Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
je to doba: interregna "správcovství Jiřího z Poděbrad", Ladislava Pohrobka a Jiřího z Poděbrad jako krále
Moderátor
Tento kousek je s perlovcem. Nejčastěji se přiděluje k reformě 1469. Ale to nemusí být pravda. :lol:
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi zúčastněným
Moderátor
kruhové peníze obecně - tak jak jsem psal výše
perlovce jsem si prve nevšiml - kruhový peníz s perlovcem tak, jak píše zde pavelgregor a v jiném vláknu patason
Registrovaný uživatel
Je to Nechanický 197 čtyřráz,nebo Hásková(Chaura) 166 ? Váha 0,49 g. Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Berťas, kam na ty špeky pořád chodíš??? :lol:

S tou Háskovou by to odpovídalo.

Pěknej kousek.
Registrovaný uživatel
Pekné...a poviete aj niečo bližšie k tejto razbe? Mne to príde ako fenik - kombinácia Brna a Erlangenu... :roll:
Registrovaný uživatel
Díky.Su rát,že se líbí nejenom mně. S tím Erlangenem jsi velice blízko. Hásková ho zařadila s otazníkem do Windsheimu. Prodejce ho chybně uvedl jako Frankfurt.
Registrovaný uživatel
Tohle mi trvalo strašně dlouho sehnat, haléř Karla IV. malá koruna a lev

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Petře, není to spíš ostříhaný parvus?
Registrovaný uživatel
Myslíš? Porovnám je, u Karla mám jen velká koruny a lvíčky, tohle porovnám s tím Václavem, no radoval jsem se, že je tak jemně vyražený a koupil jsem ho s grošI Karla...tak mi to neseplo, máš asi pravdu, jsou tam náznaky opisu.
Moderátor
Jj ořezaný parvus a - jak píšeš - s patrnými zbytky opisů
Registrovaný uživatel
Ano, máš jako obvykle pravdu, zmátla mě i tloušťka střížku, tady jsou vedle sebe

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Že by přece jenom Frankfurt?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Doufám, že se bertik nerozhněvá, že nenavazuji na jeho příspěvek a vkládám sem pár hezkých kousků černých penízků Ludvíka Jag. ( typy I,II, VII,IV ). Typ I je na velmi tenkém střížku a musím si dávat při manipulaci s ním velký pozor, abych jej nepoškodil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dobrý den, velmi pěkně vyražené kousky, blahopřeji.
Nemáte náhodou také pěkně zachovalé Ludvíkovy bílé penízy? Pokud ano, uvítal bych jejich fota (je zde jejich samostatné vlákno). Děkuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji, drobných nominálů mám poměrně hodně, musím se podívat, zda jsou mezi nima nějací Ludvíci, pokud ano, fotky určitě dodám.
Moderátor
Pěkný Ludvíci. Ta jednička je spíš papír než plech. :lol: Je zajímavý, že dokázali na tak tenkém střížku, tak hlubokou ražbu. Na jedničku nevídaně hluboká. Gratuluju.
Registrovaný uživatel
Jo,jo přesně téměř jako papír, nedokážu si vůbec představit, že mohly být takové kousky v oběhu, připadá mi to jako zázrak, že vydržely do dnešní doby.
Moderátor
cooler - Ludvíci jsou nádherní - gratulace

hádám, že ten "papírák" bude mít na rubu pořádné výdutě
Moderátor
bertík-b1 - těžk říct u těchto ne běžných ražeb

jak je psáno dole - v aukčním katalogu u dané položky: "přiřazení k mincovně Frankfurt není jisté"

ta (samotná) orlice stejného vzhledu bývá řazena do Norimberka
Registrovaný uživatel
Cooler. Nevadí. Rád se podívám i když to není můj šálek. Krásné mince. Pokračuj.
Registrovaný uživatel
to jacx: rubní strana je kupodivu poměrně hladká a není patrný žádný negativ části obrazu lícní strany, i když je ten střížek opravdu tenký. Snad jsem to popsal správně.
Registrovaný uživatel
Ještě jedna zajímavost. Zatím nediskutovaná úprava střížku. Už tu byl čtyřráz, čtyrhran, osmihran,tříhran (trojráz),rádlování. Tady je zakulacení střížku naklepáváním. Tím zásahem došlo k navýšení hrany.To má za následek hlavně to,že je mincovní obraz ochráněn před otěrem. Už to někdy bylo zmíněno? Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klopování je v literatuře popsáno několikrát, stručně o něm píše už Leminger, nejnověji asi Hána, Technické aspekty ..., s. 56.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1