Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Dotaz

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslite ze je mozne vylepit vystrizky znamek z nepouzitych dopisnic (koresp. listku) napr. na bezne dopor. zasilky?
Existuje nejake narizeni CP ktere to primo zakazuje?
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
nic to asi nezakazuje, ale výstřižek celiny není platná cenina, tedy jako nevyplacené...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
no a myslis ze by takto vyplacenej napr. cennej balik na poste vzali? precejenom o zadnej podvod prece nejde.. jde vlastne taky o znamky, akorat ze primo vytisteny na vetsim kusu papiru bez lepu a perforace:-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 28. 7. 2011, 20:12. »
Registrovaný uživatel
A což tam nalepit celý, celou plochou. Použít jej (de facto) jako adresní štítek. S možným dolepením dalších známek na příslušnou hodnotu výplatného.
Moderátor
Chtěl jsem tady dát obrázek zásilky, která prošla bez problémů; bohužel mi momentálně nejdou nahrát obrázky. Snad později.
Moderátor
Neumann napsal
A což tam nalepit celý, celou plochou. Použít jej (de facto) jako adresní štítek. S možným dolepením dalších známek na příslušnou hodnotu výplatného.

I takovou zásilku už jsem viděl.
Domnívám se, že výslovně to zakázáno není. Třeba v Německu se pravidla pro tento případ měnila několikrát, třeba kvůli strojovému zpracování zásilek.
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
A což tam nalepit celý, celou plochou. Použít jej (de facto) jako adresní štítek. S možným dolepením dalších známek na příslušnou hodnotu výplatného.


No ja ted mam tech nepouzitejch CR dopisnic spoustu - v celkovy nominalni hodnote skoro 15 tisic Kc. Sam je nesbiram a navic jde o zcela bezny (nijak ceneny) dopisnice za ktery bych myslim treba na Aukru nedostal ani nominal..
Jedna dopisnice na jeden balik (jak pises) by mozna slo, ale to bych se jich nezbavil do konce zivota :-)
Ja myslel vystrihat z nich znamky a hromadne je lepit na baliky nebo dopisy..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Neumann napsal
A což tam nalepit celý, celou plochou. Použít jej (de facto) jako adresní štítek. S možným dolepením dalších známek na příslušnou hodnotu výplatného.

I takovou zásilku už jsem viděl.
Domnívám se, že výslovně to zakázáno není. Třeba v Německu se pravidla pro tento případ měnila několikrát, třeba kvůli strojovému zpracování zásilek.


No na jeden balik vylepit treba 20 celejch korespondaku je divny, ne? :-))
Jinak je mi jasny ze postovni urednici (pracujici na poste treba pouhy 2 mesice) skousnou casto prakticky cokoli - treba i davno neplatnou znamku cizi zeme.
Ale bylo by to opravdu v souladu s post. predpisy?
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Dříve to nedovoloval poštovní řád, ale ten byl zrušen v roce 2000 zákonem o poštovních službách, ve kterém už o tom není zmínka. Tak nevím. Jsou to přeci nepoužité poštovní známky.
Moderátor
Ad elle: pokud řešíš takový problém, pak se spíše zkus obrátit na poštu s tím, zda by šlo tyto nepoužité celiny vyměnit za poštovní známky. U známek to možné je (výměna za jiný nominál), i když je to celkem složitá procedura.
Moderátor
Tak se přece jenom povedlo:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
KL je platná cenina jen jako celek, ale teoreticky by měli jít nepoužité a nepoškozené pokud jsou platné a pokud je roztřídíš po nominálech možná vyměnit na (?) centrální poště za jiné ceniny(známky) - dříve to tuším šlo...
Jinak na zásilkách je teoreticky omezena plocha, kam lze vylepovat výplatné(známky) na úhradu zásilky! Nelze tedy zaplnit plochu známkymi dle svého uvážení...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
dejvy: ale tohle je o blbosti znehodnocujícího úředníka, který to měl teoreticky zatížit doplatným...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Diky vsem :-) Zkusim se nejdriv (e-mailem) zeptat na poste - nekde na vyssich mistech :-) nejlip rovnou na nekolika ruznejch mistech - jestli je mozny vystrizky z dopisnic takto vylepovat, lepit je cely anebo jestli je mozna vymena za znamky..

