Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Dukát 1732 KB Karel VI - přehozená pole znaku

Vykupminci.cz
Numisargo

Dukát 1732 KB Karel VI - přehozená pole znaku

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdejších odborníků, zda je něco známo o dukátu Karla VI ročník 1732 KB, kde jsou ve znaku přehozená pole, viz fota. Vlastním pátráním v literatuře ani na netu jsem nic nenašel. Předem děkuji za případný odkaz na literaturu, aukce i jakékoliv informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zeptám se ještě jednou, opravdu nikdo neví ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jestli se nemýlím, pak obě varianty existují, ale více lze zaregistrovat kusy v klasické podobě.

Chtělo by to ale názor někoho, kdo se této problematice věnuje obšírněji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Přehození polí ve znaku je zcela výjimečné, jako ukázku uvádím kus který se dražil u firmy HESS DIVO AG a revers je velmi pravděpodobně ze stejného razidla. Přehozená pole jsem ještě viděl u dukátu Karla VI. z mincovny Nagybanya - viz druhý obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
existují obě varianty..... není mezi nimi nějakého cenovéno rozdílu .... kupříkladu v roce 2012 byl dukát s tím obráceným znakem prodán ve Švýcarsku u Hesse

http://www.acsearch.info/search.html?id=1404726
Registrovaný uživatel
.... kolega Kučera byl rychlejší :-)
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace, snad jsem to pochopil dobře, že přehození polí ve znaku je sice výjimečné, ale cenově nevýznamné, hezký večer všem, canes
Registrovaný uživatel
No,když se tu probírají dukáty K-VI.,poptám se zda nemá někdo povědomí o dražbě,či výskytu kremnického dukátu s chyboražbou "PATRONA RGENI"?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Mince Habsburků » Dukát 1732 KB Karel VI - přehozená pole znaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1