Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Diskusia na tému drahé kamene .

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskusia na tému drahé kamene .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Téma bude určená pre riešenie - objasňovanie otázok pri bežnom stretnutí z drahým kameňom.
Registrovaný uživatel
:shock: :roll: to čumím nikto ani zaťať..... :? ;)
Registrovaný uživatel
Doporučujem kúpy- chtivým záujemcom poriadne si prekontrolovať hlavne Perly v poslednej dobe sa dodávajú hodne nekvalitné-čiže veľké hlinené guličky vo vnútri a prírodnej perlete tak max 1rok.
Jednoduchá rada pre bežných kupujúcich :1/ pri kúpe trebárs náhrdelníku vzhľadom na to,že je to uhličitan vápenatýnemal by šperk byť neprimerane ťažký!!!
2/ Kto má kamoša zubára urobiť rengen náhrdelníka,prsteňa,náramku kde je možné na snímku uvidieť vnútornú štruktúru,perly.
Samozrejme to neplatí pokiaľ sada šperkov stála trebárs 200-500 korún plus nejaké nepravidelné perly tie sú lacné. :D

Prajem peknú dovolenku a len dobrý nákup suvenírov ..
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 6. 7. 2008, 21:22. »
Registrovaný uživatel
Safír barvy padparadža (oranžový) byl vždy velmi vzácný a ceněný. A nyní jej firmy z Thajska nabízejí poměrně levně. Thajští prodejci tvrdí, že barva byla získaná pouhým zahříváním, což je běžný proces úpravy přírodních korundů. Světové laboratoře mají pdezření, že se nejedná jen o tepelnou úpravu ale že kameny jsou obarvovány jiným způsobem tj. difuzí nebo podobným způsobem. Tato úprava je také povolena ale značně snižuje cenu kamene, protože barva je jen povrchová a v popisu kamene se musí tato úprava uvádět. Thajské firmy nyní čelí podezření, že tuto informaci záměrně neuvádí. Je to vlatně podvod. Na e-bayi, podobných podvodů můžete vidět každý den stovky. "Pravé" rubíny, safíry, drahé opály za pár šupů. Nejvíce tyto s odpuštěním "šmejdy" kupují američtí zákaznící a podle odezvy, kterou posílají prodejci, jsou maximálně spokojeni jak "výhodně" nakoupili. Tyto kameny většinou z Číny, jsou nyní hojně nabízeny různými amatéry i na Aukru a jiným internetových obchodech
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 31. 7. 2008, 21:04. »
Registrovaný uživatel
grofik napis sem jaky drahy suter mozem najst len tak nahodou ked sa spacirujem po prirode ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano zadaj krajinu,alebo kontinent :D
Registrovaný uživatel
the sered city ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak to nepoteším ,am tak hodne ílu,nejaký ten andezit,čadič,prípadne mramor a žulu to ,ale na cintoríne. ;)
Registrovaný uživatel
a co ve vahu?zadne zlato? perly ?akvamariny,vltaviny :D ?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
a co ve vahu?zadne zlato? perly ?akvamariny,vltaviny :D ?


Je to možné a aj ďaleko viac. ;)
Registrovaný uživatel
co potrebujem na ich ziskanie okrem stastia?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
už nič. ;)
Registrovaný uživatel
Mám z Angoly pytlik údajně malých neopracovaných diamantíků.U některých mám pochyby že by se ještě dali vybrousit.Dalo by se někde zjistit jestli jsou pravé?
Registrovaný uživatel
Pokús sa nafotiť a foto zaslať na môj mail, tvar suroviny napovie či sú to C.

napokon v Angole sú naleziská . otázka je či sú florescentné,alebo nie.

Ďalšia možnosť je zmerať dĺžku a priemer kryštálu prípadne zvážiť každý jeden ks.

Apropo posledná veta je úvodný krok,pozreť volným okom surovinu či je priehľadná bez tmavých škvrn a bez voľným okom viditelných inkluzií.

