Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » DOTAZ-ak.malíř Eduard Čihák nar.1863-1935

Vykupminci.cz
Numisargo

DOTAZ-ak.malíř Eduard Čihák nar.1863-1935

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bedřich Smetana zemřel v r.1884,podobizna je malovaná v r.1909.
Registrovaný uživatel
Co tohle ? www.sbazar.cz/BazarUMostu/detail/26709864-starozitny-obraz-na-platne-alois-jirasek
Registrovaný uživatel
lachtane,to je ten obraz,který jsem koupil.Podle mého názoru nejde o podobiznu Jiráska.
Registrovaný uživatel
http://www.vhu.cz/cisar-frantisek-josef-i-v-portretni-malbe/
tak jsem našel zase jeden jeho obraz,píšou nezdařilá kopie-ale myslím si,vzhledem jeho věku 27 let,dobrý výkon.
Moderátor
DavidXXX napsal
http://www.vhu.cz/cisar-frantisek-josef-i-v-portretni-malbe/
tak jsem našel zase jeden jeho obraz,píšou nezdařilá kopie-ale myslím si,vzhledem jeho věku 27 let,dobrý výkon.


Vždyť tam o Čihákovi není ani slovo...
Registrovaný uživatel
Wjeme rozklikni poslední obraz.
Registrovaný uživatel
Já bych to viděl na toho A.Jiráska

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Wjeme rozklikni poslední obraz.


Edvard Čihák, František Josef I. v ornátu Řádu Zlatého rouna, kolem 1890. Jedna z méně zdařilých kopií podle rakouských dvorních malířů zobrazuje císaře v rouchu velmistra Řádu Zlatého rouna. Ve vídeňských muzejních a galerijních sbírkách můžeme vidět mnohem kvalitnější figurální provedení z dílny Hanse Skallitzkého (1870) nebo Edmunda Pöltze (1893). FOTO: VHÚ

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Že by ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nevím,nevím..možná se dozvím až obraz nechám zrestaurovat,ted pouze čekám na vyjádření galerie hl.města Prahy.
Moderátor
Jirásek už byl v r. 1909 v podstatě plešatý. Leda, že by se nechal od malíře páně Čiháka "vylepšit" :-)
Registrovaný uživatel
Wjem máš pravdu,taky jsem si to myslel.Páni z toho období,moje oko nerozpozná,všichni mi připadají stejní,vousy,knír stejné brejbičky.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Bedřich Smetana zemřel v r.1884,podobizna je malovaná v r.1909.



... no a?
To přece neznamená, že ho Čihák nemohl namalovat.
Myslím, že je to mnohem více pravděpodobné, než že si někdo objedná (a zaplatí!) svůj portrét a pak si na něj nechá podepsat autora i s adresou bydliště. Podle mne je to spíš reklamní práce - na nalákání zákazníků - podobně jako ten FJ I.
Registrovaný uživatel
Zde B. Smetana od Jana Vilímka

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U ak.malíř Čiháka vylučuji jako reklamní práci nalákaní zakazníku.
Registrovaný uživatel
Z jako z pozice postavení profesora .
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
U ak.malíř Čiháka vylučuji jako reklamní práci nalákaní zakazníku.



Vy to vylučujete? Tak to pardon ;) Ak.malíř Čihák měl tolik zakázek a byl takový formát, že o něm dnes nikdo neví...
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Díky,moc jste mi pomohli při bádaní.

Na AVU Praha nebyl František Sweerts ale Jan Sweerts 1879.
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Přijde mi podobný na tohoto člověka,
píšou, že maloval církevní hodnostáře,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

domněnka-muž znázorněn na obraze z roku 1922-Judr Otakar Havelka nar .1870.Advokat na Kral.Vihohrad,později v roce 1925 senátor národního schromáždění ČSR?Muže někdo se znalců potvrdit nebo vyvrátit moji domněnku?
Registrovaný uživatel
Tak toto ověření domněnky vůbec nesouvisí s malířstvím nebo výtvarným uměním a hodilo by se spíš do rubriky Historie politiky. Ale pokud Vám na identifikaci toho zobrazeného šviháka opravdu záleží, tak portrét senátora JUDr. Otakara Havelky je v pérové kresbě zveřejněný na str. 3 novin Venkov (orgán České strany agrární) ročník 21, datum vydání 1.1.1926. V digitální knihovně Kramerius je tento výtisk veřejně nepřístupný a budete muset navštívit budovu Národní knihovny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
právě tento list jsem našel-kresbu jak píšete a doporučujete.Pravděpodobně JUDr.Otakar měl advokacii ve Slezské 1,malíř Čihák měl atelier v Korunní 22-velká pravděpodobnost,blízkost bydliště,současné době na této adresa Slezská 1 pusobí JUDr.Martin Havelka,zkusím se spojit zdali to není jeho předek,pak dám vědět,zdali se nejedná o potomka JUDr.Otakara Havelky.
Registrovaný uživatel
další přírůstek podobizen Edvarda Čiháka z roku 1904,který jsem zakoupil ,pravděpodobně někdo z rodiny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zde odkazy:
https://kramerius.army.cz/search/i.jsp?pid=uuid:1acb4518-72d9-11ea-a7cf-001b63bd97ba#periodical-periodica
https://www.ghmp.cz/sbirky/?fulltext=&autor=%C4%8Cih%C3%A1k+Eduard&typ=&datace=&technika=&material=&rokakvizi
https://www.degruyter.com/database/AKL/entry/_10164359/html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » DOTAZ-ak.malíř Eduard Čihák nar.1863-1935

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1