Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina

Vykupminci.cz
Numisargo

Dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážení sběratelé, dostal se mi do sbírky shora uvedený zlatý dukát, ale nemám k němu žádné informace než ty, které jsem zjistil v katalogu ČNS. Zajímalo by mne, kolik bylo raženo kusů. Zda je tento dukát sběratelsky zajímavý a zda někdo nemá k němu certifikát, který by mi ofotil.

K tomu mám i odražek ( pozlacený bronz) a zda jsou záznamy, kolik jich bylo vyraženo. Viz shora uvedené dotazy k dukátu.

Předem moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Ukazuje se celkem pravidelně, odpovědi jedině hledej v archivu mincovny, ne zde a příště nezakládej zbytečně nové téma! :|
P.S. Dukát se u nás razil naposledy v roce 1951(a pak už jen pamětní emise Karel IV. 1978-82), vše ostatní jsou jen medaile. :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nesouhlasim. Mince soudruha Lenina (stejne jako pana Hitlera) sou vzdy cenne = treba nikoli coby sberatelsky, nybrz historicky..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Od té doby, co jsem přestal být namyšlený, tak jsem bez chyby. No nevím.
Registrovaný uživatel
Dráček - ak nemáš čo k tomu napísať, tak nerozumiem načo píšeš...To sa tu nikto nemôže nič opýtať?
Podľa mňa zaujímavá otázka a odpoved na ňu by som aj ja rád vedel...

Ukazuje se celkem pravidelně, odpovědi jedině hledej v archivu mincovny, ne zde a příště nezakládej zbytečně nové téma! - prečo jedine tam?

Odkiaľ vieš, že to tu na fóre nikto nevie a hned to zavrhuješ?
Registrovaný uživatel
Google prezradil toto:

Kolářský - dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina - hlava zleva, opis / stylizované panoráma Prahy, opis, Sign., Nepunc., Au 986, 20mm, 3.590g, k.54

ale to už asi viete.
Registrovaný uživatel
NumizmatSR:
Zeptat na cokoliv je tu normální, ale už ne tolik zakládat na každou hloupost stále nové téma. Je tu již mnoho hotových do kterých stačí tento dotaz vložit a ne spamovat dalším zbytečným tématem!
Projdi si jen za týden vzniklá nová témata a cca 90% či více z nich je zcela zbytečných a pro tyto dotazy tu již vhodná témata existují!!!
Odpověď také dostal, ptát se zde je zbytečné, jediné info může získat v archivu mincovny.
Vím to jistě, protože jsem se informace k mnoha medailím českých autorů snažil dohledávat včetně Kolářského.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Hezký den všem i těm, co jsou bez chyb. Každý nenI tak chytrý a proto hledá pomoc zde. Od toho to asi je, nebo ne. Že se to někoho dotýká, no, nevím. Jinak bych chtěl poděkovat z info, ale zajímalo by mne co to je ( k.54 ). Zda to jsou kusy, nebo nějaká značka. Děkuji. A co odražek ??? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Viz:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedopatřením jsem zkopíroval dva stejné obrázky.
Registrovaný uživatel
Hezký den do Havířova. Děkuji. Takže to k. je pan Kolářský, a ta číslice 57 - to je rok ,, nebo počet kusů. Nevíte kolik jich (dukátů - medailí) bylo raženo a nevíte něco o těch odražcích. Vždy jste pane numismatiku fji dával perfektní informace. Ještě jednou děkuji.
Registrovaný uživatel
10rubl1895: Pochop už konečně, že náklad Ti tu nikdo neřekne a pokud ho chceš zjistit(stejně jako to ostatní kolem), musíš do archivu... :|
Jinou šanci nemáš, pochybuji že to odsud někdo ve svém volnu už v archivu mincovny dohledával, nehledě na to, že to stojí čas, peníze, znalosti, možná konexe a mnoho dalšího. :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Vážený pane "Dracek", asi máte pravdu, ale děláte jakoby jste měl toto propachtované. Když se dívám kolik jste měl příspěvků,napadá mne, kolik jich bylo hodnotných a kolik jich zaplevelilo tyto stránky. Nechci to nějak posuzovat a nebo se tím zabývat. Myslím si, že toto máte nechat na administrátorovi, kterému to patrně nevadí. Možná, že někdo informace má a podělí se s nimi. Když nemá, nerýpe. Myslím si, že každý máme zde stejná práva a když jsou otázky k numismatice není to snad od věci. Přeji Vám klidný večer.
Registrovaný uživatel
Bohužel o této medaili nemám žádné informace a to písmeno "k" je odkaz na ty tři katalogy, při čemž číslo je přímo odkaz na položku uvedenou v jednom z těch katalogů.
Možná, že by se našla nějaká informace v literatuře (viz obrázek), občas se zde objeví sběratel medailí z Kladna, ten by snad mohl něco vědět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je v něm pouze jako seznam medailí.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za ochotu.
Registrovaný uživatel
Existují i odražky, které mají cca 2,4 g.. Ve Slovníku je jen přehled a ne úplný (jinak výborná kniha). V této knize nejsou počty uvedeny a neobsahuje vše:
http://www.publikace.net/cs/pardubice-univerzita-/1467-mezi-orlem-a-pannou.html
Před pár lety jsem se pokoušel získat informace o počtu ražeb medailí v Kremnici za I. republiky. Mám neoficiálně potvrzeno, že se nedochovali. Viděl jsem jen kolik bylo v roce raženo medailích, ale ne jakých.
Kdyby byl každý autor zpracován takto: Medaile a plastiky - http://www.muzeumpe.cz/publikace_odborn.html, tak by ubylo diskuzí :D
Registrovaný uživatel
Sběratelsky bude zajímavý během cca 4 let z 5 000 na 11 000 bez %.
Položka 326: http://www.aurea.cz/Katalog34/34kat0301.htm

