Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den

Mohu poprosit o radu ohledně toho Penízku Jiříka?
O jaký typ se jedná

Děkuji a pěkný nový rok

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hlava normální velikosti, čelist zahnutá nahoru, 3+4 měsíčky, packa nesplývá s prvním měsíčkem. Takže typ GH V/1.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Hlava normální velikosti, čelist zahnutá nahoru, 3+4 měsíčky, packa nesplývá s prvním měsíčkem. Takže typ GH V/1.


Děkuji za určení
Pěkný nový rok
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Vyhlašuju pátrací akci po těchto dvou variantách haléřů Vladislava II. Jagellonského.


Pavle, tyto dva typy nemám. Jen ten druhý s kroužky.
Registrovaný uživatel
Tak dneska dorazil tento krasavec. Snad se Pavel nezlobí, že jsem mu ho vyfouknul.
Typ I.a.1, váha 0,4 g, 1,4 x1,25 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... a mně také..... také jsem přihazovala.... ale tolik jsem za něho dát nechtěla :-)
Takže gratulace.
Registrovaný uživatel
Kvůli Pavlovi jsem do něj nešel a ani ten konec aukce nesledoval a Tys mu ho klidně vyfouknul. Ty ty, že se nestydíš :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Díky, Pro mě byla cena přijatelná, byl jsem ochoten dát i víc. Na tyhle prcky mám poslední dobou dost zálusk.
Registrovaný uživatel
červenám se až je mně hanba, ale parkrát jsem od dražby dal taky ruce pryč, když jsem viděl, kdo přihazuje. Teď jsem ho chtěl však za každou cenu.
Moderátor
Červenej se, červenej. :lol:

Naštěstí ovedl pozornost od jiných fufníčků, na který jsem měl spadeno. Jenom Tě poprosím. Dej sem pak pěknou fotku obou stran a metrologii. Nebo mi ji pošli do mailu. Vypadá to, že je na nezvykle silným střížku.

Připravuju teď jeden větší článeček, takže bysme se pak možná domluvili na použití fotky.
Registrovaný uživatel
mail odeslán
Registrovaný uživatel
Mylsíte, že by toto mohlo byť falzum? Nie je to moje foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Myslím si, že mohlo - vzhled povrchu i celková "vizáž" - fabrika, by pro to podle mě mohly svědčit, ale netvrdím, že na 100% to falzum je. Bez analýz asi jistěji nelze.
Registrovaný uživatel
Neuveriteľné, kde všade po svete sa zakotúľali kruhové penízky s levíkom... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V Austrálii jsem u několika sběratelů viděl Pražské groše a dokonce i denár Vratislava.
Registrovaný uživatel
ten lev je nadnárodní,líbí se všude ;)
Registrovaný uživatel
Dneska dorazila tahle drobnost, peníz se lvem v perlovci. Stříbra tam asi moc nebude, mince vypadá, že je z mědi. Tak nevím, zda se jedná o oficiální ražbu nebo o falzum, váha je taky poměrně nízka-0,25g. Jinak mně připadá, že ji lze zařadit do pararelní řady G.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také jsem o něm uvažoval ,přeci jenom je s perlovcem .Ale celkový vzhled a zvláště hlava mě odradila .Domnívám se , že falzum to bude .Otázkou je zda dobové...
Registrovaný uživatel
Vypadá opravdu divně, ruku bych za něj do ohně nestrčil. Dej sem i druhou stranu.
Registrovaný uživatel
Na mě působí taky dost divně, z fotky na aukci to nebylo tak markantní. Druhou stranu dodám za chvíli.
Registrovaný uživatel
Druhá strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto dobové nebude
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Já už jsem se smířil s tím, že půjde o novodobou repliku, a to jsem si říkal, že se to mně nemůže stát, abych skočil na špek. Bylo to poprvé a snad i naposled.
Registrovaný uživatel
Nič si z toho nerob, stalo sa to vysokému percentu z nás. Ak dobre počítam, tak konkrétne mne 4-krát. :D Niečo som dal mladému na hranie (XX poltura), niečo Oliverovi na rozbor (tešínsky halier) a niečo má čestné miesto v zbierke ako memento (denáre Štefana I.). Taký Killián alebo Bureš...stačí o tom napísať knihu a cena ide automaticky hore. ;) Tiež by som ich bral.
Registrovaný uživatel
Jedno dobové falsum. Parvus Václava II . Trocha postříbření tam zbylo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1