Pokiaľ je to ok. začať premýšľať nad možnosťou brúsenia.
Registrovaný uživatel
listopad napsal
Mám z Angoly pytlik údajně malých neopracovaných diamantíků.U některých mám pochyby že by se ještě dali vybrousit.Dalo by se někde zjistit jestli jsou pravé?


listopad zaslal si špatnú adresu ,pošta sa vrátila naspátek. ;)
Registrovaný uživatel
Promin cirf@atlas.cz
Registrovaný uživatel
:shock: už máš doručené ok.?
Registrovaný uživatel
Kolko orientačne stojí v predajni zlatý prsteň s akvamarínom o priemere 6 mm, máme tu takú debatu a každý hovorí inú cenu.
Registrovaný uživatel
Nedá sa jednoznačne odpovedať. :roll:

1./zaleží na bruse,okrúhly,ovál,princez,smaragd???
2./farba kameňa.
3./čistota kameňa.
4./ cena vysoko kvalitného akvamarínu za ct=0,2gr je cca od 180 do 270 USD. :shock:
5./syntetický ,alebo prírodný kameň.???
6/ cena v prsteni sa môže pohybovať pri najvyššej kvalite kameňa a neviem aké sú doplnkové kamene okolo 350USD.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 12. 12. 2008, 17:39. »
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
a co ve vahu?zadne zlato? perly ?akvamariny,vltaviny :D ?


jeden vltavínek jsem si před mnoha lety na jihu čech našel, brácha tenkrát capart minerály sbíral, tak jsme se na ně vydali a ten jeden nalezený jsem mu nechal. po letech, když už je nesbíral, jsem se dozvěděl, že ho ten pitomec někomu prodal, místo aby ho vrátil nálezci :(
Registrovaný uživatel
My jsme chodili sbírat k řece granátky ( nemám na mysli munici :D )
Registrovaný uživatel
grofik daj nejake info o diamantoch- jak poznam ktora je najlepsia farba a cistota? atd.vis keby nahodou chcem kupit nejaky prsten aby som sa vedel orientovat co si mam vsimat okrem ceny :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano máš v predchádzajúcich príspevkoch uvedené všetko čo potrebuješ. :roll:
Apropo diamant nie je najdrahší kameň,samozrejme mimo diamatu farba,červená čo je mimochodom najdrahší farebný odtieň,nasleduje modrá,zelená,fialová ,žltá ,čierna.
Medzi porovnatelné ceny ako pri bielom diamante sa radia:
Alexandrit,
Smaragd,
Rubín,
Zafír,
Zafír-Padparadča,
Zafíry tzv.fantazijné farby,
Diamantoid,
Paraiba,
Tanzanit.
Potom máš polodrahokamy-drahokamovej kvality,tam sa začína od Ametystu, čo sú odrody SI,čiže len zálleží na prímesi či je zbarvené atomom,chromu,hliníka,železa, atď,atď.

Verím ,že si nadobudol celkový obraz o probléme. :shock: ;)
Registrovaný uživatel
ale pozri vysvetli mi napr toto: http://www.aukro.cz/item529637738_luxusni_briliantovy_prsten_1_4ct_soliter.html co sa z toho ako laik dozviem?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
:shock: :roll: Jano už na pohľad ten diamant nesplna deklarovanú čistotu I.1 ani I.3.
Pri tej veľkosti kamena je 1,4ct. je cena dobrá nákupná aj z certifikátom 100 000 ---140 000 ČK nie pri osadení do šperku.
Nemôže predajca predsa uvádzať kvalitu I,1 alebo I,3 je to síce už inklluzia vyditelná aj volným okom ,ale tak flagrantné porušienie popisu .
Kvalita I.1.
potomI.2.
až tak ide I.3..

Celkove stupnica čistoty je od IF,F,VVS1,VVS2,VS1,VS2,SI1,SI2,SI3,I1,I2,I3.
to je tabuľka GIA ktorú uznáva aj EGL,AGTA,HRD, je to tabuľka čistoty
tak nasleduje,Farebná tabuľka, od stupna +D,D,E,F,G,H,I,J,K,M,N,O,P,ale to už sú jemne nažltlé kamene ale nemôžu isť do stupna farebných diamantov.
Tak máš váhu kamena čo je dvoležitý faktor nakoľko cena pri drahých kamenoch ktoré som uviedol v predošlom príspevku nad 1ct ide hore geometricky nie aritmeticky ako je to pri napr. topásy,ametyste,atd.
no a posledná skladačka je kvalita brusu. tam to hrá pri celkkovej cene tiež nezanedbatelné percentá max však 15-20%.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Diskusia na tému drahé kamene .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1