Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Dotaz na mince z Národní pokladnice

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na mince z Národní pokladnice

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pěkný podvečer přeji a snad nevadí, že svůj dotaz píši sem. Bohužel se babička nechala poštovní nabídkou zlákat a odebírala mince z Národní pokladnice (např tyto viz foto). Když jsme to zjistili, tak jsme zasáhli. Akorát jsme netušili, kolik toho ve skutečnosti odebrala (občas nám nějakou minci dala k Vánocům či narozeninám). Teď při řešení pozůstalosti, jsme objevili větší sbírku. Tak teď přemýšlíme co s nimi. Kdybychom se třeba rozhodli a nabídli je k prodeji, myslíte, že je o tyhle mince vůbec nějaký zájem, případně mají vůbec alespoň hodnotu toho, co do nich babička investovala?

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) snailice v 4. 3. 2023, 18:28. »
Registrovaný uživatel
pokud svědomí dovolí, tak se časem najde někdo, kdo vám za to třeba půlku dá...
Registrovaný uživatel
Treba si zistiť co presne máte. Predávajú bezcenné šmejdy, čo bude asi aj váš prípad. Ale predávajú aj veci zo zlata a striebra 😉
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
snailice: napsal jsem mail
Registrovaný uživatel
Nikdy nebudou mít hodnotu co do nich babička investovala...ale ber to tak ,že chtěla jenom to dobrý pro vás ...pozůstalý..nechal bych si to na památku,na ostatní bych se vysral ;)
Registrovaný uživatel
ramires napsal
Nikdy nebudou mít hodnotu co do nich babička investovala...ale ber to tak ,že chtěla jenom to dobrý pro vás ...pozůstalý..nechal bych si to na památku,na ostatní bych se vysral ;)


Když ono to je složitější….. má to i stinnou stránku - i díky tomuto a podobným firmám se babička dost zadlužila a proto já osobně spíš než památku v tom vidím vzpomínku na dost velké problémy. Ty na fotce mám od ní doma, zbytek jsem zatím nefotila - narazili jsme na ně dneska při papírování a zatím nejsme stoprocentně rozhodnutí, co s tím.
Registrovaný uživatel
...problém bude složitější než jsem čekal,škoda ,že musíte řešit věci kvůli kterejm se babča dostala do problémů a musíte je řešit vy,pozůstalí ..pokud je to tak jak píšeš .prodejte co se dá a eliminujte škody který by vám v budoucnu mohly ublížit...a víc je jenom na vás,přeji hodně štěstí ;)
Registrovaný uživatel
tak furt jsou asi v + ne? jinak by odmítli dědictví
Moderátor
snailice - podle té fotky, bohužel mi to nejde zvěšit, ale ta mince vpravo nahoře vypadá jako kopie Svatováclavského dukátu, pokud skutečně chceš abychom se na to podívali odborným okem a vyhodnotili, tak každou mince avers/revers tzn. rub/líc mince a samostatně. Ale nepředpokládej veliké hodnody, bohužel nar.pokladnice napíše super reklamu o jedinečnosti mince, ale realita je zcela jiná a většína mincí či spíše medailí nemá žádnou numismatickou hodnotu.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
tak furt jsou asi v + ne? jinak by odmítli dědictví

toto tak zcela nemusí být pravda, protože notář jim to nemusí říci a pozůstalí to třeba ani neví. Jen pro dopřesnění, pokud odmítneš dědictví je to na stálo, takže pokud se pak něco vynoří nějaký majetek máš smůlu.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
nechci být ot, jak často se asi vynoří další neznámý majetek? a pokud notář odvede špatně svoji práci, tak se s ním můžeš soudit... aneb vycházel bych ze standardu.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za odpovědi, až bych tam příští víkend jela, tak bych případně zbytek vyfotila. Jen dodám, že dědické řízeni bude teprve probíhat a nepředpokládali jsme, že tohle by se tam mělo hlásit jako majetek. Jinak ano, dědictví pak budu odmítat (byt babička nevlastnila a dluhy nechci). Situace je trochu složitější, ale to tu veřejně řešit nechci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Dotaz na mince z Národní pokladnice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1