Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Dotaz na cenu mince AUKRO

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na cenu mince AUKRO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Měla bych dotaz ohledně jedné mince, která se momentálně prodává na Aukru za dosti neuvěřitelnou částku. Níže link:

https://aukro.cz/2-koruna-csr-1948-zkusebni-razba-rrr-7001914283

Vlastním doma úplně stejnou minci a dotazovala jsem se prodejce, jak lze určit hodnotu, případně, jak poznat, že se jedná o zkušební ražbu. Neodepsal a nereagoval ani na můj email, který jsem poslala oficiálně přes jeho webové stránky.
Jelikož numismatice nerozumím, a nikde jinde na internetu jsem nic bližšího nenašla. Prosím, zda by mi někdo z vás mohl objasnit, případně sdělit čím je tato mince tak výjimečná.
Předem velice děkuji za jakoukoli reakci i za váš čas.
Hezký den
Moderátor
K rozlišení jsou důležité údaje o hmotnosti.
Běžná dvou koruna má hmotnost 6g.

Zkušební ražby jsou odlišné hmotnosti viz. Foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za reakci.
Je tedy reálné, že je hodnota konkrétně této mince tak vysoká?
Moderátor
Nikol3231 napsal
Moc děkuji za reakci.
Je tedy reálné, že je hodnota konkrétně této mince tak vysoká?



Pokud by se opravdu jednalo o zkoušku o čemž silně pochybuji cena by se mohla v uvedené výši pohybovat,záleží o který konkrétní typ zkušební ražby se jedná. Příklad Typ 1b hmotnosti lehčí je cennější a vzácnější a v zachovalém stavu částka může přesahovat 400 tisíc..

U konkrétní aukro mince nelze přesně zjistit hmotnost vzhledem k plastovému obalu.Po vyhledání o certifikaci to ani NGC společnost neuvádí..
Registrovaný uživatel
Také jsem si dohledala info o certifikaci a je to přesně jak říkáte. Dost mě zarazilo hlavně to, že prodejce o sobě uvádí, že je smluvním partnerem České národní banky a České mincovny. A prakticky u tohoto konkrétního kusu
jím není uvedena prakticky žádná informace vysvětlující takovou cenu. A ani nereaguje na e-maily.
Je to víc než zvláštní.
Každopádně Vám opravdu velmi děkuji za veškeré informace.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prodejce mi odpověděl, viz obrázek. Při dohledání jeho mince na stránkách NGC ale váha není uvedena. Pouze složení BRONZE alloy a u Vašeho obrázku je uvedeno u mince 1b složení Cu Al Mn, takže to asi bude ona mince.
Je tedy možnosti ze pokud tu svou zvážím a bude mít 4,21 g, že se jedná také o zkušební ražbu?
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 25. 2. 2022, 11:00. »
Moderátor
Nikol3231 napsal
Dobrý den, prodejce mi odpověděl, viz obrázek. Při dohledání jeho mince na stránkách NGC ale váha není uvedena. Pouze složení BRONZE alloy a u Vašeho obrázku je uvedeno u mince 1b složení Cu Al Mn, takže to asi bude ona mince.
Je tedy možnosti ze pokud tu svou zvážím a bude mít 4,21 g, že se jedná také o zkušební dražbu?


No já bych se v zásadě opíral o váhu, to je zcela zásadní.
Při vyplňování formuláře ngc zákazník může zadat, údaje k minci,tím ovlivnit hodnocení.. NGC certifikace nemusí být vždy přesná, zejména u takovýchto typů mincí...škoda, že neexistují údaje o hmotnosti mince,takto nelze se 100% jistotu určit pravost..
Pokud se jedná o vaší minci, v podstatě to samé hmotnost mince je zásadní, vložte vaše fotky na váze, včetně fota mince obou stran..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 25. 2. 2022, 9:43. »
Registrovaný uživatel
Koukám, že se obrázek nezahrál. Pardon.
Děkuji za ochotu, fota vložím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Samozřejmě zkoušky jsou vzácné, jedná se o testovací vzorové ražby, kterých je minimum, zpravidla se vyskytují spíš mezi sběrately. Doma náhodně je nalézt mezi starými mincemi je velmi málo pravděpodobné, pokud se některý z předků, či dřívějších majitelů numismatikou nezabýval.. Ale člověk nikdy neví.. ;)
Nic na tom nemění co jsem psal v předchozím příspěvku,hmotnost, průměr mince a její fotky jsou zásadní pro přesnější stanovisko...
Moderátor
Opravil jsem preklep.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Opravil jsem preklep.


Děkuji
Registrovaný uživatel
Jestli bych mohla poprosit o radu ohledně jiné mince. Pokusila jsem se nafotit.
Přijde mi zvláštní hlavně neohraničená horní linie u nápisu librety a letopočtu, jak
se slévá písmo přímo s hranou mince.
Předem děkuju.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nicol: ten quarter je normalni, viz napr.
https://aukro.cz/mince-usa-quarter-dollar-1965-pekna-mince-6970906057
Jde o prvni nestribrny rocnik, razeny v obrovskem nakladu 1,8 miliardy (!) ks, takze drobne odchylky jsou mozne.
Registrovaný uživatel
Škoda, tak bude aspoň pro štěstí 🙂
Registrovaný uživatel
Tak jsem minci zvážila a jsem ještě víc zmatená 😅. Průměr mince je 2,4mm a váha je 6g 🤦. nevím však jak moc přesně váha kterou mám funguje. Zkusila jsem zvážit pro jistotu padesátikorunu a to bylo 9,6. U těch 2 KČSR však ukázala 6g, navíc váží jen na jedno desetinné místo. Tak nevím. Barvou se blíží podle mne k obrázku 1b. Zkuste se podívat na fota.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Běžná dvou koruna, v podstatě bez cenná..
Moderátor
barbar napsal
Běžná dvou koruna má hmotnost 6g

Nikol3231 napsal
Tak jsem minci zvážila a jsem ještě víc zmatená 😅. Průměr mince je 2,4mm a váha je 6g 🤦.
Registrovaný uživatel
Tak jsme doma 🤣 ono to by to znělo až moc
dobre aby to byla pravda. Moc ale dekuji všem za váš čas i znalosti.
Hezký víkend přeji 🙂

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Dotaz na cenu mince AUKRO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1