Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » denary premyslovcu

Vykupminci.cz
Numisargo

denary premyslovcu

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Teda ak kolega denar tvrdi že je prava tak potom jej cena je 250 000 Kč.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234: Cach 226 je nejběžnější denár donedávna přisuzovaný Boleslavu Chrabrému. Mnohokrát se prodával v českých aukcích a pokud vím tak nikdy cena nedosáhla takové závratné sumy.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
to m1234 tak to bych rád prodal ty co mám.Je tam asi 8 variant tak bych 4 prodal.Milión by se hodil.Pošlete mi email a určitě se dohodneme
Moderátor
m1234 napsal
Pretože denar Boleslava Chrabreho je...

Dle poslední studie zpracované J.Lukasem (NL 1/2006) je denár C226 přiřazován knížeti Jaromírovi, do doby po jeho opětovném nástupu na knížecí stolec v září 1004 po vyhnání Boleslava Chrabrého z Čech.
Registrovaný uživatel
denar,denary-kolega monroe sa pytal na cenu ja som mu už odpovedal .Ak mate inu predstavu tak mu tu predsa ocente aj vy.Ja som tiež zvedavy.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak ja mam tiež otazku pre kolegou .Poprosim ocente tento denar Cach 226.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
nechápu proč nás tady školí kolega m1234 na jedné minci od Kuenkera. To má jako být chyták? Já na té aukci byl osobně. Byl jste také?
Kolega Monroe zajisté není numismatický odborník (spíše bych řekl možná i laik-bez urážky). Pokud tady začnete házet zavádějící hausnumera aniž by jste cenu dokázal zdůvodnit, příp. měl za Vaši cenu o minci zájem (což určitě české denáry nesbíráte-dle Vašich příspěvků), tak jsou takovéto příspěvky k ničemu.
Nebudu tady dávat externí linky na jiné weby, ale kolega Monroe si určitě dokáže udělat sám obrázek o ceně mince a její četnosti v poslední době např. z 48. aukce Aurea, dále 52. a pod. Běžně se prodávala i dříve např. Aurea 18,22 atd.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Kucera: ten Lukas je už překonaný, počkejte na zpracování hradeckého nálezu od Polanského. Nebo viz. nově nález z Podlázek
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
denar - díky za info, těším se
Registrovaný uživatel
Denar- m1234 nema za potreby sa s tebou pretekat ci bol alebo nebol na nejakej aukcii. A myslim ze ani ty si tu to nepotrebujes dokazovat
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Cena tohoto denáru byla vždy dána hlavně tím, že byl v literatuře psán jako Boleslav Chrabrý. Takže pro naše sběratele to byla jediná příležitost, jak si doplnit do sbírky dalšího panovníka. A ceny v zahraničních (ale i částečně našich) aukcích za největšího boomu před pár lety byly ovlivňovány logicky hlavně polskými sběrateli. To už je pryč. Za prvé proto, že se za posledních pár let vyrojilo relativně víc kusů skutečně echt denárů Chrabrého, přímo polské provenience, takže pro Poláky to přestaly být tak nedostupné mince.
U nás dnešní cenu ovlivňuje jednak celkový pokles extrémních hondot z doby kolem r.2008, ale taky to, že se odněkud vynořily další exempláře. Dřív byl Cach 226 dostupný jen z hradeckého nálezu 1970, z toho co se dostalo mezi sběratele, takže uzavřený počet. To už neplatí. Kolik jich kde rotuje nebo leží a odkud, netuším. Daleko menší vliv má přidělení, ty odborné články moc sběratelů nečte, takže různá starší (a neplatná) přidělení mají houževnatý život. Chrabrý to asi není a Jaromír, jak píše denar, už vůbec ne. Mince je o pár let starší. Prokazovat se to dá pečlivým vyhodnocením nálezů, každá informace (monroe) může přispět.
Suma sumárum - dnešní cena je reálně v širším rozmezí 50-100 tisíc Kč max. Zájem koupit nemám, pro představu, před dvaceti lety jsem za něj dal 11 T CZK (0/0).
Informace o původu by mě naopak zajímaly, snad nezapadnou.
Registrovaný uživatel
Po pravde mna už par rokov Česke aukcie nezaujimaju pre mnou neakceptovatelne spravanie dražobnikov v Brne aj Prahe.Toto čo tu teraz prebieha tu nevidim prvy krat.Kolega sa pyta na cenu a nič.Uvediem cenu a spusti sa vlna kritiky .Nikto z vas cenu neuviedol ale iba uštipačne spochybnujete druhy nazor.Okrem jv64.A už vobec nechapem poznamky typu mam ich osem štyri predam za milion.Lebo tato tema nie je m1234 kupi denar za 250 000.Vychadzal som z cien v Polsku ,u Kunkera Lanza.Pan kolega u Kunkera som bol osobne a predajna cena bola 18 000€.Takže nikoho tu neskušam iba som odpovedal na monrou dotaz na rozdiel od vas.
