Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Diskusia na tému drahé kamene .

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskusia na tému drahé kamene .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nový diamantový výbrus
Shlomo Cohen, vedúci izraelský dizajnér diamantových výbrusov, ktorý bol v roku 1982 dotovaný vývojom výbrusu diamantu Princess Cut, uviedol „Vinciho Diamant“ – 62 fazetový „pentagram“ výbrus (štandard 57 faziet) . Tento výbrus zahŕňa presné pomery duchovného pomeru – matematického vzťahu popularizovaného v knihe spisovateľa Dana Browna -Da Vinciho kód.
Nový výbrus – 62 faziet

Zdroj a foto: IDEX Staff Reporter



Štandardný - 57 fazetový výbrus

A čo je vlastne Zlatý rez? Je to rozdelenie danej úsečky na dve časti tak, aby sa pomer menšej časti a väčšej časti úsečky rovnal pomeru väčšej časti a celej úsečky. Zlatý rez je princíp, v ktorom sa prejavuje spôsob členenia, rozdelenia, proporcionalita tvaru, plochy, úsečky, ľudského tela. V prírode sa zlatý rez viaže na princíp rastu.

Kombinácia všetkých troch je základom všetkého čo je perfektne proporcionálne. Príklady použitia týchto ideálnych proporcií je chrám Pantheon v Atenách, alebo Mayský chrám slnka.

Výbrus “Vinciho Diamant“ bol zatiaľ patentovaný v Japonsku, Izraeli, Belgicku a v USA.

Pre tých, ktorí ešte nečítali knihu od Dana Browna - Da Vinciho kód, kde autor podrobne vysvetľuje problematiku zlatého rezu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Syntetický kubický zirkon - je monokryštál kubickej modifikácie a používa sa ako náhrada diamantu pri výrobe šperkov. Má vysoký index lomu svetla ako diamant. Na rozlíšenie od diamantu sa používa metóda merania tepelnej vodivosti, pretože diamant je veľmi dobrý vodič tepla na rozdiel od ZrO2.
Tam kde je označenie cz. nie je to poznávacia značka Česka,ale pozor syntéza!!! :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Objednal som viacero druhov syntetik :) budem robit video na porovnanie CZ, moissanit a diamantov .
Dufam ze sa to niekomu zide
Registrovaný uživatel
zdravim,
nevedeli by ste mi nahodou poradit, mam doma nejake kameny po starej mame, ocino tvrdi, ze niektore z nich sa pouzivaju aj v klenotnictve, ale zial nie su oznacene, takze neviem co su zac. mali sme mensiu potopu doma a papierik, ktory bol pri nich namokol a precitat sa to uz vobec neda. neviete nahodou kde by som si mohla overit co su to zac? a potom zbrusit kde by som ich mohla ak by som potom z nich chcela prsten, alebo tak? dakujem krasne
Registrovaný uživatel
Poradiť určite vieme. :shock: :roll:

Hodne záleží v ktorom regione bývate?
Nakoniec tatino má pravdu syntetické aj prírodné sa používajú v šperkárkom priemysle,ale tie prv menované majú cenu korún,desiatok korún , prírodné drahé kamene majú cenu od od korún horná hranica nie je ohraničená. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dobry den, posledne dni som si trochu prebehol sekciu fora o mineraloch a docital som sa kopec zaujimavych informacii, niekedy som bol skutocne prekvapeny z toho ako ste niekedy vedeli priradit kamen urcitemu regionu.

Velmi rad by som oprasil jednu staru temu v ktorej cakam na vyjadrenie znalca a o ktore sa ked ho budem mat rad podelim.

Ide o temu ( https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/urcenie-obrazu-sucast-ikonostasu-13735x2 )

A moja otazka znie, keby sme sa divali len na kamene, aku mozu mat hodnotu, nemam ani predstavu co moze stat zafir ci rubin nizkej kvality ale zato pomerne velky. :)

A druha otazka, ma zmysel pytat sa na mozny geograficky povod kamenov, alebo je to nemozne urcit.

Dakujem za odpoved
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Citovat
A moja otazka znie, keby sme sa divali len na kamene, aku mozu mat hodnotu, nemam ani predstavu co moze stat zafir ci rubin nizkej kvality ale zato pomerne velky.

A druha otazka, ma zmysel pytat sa na mozny geograficky povod kamenov, alebo je to nemozne urcit.