Uz vidim jak mi kazdej odpovi neco uplne jinyho :-))))

Pak dam vedet co mi bylo receno :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
KL je platná cenina jen jako celek, ale teoreticky by měli jít nepoužité a nepoškozené pokud jsou platné a pokud je roztřídíš po nominálech možná vyměnit na (?) centrální poště za jiné ceniny(známky) - dříve to tuším šlo...
Jinak na zásilkách je teoreticky omezena plocha, kam lze vylepovat výplatné(známky) na úhradu zásilky! Nelze tedy zaplnit plochu známkymi dle svého uvážení...


Ad KL je platná cenina jen jako celek.. A je na to primo nejakej predpis? Treba v tech jejich stanovach? Protoze /podle zakona/ co neni primo zakazano, je dovoleno :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Tento dopis mě došel http://garet6.rajce.idnes.cz/k#K800_b.jpg
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Ad elle: pokud řešíš takový problém, pak se spíše zkus obrátit na poštu s tím, zda by šlo tyto nepoužité celiny vyměnit za poštovní známky. U známek to možné je (výměna za jiný nominál), i když je to celkem složitá procedura.


U nas v Bratislave veru nie su mozne ziadne vymeny. Na hlavnej poste vam nevymenia ani jednu dvojeurovu znamku za dve jednoeurove. A to som vyskusala tri okienka. Pracovnicky to holt maju na haku. Absolutna neochota.
Registrovaný uživatel
elle: KL je platny jako celina(a cenina) v té podobě, jak je oznámena ve věstníku pošty, kde býval pokud se nepletu mj. rozměr ceniny, pokud to tedy nesouhlasí, pak se jedná již o poškozenou a tedy neplatnou/znehodnocenou ceninu...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se zeptat na to samé co elle...
elle napsal
A je na to primo nejakej predpis?
Dracek napsal
pokud to tedy nesouhlasí, pak se jedná již o poškozenou a tedy neplatnou/znehodnocenou ceninu...
...protože nevím, kde je nyní stanovené, že třeba i normálně použitá známka je neplatná. Bývalo to právě v poštovním řádu - vyhlášce FMDS.
Moderátor
papagaj lora napsal
dejvy napsal
Ad elle: pokud řešíš takový problém, pak se spíše zkus obrátit na poštu s tím, zda by šlo tyto nepoužité celiny vyměnit za poštovní známky. U známek to možné je (výměna za jiný nominál), i když je to celkem složitá procedura.


U nas v Bratislave veru nie su mozne ziadne vymeny. Na hlavnej poste vam nevymenia ani jednu dvojeurovu znamku za dve jednoeurove. A to som vyskusala tri okienka. Pracovnicky to holt maju na haku. Absolutna neochota.

Pozor - toto je něco trochu jiného. Ani v ČR nejde vyměnit známky za jiné jen tak u okénka, a to z mnoha důvodů. I proto jsem uvedl, že je to celkem složitá procedura; navíc ji nemůže provést každý.
Moderátor
Dost se tady bavím o debatě o ničem. Všichni nadáváte, jak nás EU omezuje svými předpisy a přitom všude možně pátráte, jestli nějaký předpis zakazuje vystřihovat z celin známky a používat je. Myslím, že je to proti zdravému rozumu. To už bylo zakázané za rakousko - uherska.
Registrovaný uživatel
Zajímavá debata.To mne nikdy nenapadlo
Také si myslím,že stříhané známky z KL asi budou proti poštovním předpisům
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
elle: KL je platny jako celina(a cenina) v té podobě, jak je oznámena ve věstníku pošty, kde býval pokud se nepletu mj. rozměr ceniny, pokud to tedy nesouhlasí, pak se jedná již o poškozenou a tedy neplatnou/znehodnocenou ceninu...


A pokud bych ze známky odstřihl zoubkování pak by tato známka platná byla ?
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Dost se tady bavím o debatě o ničem. Všichni nadáváte, jak nás EU omezuje svými předpisy a přitom všude možně pátráte, jestli nějaký předpis zakazuje vystřihovat z celin známky a používat je. Myslím, že je to proti zdravému rozumu. To už bylo zakázané za rakousko - uherska.


A nejste teď tak trochu mimo ( EU ) ? Co s tím má EU společného ?
Nechápu co je na takovémto dotazu podivného a už vůbec ne že se to někdo snaží zjistit a dohledat v předpisech.
Jestli něco bylo nebo nebylo zakázané už za RU je úplně bezpředmětné.ČAsy se mění.
Moderátor
Nejsem mimo. Jestli někomu slouží zdravý rozum, tak jej nenapadne vystřihovat z KL známky a lepit na dopisy. Nebo potřebujete zákazy a předpisy na všechno? Potřebujete i předpis jestli psát adresu perem nebo kuličkovou tužkou?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Dotaz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1