Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Dotaz na pravost Demetrios I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na pravost Demetrios I.

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, mohli byste mi napsat, jestli je pošle vás tato mince pravá?
Děkuji za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tetra z identických želez se nachází v databázi padělků(FN)pod číslem :13743 s poznámkou : moderní padělek/wrong style and fabric...

Foto z dtb.nahoře
Foto Vaší tetry pro srovnání pod ní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No identická..téměř.
Řekl bych že Vaše mince je pravá,sloužila jako předloha pro výrobu falza...u kterého se dá zaregistrovat řada věcí které tam nepatří.
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám všem za názory, minci nevlastním, dostal jsem na ni nabídku...nejsem si jist s její pravostí.
Registrovaný uživatel
Můžu se optat, jak se takové nabídky dostávají? Přes Facebook?
Registrovaný uživatel
Dostat nabídku na falešnou minci není problém, možností je spousta 😊. Tahle přes Facebook...
Registrovaný uživatel
Byla v nabídce někdy i pravá mince? Já FB nemám, takže mi nabídky nechodí. (Ale mám možnost nahlížet) Zajímá mě ten postup. Někdo, kdo třeba ani neví kde leží ČR mi pošle výhodnou soukromou nabídku.... A ne dalším 2 miliardám lidí.
Veřejná nabídka v nějaké prodejní skupině je něco jiného.
Registrovaný uživatel
Tohle nebyla soukromá nabídka, byla veřejná...nabídek na mince je spousta, dražby, prodejci...problém je s pravostí mincí, hlavně na dálku z fotek. Koupit minci třeba za 10000 a pak zjistit, ze je falešná není nic moc...
Ještě jednou moc děkuji všem, kteří mi poradili s pravostí této mince.
Registrovaný uživatel
radil bych ji nekupovat ://////////
Můj názor je ten, že buď je mince jen odlitek(stopy nedolití hlavně na portrétní straně) nebo to je teoreticky možná i koroze, ale rozhodnout se takto pouze z fotky na 100% nelze!
Řecko sice nesbírám, ale způsob(a chyby) u výroby falz je i u jiných mincí často podobný.
Registrovaný uživatel
No,já jsem odlišného názoru.
Zde jsou některé odlišnosti(červeně) na falzu proti Vaší minci...ale hlavně rozdíly v nedotažení řady linií(zeleně),které poměrně často na antických falzech bývají.
Na Vaší minci je to v pořádku(včetně jiných drobností)-proto se domnívám že pravá tetra sloužila pouze jako předloha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rozhodně falešná. Styl je úplně jiný, mnohem méně detailní, než u pravých mincí. Ty drobné rozdíly se známým padělkem nehrají roli.
Registrovaný uživatel
Řecko je mimo mé sběratelské možnosti, ale je fakt, že co mám naprohlíženo (nevím, zda je to ten samej Demetrios), tak styl bývá trochu jiný a detilnější...viz např. https://www.thenumisplace.com/demetrius-i-soter-162-150-bc/921-demetrios-i-soter-tetradrachm-ca-162-154-bc.html
neriskoval bych ji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Dotaz na pravost Demetrios I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1