Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Dotaz k sériím bankovek

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz k sériím bankovek

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mohl byste mi prosím někdo prozradit jaké série bankovek jsou vzácnější? Ráda bych je začala sbírat, ale nevím si rady.. Na internetu jsem nenašla žádné tabulky nebo podklady, které by mne nasměřovali. Jedná se mi o bankovky, které jsou aktuální.
Předem děkuji za všechny typy a odkazy. :)
Moderátor
zanett napsal
Mohl byste mi prosím někdo prozradit jaké série bankovek jsou vzácnější? Ráda bych je začala sbírat, ale nevím si rady.. Na internetu jsem nenašla žádné tabulky nebo podklady, které by mne nasměřovali. Jedná se mi o bankovky, které jsou aktuální.
Předem děkuji za všechny typy a odkazy. :)

tady máte ČR bankovky

tabulka odstraněna na žádost autora příspěvku
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 24. 2. 2020, 17:28. »
Registrovaný uživatel
Stačí si koupit katalog bankovek, tam máte všechny vzácné série napsány. Koupit např. na aukru.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Tak nějak rychle jsem proběhl váš seznam cenných bankovek a hned na začátku no nevím... Žluté K no budiž když někdo hledá v oběhu bankovky vyprané v pračce nebo chemicky upravené jeho věc ale 100/93 serie A s proužkem Kčs...? To snad ne to je něco nového nebo nějaká rarita? :)
Moderátor
pepechamik - jsem na začátku se sbíráním bankovek, ale tohle jsem našel na FB, tak nemohu říci přesně o co se jedná
Registrovaný uživatel
Ono je lepší jak psal Mischel13 koupit ten katalog zvlášť když jste na začátku a nevěřit všemu co se kde napíše...
Třeba tu 100/93A by jste nikdy s proužkem Kčs nenašel.
Moderátor
pepechamik napsal
Ono je lepší jak psal Mischel13 koupit ten katalog zvlášť když jste na začátku a nevěřit všemu co se kde napíše...
Třeba tu 100/93A by jste nikdy s proužkem Kčs nenašel.

Katalog mám, já to posílal jen zanett, jak chtěl/a odkaz nebo tabulku :)
Registrovaný uživatel
Tak ta tabulka není moc dobrá. ..
Registrovaný uživatel
Ksichtoknihu(FB) bych nikdy nepoužil, jako zdroj vědomostí k bankovkám a už vůbec bych nepřeposílal někomu takové nesmysly, co tam jsou (ještě je to moc malé). Takto se šíří dále a dále v dnešní době oblíbené "fake news". Stačí si pročíst, zde staré příspěvky o sériích a člověk dost pochytí, co není ani v katalozích. Chce to mnoho času na studování, protože žádný učený z nebe nespadl, každý to máme letama prostudované a i praxí = sbíráním těch kouzelných papírků. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
Tak nějak rychle jsem proběhl váš seznam cenných bankovek a hned na začátku no nevím... Žluté K no budiž když někdo hledá v oběhu bankovky vyprané v pračce nebo chemicky upravené jeho věc ale 100/93 serie A s proužkem Kčs...? To snad ne to je něco nového nebo nějaká rarita? :)

Ono označovat sérii A, za náhradní sérii, to může jen amatér, který tomu vůbec nerozumí.
Ty žluté K, to je podvodnický mor, jako žlutá kniha atd.!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jo jo podvodnický mor ale kolik lidí se na to chytne...raději by to tady mohl admin smaznout ať se toho někdo nechytne a budeme tu mít zase plno home made výtvorů. 😉
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
Jo jo podvodnický mor ale kolik lidí se na to chytne...raději by to tady mohl admin smaznout ať se toho někdo nechytne a budeme tu mít zase plno home made výtvorů. 😉

Dnes letí Specimeny a Neplatné domácí výroby. :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
A slovenský přetisk !! Psal jsem prodejci, že taková bankovka neexistuje - odpověď zněla - JAK JSEM KOUPIL, TAK PRODÁVÁM !!! Mazec. Už cena pěkně stoupá Chtělo by mu na to přihodit tolik, aby to byl trestný čin !!!
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/100-korun-1931-pretisk-1939-unc-6962618618 Ještě posílám odkaz na jasný PODVOD !!!
Moderátor
Chtěl jsem to smáznout a už mi to nejde-tak to musí admin
Moderátor
Co přesně chcete smazat? Celé vlákno? Já tedy, když koukal na tu tabulku, stačilo mi přečíst první řádky... u 100 Kč série A vůbec symbol na rubu není, proužek Kč/Kčs je na dvoustovce, nikoliv na stovce, série A není náhradní série... no, dál už jsem nečetl :D
Moderátor
acme2000 napsal
Co přesně chcete smazat? Celé vlákno? Já tedy, když koukal na tu tabulku, stačilo mi přečíst první řádky... u 100 Kč série A vůbec symbol na rubu není, proužek Kč/Kčs je na dvoustovce, nikoliv na stovce, série A není náhradní série... no, dál už jsem nečetl :D


prosím smazat tu mou žlutou tabulku, jak psali zkušení notafilici je to zavádějící :-) já to našel na FB, tak se omlouvám :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Dotaz k sériím bankovek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1