Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
patason: včera jsem Ti psal mail s prosbou o identifikaci, dostals ho?
Moderátor
Archypov@gmail.com - pražské groše :)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
patason: včera jsem Ti psal mail s prosbou o identifikaci, dostals ho?

JJ. Mám stažené obry, a za chvíli se na to jdu podívat...
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Archypov@gmail.com - pražské groše :)

Ledva naskenuju, posílám...
Registrovaný uživatel
patason: kacuro@seznam.cz - bohemika do r. 1520 :)
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

co poviete na tento denar ludovita I?
Moderátor
http://img6.imgup.eu/Peniz_se_lvem_medeny.jpg
Apropo, tu je ten medený peníz se lvem, ktorý som pred časom spomínal. Vyzerá nejaký nablýskaný, ale určite nie je. Nie som fotograf, tak ma ospravedlňte. Ale inak pekný nie?
Registrovaný uživatel
no pekna je , aj ked neviem co to je :D . Nabuduce skus nahrat obrazky na tuto stranku http://www.imagevenue.com/ ;)
tam kam si to nahral teraz sa to automaticky vymaze za dva alebo 4 tyzdne :evil: :evil: :(
Moderátor
http://img12.imagevenue.com/img.php?image=74253_Pen1z_se_lvem_meden1_122_1119lo.jpg
Moderátor
Vďaka Džony. ;)
Registrovaný uživatel
no ten měďák se leskne jak psí kule :) ale jinak klidně bych ho do sbírky vzal. měděný penízek jsem např. na aukru ještě neviděl :(
Registrovaný uživatel
Tak pozoruji že je tato sekce oproti pražským grošům nějak mrtvá, tak posílám první foto ze své sbírky. ;)
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tato mince byla v souboru mincí z doby kolem roku 1460. Váží 0,24g a průměr je 12,3mm. Pokud někdo ví o jakou minci jde budu vděčný za jakékoliv info.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jedna mincička u které si nevím rady ze stejného nálezu. Váha 0,44g a průměr 14,2mm.
Obrázek vložený uživatelem
Jak jsem si všiml, trochu jsem to přehnal s velikostí fotek :oops:
Moderátor
Pěkné kousky. Ta druhá mince mi připadá, že by mohlo jít o nějakou církevní ražbu asi z Německa. V knihách jsem nic nenašel, ale mám jich zatím velice málo. Ber to s rezervou. Jsem začátečník.
Registrovaný uživatel
niekto tu je inkognito? :D
Registrovaný uživatel
Takže jsem tu minci našel, mince s portrétem a orlicí, je městskou ražbou Slezsko - Lehnice. Jedná se o halíř ražený kolem roku 1430 a je na něm vyobrazený sv.Petr a orlice. ;)
Moderátor
Sakra. Zase vedle. :? Z Lehnice ještě žádnou literaturu nemám.
Registrovaný uživatel
to pavelgregor:nákup literatúry je dosť ľahká záležitosť,ale pomaly sa začať orientovať v jednotlivých obdobiach to je práca na dlkšie časové obdobie. :roll:
Moderátor
Pavle, Kladsko máš?
Registrovaný uživatel
to grofik: mohu požádat o radu kde sehnat literaturu na grošové období?
Namátkou knihu Hásková Jarmila : Pražské groše z let 1471 - 1526 se pokouším sehnat už dost dlouho a kde nic tu nic. Za jakoukoliv radu budu velmi vděčný.

grofik napsal
nákup literatúry je dosť ľahká záležitosť
Registrovaný uživatel
PEHU_: vždyť tato kniha je každou chvíli na aukru za nějakých 250,-. sám jsem si jí takto pořídil ;)
Registrovaný uživatel
Na Aukru jsem viděl České, Moravské a Slezské mince, pražské groše od Jarmily Háskové - viz
http://aukro.cz/item246967252_246967252.html
Tu už delší dobu mám.
Moderátor
Archy : Jo, Kladsko už mám. Teď čtu Sejbala Moravskou minci doby husitské. Taky zajímavé čtivo.
PEHU : jestli Háskovou prodává Numishoby, tak adresu máš v dnešním příspěvku o adresách. Já jsem si ji kdysi od nich taky koupil. A mám s nima dobré zkušenosti ( doufám, že to není skrytá reklama :mrgreen: )
Moderátor
Pehu: zbytečná odpověď. Budu se muset naučit pořádně číst příspěvky. Omlouvám se.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1