Odpoved ma prvú otázku; nekvalitný rubín prípadne safír nemá veľkú hodnotu hoci bude aj pomerne veľký v súčastnej dobe, ale pokiaľ je osadenie ; starovek ,stredovek hodnota stúpne dosť značne.

druhá otázka ; je možné určit pôvod /lokalitu/ kamena ,ale tam je potrebné mať kameň fyzicky určovanie prebieha pomocou mikroskopu pri zvatšení min 40-60x existuje odborná literatúra na drahé kamene kde sú vyfotené všetky inkluzie podľa lokalít vo svete. Najzaujímavejšie lokality sú Kolumbia lokalita Muzo, Barma a Kašmír. Tam sa používa doplnkové určenie UV lampov svietacov v určitej vlnovej dlžke nm.
Bežne ani v medzinárodných certifikátoch GIA,IGI, EGL sa neudáva lokalita mimo lokalít čo som uviedol , dobré renomé v EU na Kašmírske safíry a *Barmské Rubíny ma Gubelin, AGTA. ,ale pri certifikátoch GIA, IGI sa nediskutuje a nespochybňuje ,len akceptuje hodnotenie.

Neviem či som pomohol ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 14. 11. 2012, 19:03. »
Registrovaný uživatel
Ahoj Grofiku ;) a všichni, koho to zajímá

Přemýšlím, že si pořídím křišťály do všeh rohů místnosti, kde spím (tedy celkem 4 ks 8) ).
Chtěl jsem se tě zeptat, jestli s tím máš nějaké zkušenosti a zda je vhodné pro takové čištění místnosti pomocí křišťálu použít broušené křišťály, nějaké konkrétní tvary, zda je důležitá velikost kamene anebo je to pro účely energetického čištění místnosti úplně jedno?
A provádíš něco podobného taky? Používáš kameny pro čištění prostoru?
Samozřejmě se může vyjádřit k tématu kdokoliv, ale oslovil jsem Grofika, protože jsem zde nezaznamenal, že by někdo další zde věřil na "energetickou aktivitu" kamenů aj.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
« Poslední úpravu provedl(a) Serge Nubret v 29. 11. 2012, 22:10. »
Registrovaný uživatel
Ja na cistenie priestoru uprednostnujem vysavac, ale ak tie krystaly funguju urcite je to pohodlnejsie, aspon myslim
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Ja na cistenie priestoru uprednostnujem vysavac, ale ak tie krystaly funguju urcite je to pohodlnejsie, aspon myslim

:mrgreen: Velmi dobře ;)
Registrovaný uživatel
to Serge Nubret; viem a nadstavení priestoru pomocou kryštálov sám to neviem urobiť , to musí nadstaviť človek čo má tú schopnosť.
V prvom rade odporúčam vyhodiť zo spálne pc. televízor a veľké zrkadlá.

Najlepší je prírodný kryštál čím čistejší minerál tým vyššia kvalita, prípadne zavesiť krištálový luster do spálne.

Tam je veľa možností.........

Ano , vysavač je tiež možnosť ,ale na prach. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
V prvom rade odporúčam vyhodiť zo spálne ... a veľké zrkadlá.

:shock: To na stropě také??? :D ;)
Registrovaný uživatel
grofik napsal
to Serge Nubret; viem a nadstavení priestoru pomocou kryštálov sám to neviem urobiť , to musí nadstaviť človek čo má tú schopnosť.

Najlepší je prírodný kryštál čím čistejší minerál tým vyššia kvalita

Díky za odpověď. Já o kamenech nevím prakticky nic, tak se předem omlouvám, pokud budu mít hloupé dotazy.
Mám upřesňující otázky. Co myslíš tím "nadstavení"?
Čistý křišťál se pozná tak, že je zcela čirý (průhledný)? A prodávají se i padělky křišťálů?
Přírodní křišťál - tím myslíš křišťál nijak nebroušený? Třeba jako tento http://aukro.cz/27e2-kristal-druza-bcc-8-i2833731234.html ?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Nebrusený áno ,ale ten čo si dal odkaz je absolutne nevhodný na ionizáciu priestoru.

Pohľadám ilustračnú fotku.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Minimálne v tejto kvalite odporúčam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Nebrusený áno ,ale ten čo si dal odkaz je absolutne nevhodný na ionizáciu priestoru.

