Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

diskuse o padělcích antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Antikari tento web (casopis) asi znaji, ja na nej narazil vcera (jak uz to byva pri hledani uplne neceho jineho), davam sem odkaz pro pripadne zajemce, pojednava se tam mimo jine prave i o falzech:

The Journal of Ancient Numismatics - Volume 4, Issue 1: The World of Coin Forgery - Part 1 By: Ilya Prokopov (Edited By: Ed Snible)

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám kamaráda s přístupem ke kvalitnímu mikroskopu. Pokud by mi někdo poslal jisté falzum, mohu nechat detailně nafotit. Pro ukázku jeden Gordián III.

Foto zrcadlovkou
Obrázek vložený uživatelem
Mikroskop 24x
Obrázek vložený uživatelem
Mikroskop 48x
Obrázek vložený uživatelem
Mikroskop 2000x
Obrázek vložený uživatelem
Složení spekter
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to uz neni jen "mikroskop" ;) je to i s analyzou a jedna se o elektronovy mikroskop. koukam, ze ma docela slusne zorne pole. kamarada si vazte, takove fotky by vas jinde prisly na par stovek minimalne...

jenze to neni jen o detailu. je treba vedet co a kde hledat - ale treba se mistni antikari vymacknou, mne nic nerekli :D
Registrovaný uživatel
Super. Jeste mi nekdo vysvetlete, jak se podle toho pozna falzum? Nebo je to na ty dobova limes falza, ze bychom na to koukli?
Moderátor
no to je prave to, co jsem uz pred tim nekde nakous. bud je tu nekdo z antikaru natolik znaly problematiky i po strance materialove, ze je schopen se zapojit do pruzkumu a jit presne po konkretnich stopach.

a nebo je tu "pouze" nekdo zapaleny pro vec, ma zkusenosti spise ciste numismaticke, vi zhruba, co je videt pod lupou a co se nekdy tezko sdeluje a je ochoten hledat dukazy. v takovem pripade je treba mit srovnavaci material, ukazat stopy po doryvani napr. apod. to jsou veci, ktere podle mne videt budou a na SEMku je bude mozne dohledat a dokazat. jenze je treba tem vecem, co jsou videt i rozumet.

dal je mozne odhalovat slozeni, sledovat stopove prvky. naprosto nesrovnatelne sirsi moznosti se pak nabizeji pri destruktivnich analyzach - nekam jsem daval jiz zminovane odkazy na odborne clanky (ted nevim kam).
Moderátor
jo tak jsem to nasel - zde
Moderátor
Zkuseni antikari vetsinou padelky poznaji i na makroskopicke urovni a to pocitove (prvni prichazi pocit, ze neco je spatne a az pak clovek hleda co konkretne) :) Na te mikroskopicke je to spis o znalostech a srovnavani nez o bezne praxi.. a par postrehu bych mel, ale vlastnim jen kapesni digitalni mikroskop s max. 150x zvetsenim, tohle uz je trochu jiny level..
Registrovaný uživatel
Znáte tyto stránky o padělcích antiky? Originál ve španělštině, google translatorem převedeno do angličtiny. Text je doprovázen spoustou obrázků s příklady.
Moderátor
Rozhodne zajimave stranky.

Nevim jestli to tu bylo, ale stranky o nejcastejsim typu (litem) padelku rimskych minci.. nektere jsou hodne dobre:
http://mriess.acm.jhu.edu/castfakes/coins.html
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 31. 5. 2013, 23:27. »
Registrovaný uživatel
Jsem v šoku z předchozích informací! A to jsem tu chtěl varovat před podezřelými mincemi...

Nejdříve jsem dnes narazil na tohoto Proba (viz též foto) na aukru - neprodal se za 500.