_______________
Registrovaný uživatel
Teraz niečo važnejšie.Ja si tiež myslim že Jaromir asi nebude spravne.Ešte pred par rokmi bol prisudzovany Boleslvovi Chrabremu 1003-1004.Teraz sa datuje do staršieho obdobia Bol.III 999-1003 až Bol.II 967-999.Ak sa mylim tak prepačte oni v tom nemali uplne jasno ani Cach ani Šmerda.Presne zmapovat toto obdobie nie je vobec jednoduche ale je normalne že nove archeologicke vyskumy niekedy trocha pozmenia tie staršie poznatky.Nebolo by to prvy krat čo sa prepisuju dejiny.Tych variant denarov je viac ako tu už bolo skor spomenute.Ten opis nie je vzdy uplny.Ale niektore boli celkom presne opisane.A:STAPATHEREA-R:RTAEVHTEVEA. A:STATASTHESRCA-R:TAETVERNTVEREA.
_______________
Registrovaný uživatel
Podotýká,že zájem nemám.Ale vzhledem k výskytu a dalším skutečnostem je to mince reálně za 1000 euro.Prodává se však rámcově za 2000 euro.Tvrdit 250000 kč je upný nesmysl.U toho Kuenkera jsem samozřemně byl také a tahaly se něj 2 poláci asi od 3000 euro.Rozhodně by stálo si dát do vyhledávače "denár, ca./cach 226" a vypadne Vám plno odkazú.
Registrovaný uživatel
Pan kolega denary.Tento vas posledny prispevok je presne to čo na toto forum patri.Poviem svoj nazor .A kludne diskutujem aj nazore kolegu ak s nim nesuhlasim. Ten čo sa pyta ma zrazu nejaky mantinel od 2-3000€ až po 9 000€.Obaja vieme že skutočna cena sa ukaže až na aukcii a niekedy je to prijemne prekvapenie ale často aj tvrde sklamanie.
_______________
Registrovaný uživatel
stejně,pokuď bude chtít tuto minci prodat,tak ji bude muset dát do aukce
Registrovaný uživatel
Pridam ešte dva predaje prvy z Polska pred pol rokom 2000€,druhy Lanz 6000€ .Oba su v ovela horšom stave ako ma monroe.Takže poliaci to stale celkom dobre kupuju.Na zaklade tychto predajov sa mi zda cena 1000-2000€ ale velmi nizka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Tak jsem se podíval na ten svůj a je ze stejných razidel jako má monroe, takže bližší srovnání snad ani nemůže být ;) , dal jsem za něj v r.2003 vč.aukční přirážky 52800,-.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi pekny denar.Podla mojho prieskumu k tomuto denaru sa cena za poslednych 15 rokov na aukciach pohybovala nasledovne.Od roku 2000-2005 cca 2000€ ,do roku 2011 cena stupala až k 18 000€ ,potom pokles niekde k 5-7000€.Nemonitorujem Česke aukcie ako som už uvadzal.A k tomu určeniu len tolko:Interpretacii je vela ako som pisal Bol. II.,Bol.III.,Boleslav Chrabry,Otto III.
Nevidel som poslednu Polanskeho pracu ale Zdenek Petran to mal tiež celkom dobre spracovane.Ja osobne si tiež myslim že Boleslav Chrabry v Prahe žiadne mince nerazil,ale ved uvidime kam sa to posunie a či to bude nezvratne.
_______________
Moderátor
Mohli bychom to nějak přesunout do vhodnějšího vlákna ?
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/emma-slavnikovci-vladivoj-boleslav-chrabry-15572
Tady pod aukcemi se diskuze ztratí a k ceně už asi bylo řečeno vše.
Registrovaný uživatel
Díky hlavně m1234, že mi přiblížil poměry v ČR a cizině. Jelikož je pro mě denárové období španělská vesnice, protože sbírám RU, tak mě zajímala přibližná cena v tomto stavu. Něco jsem si dohledal, ale vždy je lepší se zeptat zkušenějších z oboru. Díky všem za názory. Posílám ještě 134 a 137 na posouzení, jestli se někomu bude chtít mi k tomu něco napsat. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mooc hezke
Registrovaný uživatel
Ano pekne denare.Boleslav II. 967-999 Cach 137,škoda tej malej praskliny ale aj tak je cena cca 2000€.A ten druhy ešte lepši som videl tušim len raz a bude drahši.
_______________
Registrovaný uživatel
cach 137 s tím vylomením pochybuji,že má větší cenu,než 35000 ,jelikož tento denár je hodně běžný.V poslední době se dá sehnat krásný pod 50000.
Ta 134 je výrazně vzácnější cenu vidím něco mezi 50000 až 100 000, ale nevím kdo by to dnes dal.Já osobně jsem naposledy kupoval krásného Jaromíra a jednoho stoprocentně Boleslava III. a oba dohromady mě stály pod 100 000
Registrovaný uživatel
Tu ma asi kolega pravdu že to vylomenie bude znamenat prepad ceny pri tej 137.Ale 134,135 su ovela vzacnejšie a vonku sa takmer nevidia.Tu by som sa nebal ceny ani nad 4 000€.Vonku na akciach to funguje tak že ti to zoberu do aukcie za 1000€ a všetko ostatne je o zaujme či nezaujme v dany moment.Aj ten denar ktory sa predal u Kunkera za 18 000€ mal vyvolavačku 1 000€.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » denary premyslovcu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1