Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » divný-pro mě ;-)

Vykupminci.cz
Numisargo

divný-pro mě ;-)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mám rakouskou znáku nom.hod 3S s vyobrazením jakési svaté ženy s korunou na hlavě,okoloní je z obou stran několik se modlících lidí,na klíně má dítě...ted o co mi jde:každá rakouská známka má nápis -Republik Osterreich,tato -Rebvublik Osterreich,rozdál je v písmenu U-je tam V
zná někdo tuto známku,pakliže ano zná i důvod tohoto?...díky

asi jsem si zamanul nějakou blbost,ale nejde mi to do kebule....-)
Moderátor
Jedna fotka je lepší než dlouhý popis (kdo to má hledat), ale pokusím se najít; tuším, o kterou známku se jedná.
Moderátor
Je to pravděpodobně známka Mi 1238 z roku 1967. Je to celkem běžné, podobně je toto písmo použito ve stejném roce u známky Mi 1252, později pak třeba Mi 1539, 1580, 1583, 1628, 1637 nebo 1643.
Není to nic zvláštního, je to pouze otázka použitého písma na známce. Některé druhy písma totiž mají znak pro písmeno "U" takový, že je ve tvaru písmena "V". Zdeněk jako tiskař jistě potvrdí.
Registrovaný uživatel
TAk jsem se díval na tu známku a i v katalogu je to tak napsané Rebvublik.
Moderátor
Proboha, který katalog napsal "Rebvublik"? Takové slovo snad ani neexistuje.
Registrovaný uživatel
no právě :-)))
Moderátor
Abychom si rozuměli - na známce je napsáno "REPVBLIK", pojem "REBVUBLIK" neznám. Reagoval jsem pouze na dotaz týkající se záměny písmene U za V, nikoliv na tuto příšernou transkripci.
Registrovaný uživatel
no nejde mi ani tak o přepis jako o známku:-))))
Registrovaný uživatel
Je to v Katalogu Zumstein tam je na vyobrazené známce také napsáno Repvblik.Ještě jsem se koukal silnější lupou ale je to tam tak psané.
Moderátor
Tak ještě jednou - na známce je napsáno "Repvblik". Proč, to jsem se snažil vysvětlit v příspěvku 3. V příspěvku 5 jsem reagoval na příspěvek 4, kde je uvedeno (stejně jako v původním dotaze) "Rebvublik", což na známce, a předpokládám, že i v katalogu, není. Je to překlep autora a zdůraznil jsem ho právě proto, že se jedná o slovo, na které se ptá, i když jsem to neuvedl u původní odpovědi, ale až po reakci brauna viktora (4). OK?
Moderátor
Dejvy už to vysvětlil několikrát. Na některých známkách je v názvu "Republik" místo "u" napsáno "v", takže to vypadá divně "Repvblik". Není to žádný chybotisk, tím pádem tato známka není žádná rarita. Rebvublik neexistuje a je to skutečně překlep autora.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » divný-pro mě ;-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1