Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Dotaz na RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
suhlasim s kolom, nech ma Zdenek tiez zmaze tiez sa necitim v pozicii moderatora. som len bezny diskutujuci, mimochodom RU nezbieram :-)
Moderátor
Pivrlec - chvilka patrani na netu: jeden Radziechow byl v Halici (do r.1918 soucast R-U, dnes Ukrajina) - nezamenovat s druhym Radziechowem
Registrovaný uživatel
No určitě souhlasím s tím, že se vás měl někdo zeptat, než vás určil jako moderátory, to bez debaty. Ale mám pocit, že když o to někdo nemá zájem, dá se to napsat i jinak.. hláška typu "pane kolego, nejsme poradna.." mi přijde trochu nefér.
Registrovaný uživatel
no ta odpověď je možná hrubší, ale některé dotazy zde na forech kladené, jsou někdy zcela zbytečné a ukazují na lennost lidí nebo neschopnost podívat se po netu(neztotožnuji přímo s dotazy zde, i když...)
Registrovaný uživatel
Uplne súhlasím z názorom Dracka,
+ ešte otázka ,akú to má cenu pritom sa jedná o starú bezcennú rárohu.

Staré nie je "stále drahé". :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Já chápu, že Vás to jako zkušené sběratele vytáčí, když se někdo ptá na triviality a pořád dokola, ale na druhou stranu každý někdy a nějak začínal. Valnou většinu odpovědí na dotazy by si určitě tazači mohli najít jinde na internetu, ale tyhle stránky jsou taky internet, tak se ptají (resp. ptáme) tady. Jako fér mi přijde např. u dotazu na cenu dát odkaz na stránky s internet. katalogem - ať si to tam každý najde. Ale např. co se celistvostí RU týče, tak protože to nesbírám, taky netuším, jestli to má cenu 10,- nebo 10000,-.... A když se mi jeden takový kus do ruky dostane, nebudu si hned kupovat Michel spezial, ale zeptám se tady... Mějte s námi prosím trpělivost:)
Moderátor
Taky si myslim, ze byste mely projevit urcitou trpelivost, anebo proste nereagujte.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Áno máme.. :x :x :x :mrgreen:
preto cca 1 1/2 roka najradšej čítam tlacháreň :D

Na druhú stranu je to hodne dobrých numizmatikov zberateľov iných zameraní ,že sa stále nájde neopotrebovaná dobrá duša :twisted: ktorá prispeje nezištne radov. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Na netu jsem hledal chyba byla v tom, že jsem nenašel, že tyto města jsou dvě s jedním názvem. Pak to dává smysl :o). Tak děkuji za zodpovězení triviálního dotazu ...
Moderátor
Souhlasím s MISAK33, pokud Vám některým dělá potíže na dotaz odpovědět, nikdo Vás nenutí na něj odpovídat. A pokud je někdo neschopný najít odpověď na netu, tak na to je toto fórum.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Souhlasím s MISAK33, pokud Vám některým dělá potíže na dotaz odpovědět, nikdo Vás nenutí na něj odpovídat. A pokud je někdo neschopný najít odpověď na netu, tak na to je toto fórum.

Souhlasím. Já například známky nesbírám a tím pádem o nich nic nevím přesto ale občas zabrousím do této sekce
a semtam mně něco zaujme, jsem osoba zvídavá.
;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mám dotaz na tuto známku zdali se jedná o cennou a nebo je běžná mam na mysli tu 10 centimes ražená constantinopol.zajímá mně jestli je možné že je probarvená a správně ražená resp. nejedná se o padělek a přiznám se že i padělek by mi uděal radost

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obyč...
Registrovaný uživatel
děkuji za rychlou odpověd,mohu to tedy chápat že se jedná o pravé razítko na neprobarveném typu.a mam další dotaz probarvená by tedy vypadala asi takto?myslím tu modrou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ty vzácné(razítkované) mají zcela jinou barvu...
Moderátor
je to obycajna znamka, nie falzum, je prava... cena cca 5 kc
Moderátor
Papír známek je stejný jako u známek pro Rakousko. Vydání 1908 je na pololesklém papíře, vydání 1914 na papíře obyčejném.
Moderátor
A ještě tuším má vydání z roku 1908 papír zbarvený na lícové straně, zatímco vydání 1914 je na barevném papíře. Když, tak mě opravte nebo doplňte.
Registrovaný uživatel
jako vždy vyčerpávající :) mě zmátla barva obrázku vydání 1908 a 1914 zdála se mi stejná.a samozřejmě já vůl vždy napřed věřím té lepší variantě ale tento postup budu muset otočit :mrgreen: ja taky trochu věřil že je to razítko dodatečně natisklé protože jakoby tam není až do kraje....no nevadi ojev to i tak byl vzrušující jelikož sem ji objevil mezi hellery........katalog je to rakouský v schillincích r. 1979

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak vidím, že jsem se celkem trefil :).
Jinak vždy je lepší metoda začínat na nejlevnější variantě a být někdy příjemně překvapen, než si myslet, že mám tu nejdražší a pak být většinou zklamán (léty prověřená praxe :lol:).
Registrovaný uživatel
mám zase "objev"ale se vzácností už nepočítam přesto potěšil.poradíte prosím co je to za perfín.mě se zdá jako by to bylo AE ale nevím za foto se omlouvam

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Viac by napovedalo celkové foto celistvosti, ak samozrejme nejde o výstrižok.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
bohužel jde o ústřižek této velikosti.ted na to koukam a je tam A s chybějící pravou dolní tečkou a není tam ani tečka za A, a to druhé písmeno je asi F.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zial nepomozem junior, perfiny nezbieram...
Registrovaný uživatel
to nevadí,i tak děkuju

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Dotaz na RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1