Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Diskuze na téma vojenství, knihy, články a jiné

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskuze na téma vojenství, knihy, články a jiné

Moderátoři: Paul.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/motor-tank-sercl-utocne-delo-stug-startovani-vychodni-fronta.A211122_134810_vojenstvi_alv

krása toto, to by mě bavilo.
Registrovaný uživatel
Paul nádhera , nedávno som čítal o motore do tanku T34 už vtedy mal 4 ventily na valec !!!
To ešte ani dnes nemá hociktorá škoda fóbia .
Moderátor
Jo, T34 to je taky sranda. Krásnej zvuk.

https://www.youtube.com/watch?v=XGqbhEG-tJw
Registrovaný uživatel
Paráda so synom chodíme do múzea SNP v B. Bystrici aj na Duklu v Údolí Smrti mladý cez spodný otvor viezol do T34 , keby Gréta videla ten dym tak sa hodí o zem :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) medo v 27. 11. 2021, 10:41. »
Moderátor
Jo, ten dým je jiný kafe :D
Moderátor
Po delší době rozehrány simulace ww2 tažení od GaryGrigsby.. Tentokrát jsem se do toho opřel, vzal si k ruce 300stránkovej manuál (sic!!) a po dvou dnech frustrace konečně dokážu úspěšně hrát.

Ta preciznost je ohromující, podrobný plánování, všechny divize (i brigády a pluky) rozepsaný podrobně, počty mužů, dokonce i jednotlivý počty techniky v divizi včetně fotek... zásobování, plánování leteckejch úderů..

Asi nejsložitější, nejkomplexnější a nejlepší válečná strategie, jakou jsem hrál...klobouk dolů autorům.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Moderátor
Je to hra, to je dobře,že to není skutečné. Náměty jsou vždy dobré, ale chybí tam ten pravý lidský živel, nenadále údálosti jsou přesně zakalkulované ( ale to jsou ty ztráty lidí i technika) to je válka. Je dobré hrát, člověk si časem uvedomí, že i ten týlový velitel musel být bystrý plukovník. Pavle gratuluji.

Ale jako podklad, kdy má člověk digitální mapy všech významnejch bitev ww2, včetně rozmístění a síly divizí, velitelů, terénu, subordinace jednotek.. je to neocenitelný, v knihách to není vše na jednom místě.

+ možnost si sám takovou kampaň vyzkoušet

Gratulace patří tomu, kdo to dal dohromady. ;)
Moderátor
Paule co takhle okořenit tohle vlákno slavnými vojáky, znovu poznávací formou,, kdo je to na obrázku,, tak jako v minulosti..

Poznáte o koho se jedná...?

Obrázky:

Moderátor
Já nevím přesně, období sedmileté války?
No jo, to bude ďábel Trenck..Někde mám od Richtera jeho životopis, ale nenadchnul mě...Velitel bandy hrdlořezů, kteří byli schopni rabovat a vraždit na území monarchie, za kterou bojovali.
Moderátor
Výborně Pánové 👍

Včera jsem koukal na další ze série filmu Marie Terezie, tak jsem si na něj vzpomněl.. Hrdlořez, ale pro cisařovnu,, spása,,
Mimochodem leží v kopce kapucinů v Brně...
Takový druhý kníže drakul.. :). Historie jeho osobnosti je propletena nespočtem historek...
Přiklad..
https://dvojka.rozhlas.cz/545-schuzka-zivot-a-skutky-daleko-znameho-barona-frantiska-von-der-trenck-c-a-k-7939062
Moderátor
On zase tak důležitej nebyl...panduři nebyli regulerní pěchota, mohli škodit v týlu, nikoliv rozhodovat bitvy nebo bojovat jako klasická pěchota. Jako respekt měli..to jo.

Nevim teda jak a co říkali v tom seriálu, nekoukal jsem na něj, neláká mě..
Za Marie Terezie monarchie taky prosrala co mohla..Slezko v pr... hlavně že ta husa cpala na vrchní post Karla Lotrinskýho, kterej prohrál i co se prohrát nedalo.

Zajímavý je, že se znal s Laudonem...resp. ho měl v regimentu.

Z toho životopisu, ač se Richter snažil ho vykreslovat sympaticky...mi přišel jako horkokrevnej magor.
« Poslední úpravu provedl(a) Paul v 29. 11. 2021, 18:31. »
Registrovaný uživatel
Barbar výborne si začal, díky aj ostatným za príspevky, paráda, pridám aj ja foto hádanku .

Obrázky:

Moderátor
Já to vim, ale jen díky nečestné metodě. Tak to sem psát nebudu (A.H.)
:D
Registrovaný uživatel
Tú nečestnú metódu som použil aj ja na Trenckovi :mrgreen: ale tiež som nenapísal.
Indície, rovnaký panovník ;)
Moderátor
Paul napsal
On zase tak důležitej nebyl...panduři nebyli regulerní pěchota, mohli škodit v týlu, nikoliv rozhodovat bitvy nebo bojovat jako klasická pěchota. Jako respekt měli..to jo.

