel jemně hadříkem a provitl načervenalý kov, pravděpodobně měď. Na straně bez ražby je nějaký měkký kov - olovo či cín. Mohla mě zarazit už váha, 1,54g. Tyto mince váží průměrně 1,04g, což je o půl gramu nadprůměr.( dle Cacha) Také výraznost a ostrost ražby mě mohla trknout :D . Tak si dávejte pozor, zvláště ti nezkušení, raďte se ze zkušenějšími! Takže uzavírám kapitolu jednostranného denáru C 293. Tímto se omlouvám těm, kteří měli od počátku pochybnosti. Díky s pozdravem sucky7
Moderátor
sucky: to byl ten za 6 tisic?
Registrovaný uživatel
Ano, je to on, ale byl za cca polovinu.
Registrovaný uživatel
Tak to vraťte.Máte na to právo,jelikož prodejce věděl minimálně odemě,že se jedná o falzum.
Registrovaný uživatel
To jsem nevěděl, že prodejce věděl, že prodává falsum. Již jsem napsal reklamační email. Uvidíme, jak se k tomu vyjádří a postaví. S pozdravem sucky7
Moderátor
Rad bych se zeptal jako padelku neznali, jak se pozna hrana, ktera poukazuje na falzum. Dekuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » denary premyslovcu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1