Pohľadám ilustračnú fotku.

Aha, takže ty jsi to myslel tak, že křišťály jsou vhodné pro ionizaci místnosti?
No a já jsem mluvil o energetickém čištění místnosti. No to nevadí.

Promiň, že tě s tím pořád otravuju, ale mám ještě otázku zda platí, že čím více průhlednější a čistší, tím kvalitnější křišťál?

A máš nějaké zkušenosti s používáním napodobeniny Cheopsovy pyramidy?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Moderátor
Asi me nebudete mit radi, ale vzduch jde ionizovat tim, ze dam do mistnosti sutry? Nedela se to nahodou spis pomoci elektrickych vyboju, pripadne rozprasovanim vody?
Moderátor
Hoďte tam vodíkovou pumu a budete mít vyčištěno fšecko!
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
grofik napsal
V prvom rade odporúčam vyhodiť zo spálne ... a veľké zrkadlá.

:shock: To na stropě také??? :D ;)


Také...
A jsili paranoidní a věříš na zrcadlovou magii, pak máš jen jedno zrcadlo a ještě ho zakrýváš ;-)
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
No a já jsem mluvil o energetickém čištění místnosti. No to nevadí.

Na energetické čištění Ti stačí energetická manželka ale je pravda že drahé kameny Tě vyjdou levněji :D ;)
Registrovaný uživatel
Citovat
Promiň, že tě s tím pořád otravuju, ale mám ještě otázku zda platí, že čím více průhlednější a čistší, tím kvalitnější křišťál?


Ano.

Na harmonizovanie miestnosti je potrebné min 4 ks. , ale to musí vedieť niekto naladiť, žial ja to nie som. :|
Ladenie priestoru napr. spálne je úplne iné ako obývačky, pracovne .
Ideálne sú lustre.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Díky za rady.
Na křišťálové lustry jsem na netu taky koukal. Je jich tam po různých bazoších apod. celá hromada, některé i za velmi rozumné ceny. Jenže nepoznám, které jsou opravdu křišťálové a které jsou jen ze skla.
Přikládám jednu fotku. Mně to připadá jako sklíčka. Co myslíš, jsou to křišťály? Jde to vůbec takhle z fotky poznat?
Ještě jednou děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Serge Nubret, podla fotky vypadá na poctivý krištálový luster.
Rýchlo kurzová rada ako rozoznať pravý krištál ; vezmeš do ruky niektoré cimbrlátko prírodný krištál bude mať vyššiu váhu oproti vytvrdenému plastu na dotyk bude chladnejší , kvalitu krištálového lustra zistíš jednoducho, čím vyšší obsach olova tým vyššia hra duhových farieb najkvalitnejší krištál má obsah olova cca. 25%.
Pokiaľ navštíviš nejaké hobby burzy prípadne vetešníctva určite časom si vytrénuješ oko čo je atrapa , prípadne s malým obsahom olova, to isté platí aj pri krištálových pohároch , popolníkoch, ovocných mís atd.
Osobne ja mylujem mimo Moser skla , krištálové veci s brusom č.5. biele, potom rubínové krištálové sklo.
Vec každého čo preferuje. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Díky za rady.
Ale podle toho, co jsi psal dříve, jsem nabyl dojmu, že pro energetické čištění jsou vhodné spíše zcela přírodní neopracované křišťály, než broušené. Nebo je to jedno?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Tvoja otázka poskytuje dve odpovede; vyladiť priestor s dlhodobým účinkom môžeš použitím uloženia kryštálov ,ale tam odporúčam človeka čo sa tomu rozumie , nakolko kryštál je potrebné očistiť a naprogramovať na danú miestnosť min počet obvykle sa pohybuje 4ks.
Pritom môže byť potrebné použiť klasické kryštály, ametystové prípadne citrínové kryštály , kvalitné turmalínové prípadne spynel kryštál už je vyššia položka.
Zaleží od hlbky siahnutia do vrecka. ;)

Krištálový luster je ľahšie umiestnit ,vymenením svietidla v strope, z dlhodobého hľadiska dobre ionizuje priestor a jednotlivé miestnosti, dnes je slušný výber krištálových svietidiel, samozrejme nové a kvalitné aj niečo stoja.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Minerály » Diskusia na tému drahé kamene .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1