Nevim teda jak a co říkali v tom seriálu, nekoukal jsem na něj, neláká mě..
Za Marie Terezie monarchie taky prosrala co mohla..Slezko v pr... hlavně že ta husa cpala na vrchní post Karla Lotrinskýho, kterej prohrál i co se prohrát nedalo.

Zajímavý je, že se znal s Laudonem...resp. ho měl v regimentu.

Z toho životopisu, ač se Richter snažil ho vykreslovat sympaticky...mi přišel jako horkokrevnej magor.

Byl Paule byl a docela zásadní, jeho krutost ve službách M.T. změnil pohled nepřátelské aliance. .. Neuznával celou řadu tehdy standartních válečnéch úmluv, dokonce neměl slitování ani se šlechtou, zajatcemi bez ohledu na postavení popravoval..
V nepřátelských řadách vzbuzoval strach a narušoval morálku.
Pro uznání nastupnictvi M. T. ve válce o habsburské dědictví baron Trenck měl bezesporu zcela zásadní roli..

No a pokud jde o samostatný film, docela dobře zpracován. Samozřejmě jako každej film s historického pohledu rozporuplny..
Moderátor
barbar a odkud máš tyhle informace? Já z poměrně obsáhlýho životopisu...

Trenk a jeho oddíl o 2 tisících lidech (bojujících jako guerila) často lokálně úspěl, ale byl jen malý kolečko, v bitvách o desítkách tisíc lidí neměl a nemohl mít vliv na výsledky klíčovejch bitev...

Fridrich II byl genius...Marie Terezie proti němu vůbec neměla šanci, neměla po ruce geniálního vojevůdce.
Třeba u Ždáru měli Rakušáci (včetně Trenkova oddílu) dvojnásobnou převahu v mužstvu a stejně dostali na prdel.
Moderátor
Paul napsal
barbar a odkud máš tyhle informace? Já z poměrně obsáhlýho životopisu...

Trenk a jeho oddíl o 2 tisících lidech (bojujících jako guerila) často lokálně úspěl, ale byl jen malý kolečko, v bitvách o desítkách tisíc lidí neměl a nemohl mít vliv na výsledky klíčovejch bitev...

Fridrich II byl genius...Marie Terezie proti němu vůbec neměla šanci, neměla po ruce geniálního vojevůdce.
Třeba u Ždáru měli Rakušáci (včetně Trenkova oddílu) dvojnásobnou převahu v mužstvu a stejně dostali na prdel.

:lol:
Nejseš sám kdo se zajímá...
Podstata spočívala ve strategii samotné M. T. tím, že do svých služeb vzala zvrhleho trencka...jinak často nějaká ta bitva v samotné válce není podstatná to bys měl vědět.. Důležité je, že nakonec došlo k dohodě, ikdyž za straty Slezska.. A uznání vlády M. T. v rodinné při.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 11. 2021, 20:10. »
Moderátor
Jo, taky za to strčila Slezsko Prušákům. A to byla prohra jako bejk.
Registrovaný uživatel
Niekde som o tom čítal podrobné info ale detaily už nepamätám.
Paul, kľudne zverejni info o foto aj tak to súvisí s Trenckom aj Máriou T. o Trenckových pandúroch som čítal aj z iných zdrojov z prostredia uhorskej časti monarchie v dobových súvislostiach. Tu je tiež veľmi dorý zdroj na zaujímavé veci.
https://www.valka.cz/10615-Slezsko
Moderátor
Ještě taková drobnost, málem bych zapomněl . Málo kdo dnes ví, že pod velením barona Trencka byl i slavný generalissimus Ernst Gideon von Laudon, tenkrát ještě kapitánem.. ;)
Moderátor
barbar jo, to jsem psal o něco výše.

medo - Andrej Hadik - to obsazení Berlína, na to jsem narazil vícekrát. Neříká se díky tomu "husarský kousek" ?

Nicméně jsem ho nepoznal z obrázku..jen husarskou uniformu dle specifickýho pásu a zapínání blůzy. Husaři měli nejhezčí uniformy.
« Poslední úpravu provedl(a) Paul v 29. 11. 2021, 22:11. »
Registrovaný uživatel
Píšem len tak ako píšeš , obsadil Berlín dostal výpalné 300 000 toliarov ...
Odvtedy sa píše husársky kúsok.

http://www.vhu.sk/marsal-andrej-hadik/

Slúžil tam aj cisárov večný vojak 81 r. v aktívnej službe ..

http://www.vhu.sk/vecny-vojak-l-skultety-gabris-sa-vratil-do-rodnej-zeme/
« Poslední úpravu provedl(a) medo v 29. 11. 2021, 22:33. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Diskuze na téma vojenství, knihy, články a jiné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1