Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Dopisnice 2kr s půlenou 2hal

Vykupminci.cz
Numisargo

Dopisnice 2kr s půlenou 2hal

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Jelikož se v katalogu toto nenachází, dokázal by někdo blíže určit, popřípadě ocenit ? Zřejmě vzniklo kvůli změně tarifů 1.1.1900 ?

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hemma napsal
Dobrý den. Jelikož se v katalogu toto nenachází, dokázal by někdo blíže určit, popřípadě ocenit ? Zřejmě vzniklo kvůli změně tarifů 1.1.1900 ?

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
dobré rána uvedená
uvedený KL je v katalogu Fe.2000 mna str 830 ohodnocen 25 eu běžně se prodávají za 50 - 100 kč dle kvality otisku razítka a také je-li KL opravdu dopraven v poštovním provozu u tohoto bych musel vidět zadní stranu připadá mi to jak KL zaslaný mezi filatelisty Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Děkuji. Myslel jsem, že Ferchenbauer zná jen půlenou 1haléřovou. Jen jsem se snažil zjistit, Fe katalog nemám, jen možnost skenu od kamaráda a tam jsem viděl jen 1 hal :). Druhou stranu zašlu.
« Poslední úpravu provedl(a) hemma v 27. 4. 2021, 20:58. »
Registrovaný uživatel
Druhá strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, další zvláštnost o které mnoho nevím a potřeboval bych poradit. Feldpost Miechow - razítka ok, včetně útvarového s orlicí, ale ta frankatura. Viděl jsem různé na feldpostech, ale tu Maďarskou ne. Je to běžné, či nějaké vysvětlení by někdo neměl ? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tedy myslel jsem hlavně ve smíšené frankatuře :)
Registrovaný uživatel
Zřejmě vyrobeno na poště, když to šlo v místě.
Moderátor
samozrejme, ze je to nesmysl. Pouziti exteritorialne je mozne jen za urcitych podminek. Ackoli je pravda, ze v I.SV bylo vse mozne, RU masinerie by to asi nedopustila. Priklad je exteritorialni pouziti znamek BaH a to pouze doplatnich emise 1904 a 1916 a jen na uzemi Polske Rusi, Albanie a Cerne Hory.
Takoveto pouzitiy by bylo zatize doplatnim potrem. jak za znamku BaH, tak samozrejme za znamku Uherska.
Moderátor
priklad exteritorialniho pouziti doplatnich znamek BaH

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za reakci. Ano, je to určitě tak. Každopádně motivace byly různé, jak za války tak i v jiných časech. Vždy si však člověk položí otázku - šlo to poštou či nikoliv, a bez trestného porta ? Frankatura 20 hal v pořádku.
Alespoň zařadím k zvláštnostem lidských poštovních výtvorů :)
Moderátor
pokud budete mit dobry sken, e mel by jste chut. i ja bych nepohrdnul touto "raritou"
mail mate na mych strankach
Registrovaný uživatel
Dobrý den, naskenuji, zapomněl jsem, snad se k tomu dostanu a pošlu na email.

Ještě tu mám dvě razítka, které nedokážu přiřadit - FILIPOVA snad Filipová (nemecky Phillippsthal) nebo FILIPOVO na Slovensku ?
A druhé KUBIN - tedy Slovenský Dolný Kubín - Slovensko? Děkuji za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oba ústrižky sú zo Slovenska. Sú to jednokruhové pečiatky Maďarskej poštovej správy.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Děkuji za info, našel jsem podobné, takže zařadím...
Registrovaný uživatel
Také jedna z téhož období. Též s razítkem Weipert /Vejprty).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) hemma v 16. 6. 2021, 19:26. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rakousko » Dopisnice 2kr s půlenou 2hal

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1