http://aukro.cz/1991-534-rim-cisarstvi-probus-antoninian-i3593957627.html

Dle mých zdrojů u tohoto typu existují padělky ze Srbska. Při pátrání jsem narazil na neuvěřitelnou srbskou padělatelskou dílnu. Např. falza zcela běžných AE3 FEL TEMP REPARATIO s Fénixem jsou skvělá... info a foto zde:
http://www.muenz-board.com/wbb/board6-antike-münzen/board77-informationen-zur-bestimmung-von-antiken-münzen/7551-moderne-fälschungen-spätrömischer-münzen-aus-serbien/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano, tuhle minci uz jsem s nekym resil. Psal jsem mu, ze na zaklade tak malych fotek (tady mi prijdou trochu vetsi, ale asi je to jen iluze) si nemuzu byt jisty, ale ze mince je velmi podezrela.
Kdyz se na ni tak divam, tak si jsem prakticky jisty, ze jde o padelek. Predevsim se autor neobtezoval s napodobenim dobove razby, pripadne ji nebyl schopny. Mincovni obraz ale neni spatny, celkove jde o dobry, ale nikoli spickovy padelek.
Pokud jde ale o ty padelky pozdniho Rima, tak je mozne nektere z nich oznacit za extremne nebezpecne a skoro mi prijde ze si potrebuje padelatel spis neco dokazat, jinak me nenapada proc by riskoval problemy kvuli doslova par supum u levnych minci.
Registrovaný uživatel
Ahoj, více přečtu zítra...tohodle proba jsem odhalil...je na aukru, někdo měl informovat prodejce, ale zřejmě se to nestalo...furt tam visela. Viz vlákno podezřelé aukce
Registrovaný uživatel
Dnes som na francúzskom ebay narazil na toto. Celkom drsné. Asi pôjde o mince z tej srbskej dielne ako písal vyššie Jotapianus. Predajca upozorňuje, že ide o moderné kópie, ale nenapísať to tam, tak neviem neviem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, u nekterych bych si spis rekl, ze jsou repatinovane, nez ze je na nich neco podezrele.
Moderátor
abych pravdu rekl tak me teda prijdou skoro ok :)
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
aspoň vidíte v akom je falšovanie štádiu vývoja.
Registrovaný uživatel
Ak, sú to fakt kópie, tak sú, povedal by som, dosť nebezpečné. ;)
Registrovaný uživatel
No ja som doteraz takéto mince kupoval s kľudným svedomým a istotou. Toto ma rozhodilo.
Registrovaný uživatel
Tak to je drsný. Tady bych také vůbec nepodezíral. Nevím na základě čeho. Ano takto pohromadě mají jednotnou patinu, to je ale asi tak všechno, co bych dokázal říct. Proč by někdo (a takto dokonale) falšoval typy Gloria Exercitus??? To bych chápal, že to dotyčný umí stejně jako před 1700 lety. Ale pak to má označovat jako repliky. Nechápu.
Registrovaný uživatel
aliquis:
nevlozis sem link na tu polozku? co tam presne pise.
_______________
Registrovaný uživatel
http://www.ebay.fr/itm/SBC-Lot-of-6-modern-beautiful-High-Grade-COPIES-of-Roman-coins-6-NachpragungenC-/321244066311?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item4acba37207
Registrovaný uživatel
aby toho nebolo malo:

http://www.ebay.fr/itm/SBC-Lot-of-6-modern-beautiful-High-Grade-COPIES-of-Roman-coins-6-NachpragungenD-/221311997339?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item338739159b

a ma tam toho plno. asi maturitna uloha sikovneho ucna.
dalsi level: Ag denare.
a potom zlato.

panboh s vami a zle prec
_______________
Registrovaný uživatel
Ty Constansove jsou stejni (prvni fotka), asi stejna razidla. Ale ja bych to nepoznal, ze jsou padelky. Navic jeste ta koroze na tom vlevo nahore..Constantinus II. ma rekneme mozna zvlastni kukuc, ale vubec bych to nebral jako falzum, nebot tech razidel musely byt stovky..
Registrovaný uživatel
Tak na reverze tej prvej mince je dokonca napodobnená aj zelena oxidácia. Fuuuha. To sa mi vôbec nepáči.
Moderátor
ono je to tak, ze na tyhle veci zrovna clovek nemusi byt extra profik aby je napodobil, jde o to zkouset a mit trpelivost a bohuzel casem se i uplnej nymand muze dostat ke schopnosti napodobit takove veci, ze cloveka az prejde chut neco sbirat.

jakkoliv se mi to take nelibi, jedine, co mohu konstatovat, ze je to tu (uz davno) a jen zbytecna premira optimismu mezi sberateli (a duvera ve sve vlastni schopnosti odhalit padelek) brani castejsimu odhalovani techto nesvaru.

velka cast veci ze stredomori at uz afrika ci turecko ci jihoslovanske staty - dobre vite, jaka je tam mentalita, chudoba, "podnikavost" v tom spatnem slova smyslu. to sou veci, kterym se proste uz jen z podstaty veci tezko veri. napr. jsem si chtel koupit na ukazku srbske grosso. a vite co? nejak se mi nelibi. nejak jich je moc. pritom stoji par stovek. neco tam smrdi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » diskuse o padělcích antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1