Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Dobové falsum pražského groše Jana Lucemburského

Vykupminci.cz
Numisargo

Dobové falsum pražského groše Jana Lucemburského

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den kolegové,

dnes jsem získal tento PG. Za mne jednoznačné dobové falsum. Prosvítá měděná barva a jsou znatelné zbytky stříbření. Zlomky pocházejí se stejného nálezu. Na zlomku je krásně znatelné obrácené Z.
Podle informaci které jsem dostal se jedná o starší nález se Šumperska ale nemohu to potvrdit. V nálezu bylo ještě několik parvu Václava II.

S pozdravem Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Velmi zajímavé.
Již nějakou dobu mám falzum ražené evidentně ze stejných raznic.
Ovšem nebyl jsem / nejsem jednoznačně přesvědčen o jeho dobovosti - ta ikonografie a fabrika - relativně kvalitní provedení - mi přišly trochu neobvyklé (na dobové falzum). Stran dobovosti jsem nedospěl k jednoznačnému závěru.
Již jsme s kolegou udělali i nějaké materiálové analýzy - výsledky nyní nemám u sebe, ale pokud mě pamět neklame, vyšlo z toho relativně vysoko stříbro + nízká hmotnost (podobně jako u vašeho kusu) mince.

Z fotek vašeho kusu těžko odhadnout, zda jde o zbytky pokovení (jak píšete), nebo o korozi a delaminaci povrchové vrstvy (stříbra zkoncentrovaného na povrchu bělením?).

Byl byste ev. ochotný zapůjčit minci (mince - pokud skutečně patří k sobě) k bližšímu nedestruktivnímu zkoumání?
Chtělo by to také jasnější - věrohodnější informace o okolnostech.
Byl byste případně ochoten a schopen ještě zapátrat i v tomto směru?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, určitě bych byl rád nápomocen. Dostal jsem i fotografii po nálezu, kde jsou všechny mince pohromadě.
Pokusím se zjistit více ale jediné co mi bylo sděleno že mince byly nalezeny v okolí Šumperku.
Kontaktuji člověka od kterého jsem mince získal a pokusím se zjistit více.
Ozvu se vám až zjistím více a domluvíme se na zapůjčení.
Děkuji s pozdravem Petr
Moderátor
Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Dobové falsum pražského groše Jana Lucemburského

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1