Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Diskusia na tému drahé kamene .

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskusia na tému drahé kamene .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zaleží na nálezisku Barma ,Kašmír,Kolumbia sú iné ceny to je tam aj uvedené

Snáď doplnok cena pre žlté,zelené,fialové išla o cca 100 až 200% hore.

Čiže sám vidíš,že Barmský rubín nad 5 ct môže stáť cca 1 000 000 dolárov ;)
cena padparadču je porovnatelná ,len v tomto obchode je umenie kúpiť kvalitnú surovinu,ale ešte ťažšie predať výrobok ,preto je to hodne uzavretý kruh.

Všetko má svoju normu ,preto starému autu a futbalu rozumie viac ludí. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak nám konečně prozraď, kolik je dobrá cena v Eurech, za jeden diamant 0,10 Ct (SI1, G-J) :) ?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
nákup,alebo predaj?
maloobchodná cena,alebo veľkoobchodná cena

z DPH bez DPH?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
kdepak grofik je tajemnej ten nam cenu nenapise :mrgreen:

grofik napsal
nákup,alebo predaj?
maloobchodná cena,alebo veľkoobchodná cena

z DPH bez DPH?
Registrovaný uživatel
Poväčšine sú to diskrétne obchody priatelia :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No tak pochopitelně konečná cena jako pro mě, pro běžného kupujícího... :)

Přijdu za Tebou a řeknu Ti "Hele, Grofiku, chlape, potřebuju pro manželku diamant 0,10 Ct (SI1, G-J) " a Ty mi řekneš: "Jooo Robbie, diamant, to hochu není vůbec levná záležitost, ten Tě vyjde tak zhruba na ..... €".

:D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Poväčšine sú to diskrétne obchody priatelia :roll:


No jsou, ale zas nemusíš být tajemný jako hrad v Karpatech, nechci abys mi říkal nákupku :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
ja nehovorím nič 8) aééé na moje slová príde. :shock: :lol:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
GROFIK:
Prozradíš nám tedy, kolik je cca běžná maloobchodní cena na trhu pro pravý diamant v nějaké průměrné kvalitě co se třpytu a čistoty týče pro velikost 0,05 nebo 0,1ct (případně i cca 0,03)???
Jde mi pouze o HRUBOU CENU pro orientaci, v jakých relacích přibližně počítat, pokud bych si chtěl nějaký jednoduchý šperk navrhnout a nechat vyrobit z kombinace smaragd/diamand(a diamanty tedy kupoval).
Registrovaný uživatel
Dráček

vzhľadom na skutočnosť,že spolu nejakú dobu tlacháme :lol: na zberatel.com takú smeť o váhe 0,05ct ti dám grátis. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik - Tedy to je slovo do pranice... :lol: sice bez ceny ale, kdo by odolal...
ještě mi prosím prozraď průměr (velikost) v mm diamantu 0,05ct při kulatém brusu(obrázky zkreslují, ale odhaduji cca 2mm), můžeš mi to upřesnit? (případně i velikost toho 0,1ct)
Registrovaný uživatel
0,05 ct.= 2,4mm.
0,1ct. =3mm.
pri plnom bruse priemer rumdisty 60%
plus mínus 5-10% pre kamene zo strednou a širšov rundistou. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Díky za údaje ;)
Registrovaný uživatel
Nemáš zač. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A takže ty s těma kamenama kšeftuješ? :) A co.. nese to nějaké drobáky? Kupuje si hodně lidí kameny?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie celý život som inklinoval ku Gemológii žial v bývalej ČSSR bola len Geológia je pravda na svetovej úrovni a VŠ. Banícka. ;)
Žial ako nepriateľ robotníckej&rolníckej triedy a pracujúcej inteligencie :mrgreen: :mrgreen: kua neviem ktorej :roll: :roll: som bol bez nároku. :evil: ;)



Nakoniec na Přiklepni.cz ťa milerád obslúžim. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Aha.. koukám :) Ještě mi dovol otázku... ty přívěsky, spony do kravaty atd. - to už tak nakupuješ jako hotový šperk, nebo si to necháváš někde dělat u zlatníka? Myslím ten závěs na kamínek.

A jinak ty kameny - všechny už dostáváš obroušené a vyleštěné?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Kua každá druhá odpoved sa stratí. :roll:
Neviem či je vírus na tomto vebe,alebo ja mám problém :x
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Myslíš na Moldavit? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujímavé články o drahých kameňoch sú na http://www.drahekamene.sk
Registrovaný uživatel
ahoj,chtěl bych se zeptat,jaká je cena ametystu?Mám 2 kameny velké jako dlań,od základu je bílý a na vršku jemně fialový a ten 2 je od základu bílý a na hoře uplně nádherně fialový,je ještě ve vápenci nebo co to je za kámen,děkuji
Registrovaný uživatel
quote=fluan]
ahoj,chtěl bych se zeptat,jaká je cena ametystu?Mám 2 kameny velké jako dlań,od základu je bílý a na vršku jemně fialový a ten 2 je od základu bílý a na hoře uplně nádherně fialový,je ještě ve vápenci nebo co to je za kámen,děkuji


Použitie je rôzne ,kvalitnejšie kúsky sa používajú na brúsenie následne sa osádzajú do šperkov,alebo volne sa predávajú,ale aj tam je cca. 40 druhov kvalitatívneho zaradenia.

Obľubené sú ametystové geody,ale kvalitné sú drahé a tie menšie kúsky sa predávajú na burzách pre zberateľov,prípadne len tak pre radosť si niekdo zakúpy.

fluan;predpokladám tvoje ametysty budú max. tak do vitrínky cena nič moc. :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dodo54 napsal
Zaujímavé články o drahých kameňoch sú na http://www.drahekamene.sk


Celkom pekné,ale ponuka je slabá. :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj mám dotaz,kde bych mohla sehnat chrysoberyl-kočičí oko
Registrovaný uživatel
asi táto odroda?

Chrysoberyl

Chrysoberyl (BeAl2O4) je minerál, krystalizující v kosočtverečné soustavě, o tvrdosti 8,5 a neznatelné štěpnosti ve třech směrech (většinou není vidět). Průhledný až opakní, žlutý až žlutozelený, šedozelený, hnědý až žlutohnědý, vzácně i světle modrý. Vzácná odrůda chrysoberylu ALEXANDRIT má tzv. barvoměnný efekt. Na denním světle je zelený s nádechem do modré, žluté, hnědé či šedé barvy. Při umělém osvětlení (klasická žárovka) má barvu hnědočervenou až purpurovou. Čim výraznější je barvoměna a sytější jsou barvy, tím vyšší je cena kamene. Chrysoberyl se vyskytuje také ve formě kočičího oka, často velmi kvalitního a vysoce ceněného. Bývá poloprůhledné až poloprůsvitné, žluté až žlutozelené, šedozelené, hnědé i hnědožluté. Pokud se použije pouze termín KOČIČÍ OKO, bez udání minerálu, myslí se tím právě chrysoberyl. Pro kočičí oko se někdy používá i termín CYMOFÁN. Správně však označuje chrysoberyl, kde místo ostrého proužku světla vidíme spíše široký světelný pruh. Velmi vzácné je kočičí oko s barvoměnným efektem - ALEXANDRITOVÉ KOČIČÍ OKO. Úplně vyjímečně tvoří chrysoberyl i čtyřcípý asterismus. Hlavní naleziště jsou Sri Lanka, Brazílie, Rusko...

Kočičí oko



CHRYSOBERYL KOČIČÍ OKO
17500,-Kč

7,7 mm

3,50 ct
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Minerály » Diskusia na tému drahé kamene .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1