Položka 269: http://www.nume.cz/cns-praha-61/kategorie/cns-praha-61-09

Položka 321: http://www.nume.cz/cns-praha-62/kategorie/cns-praha-62-09

Porovnejte.
Registrovaný uživatel
Pane "Taho", velice děkuji za snahu a poskytnuté informace. Víte, tento přístup opravdu člověka potěší. Snad něco také zjistím. Přeji krásný den.
Registrovaný uživatel
Problémy s medailami(informácie o nákladoch a pod.) boli už i za prvej republiky.
viď: "Vyobrazení plaket a medaillí: zhotovených Československou státní mincovnou v Kremnici." ČSL. státní mincovna, Kremnica 1924
Pri niektorých zobrazených kusoch nie sú uvedené žiadne relevantné údaje. A to kniha vznikla v tom istom čase ako medaile v nej zobrazené.
Registrovaný uživatel
Před lety zde k tomu proběhla diskuze, až bude chvíle, zkusím dohledat. Mám dojem že kolega dracek, psal, že ani autoři medailí si nepamatují, kolik jich dělali.
Registrovaný uživatel
Zdravím sběratele z Kladna, bohužel musím Vám dát za pravdu, že získávat podrobnější informace o tvorbě medailérů je téměř nemožné a světlou výjimkou je kniha Jiřího Boháče "Medaile a plastiky Josef a Zdeněk Šejnostové", která se dá v současné době zakoupit na Aukru a to první i druhé vydání (cena za každé vydání 590 Kč), ovšem já jsem si první vydání zakoupil přímo u vydavatele za 274 Kč a to i s dopravou.
Čím se liší první vydání od druhého, tak to opravdu nevím, snad nějaké doplňky?
Je škoda, že kniha http://www.publikace.net/cs/pardubice-univerzita-/1467-mezi-orlem-a-pannou.html není zpracována podobně, jako kniha od Jiřího Boháče, ale buďme vděční alespoň za nějaké informace o tvorbě mistra Kolářského.
Registrovaný uživatel
Taho: Mnoho archivních informací i z doby první republik je mnohdy asi zachováno, pouze není zpracováno a proto se sděluje že se nedochovalo(též. neof. inf.). Podobně se ostatně jedná i v jiných archivech ač jsou metry nezpravovaných archiválií(a tedy ze zákona obyč.občanovi nepřístupných) navíc u firem ani po zpracování si nelze přístup ani teoreticky vynutit.
Lze potvrdit, že tehdejší prvorepublikové roční svodky produkce byly asi jen na počet vyrobených medailí z každého kovu(+asi asi hmotnost), ostatní info bylo vždy u jednotlivých zakázek a ve vyúčetování.
Kniha „o Kolářském z Pardubic“ je fotopublikací a zpracováním pouze průřezem autorovy tvorby, nikoliv souborným katalogem. Z medailí obsahuje možná méně ražeb než jiné práce.
Jinak pro podobné zajímavé zpracování publikací s mnoha informacemi jako je Šejnost jsou potřeba jen tyto věci:
letité samostudium materiálu, ochota obětovat mnoho svého času bez ohledu na finance, pečlivé studium archivů a schopnost jedince toto vše slušně zpracovat
Nestačí tedy doufat, co mi kdo někde řekne.

Trobo: Problémy rozhodně nebyly, pouze to byla ekonomicko/obchodní záležitost a tedy se běžně tyto údaje všude nezveřejňovaly.
Jak je z názvu publikace zřejmé("Vyobrazení plaket a medaillí: zhotovených Československou státní mincovnou v Kremnici."1924), šlo o fotografickou publikaci na propagaci medailí, což je i znát na složení, kdy z 62 stran knihy obsahuje pouze jednu úvodní stránku souvislého textu(kde je uveden výslovně i důvod vytištění). Žádné podrobné údaje(jen autor, název, rozměr) tam nejsou proto, že jich pro tuto publikaci a účel nebylo potřeba a nikoliv proto, že by nebyly tehdy známy.
Také moc nechápu srovnávání teoretické situce k ražbám z první republiky a údaji z období kolem roku 1970(ze kdy je uvedená medailová ražba), což je podstatně jiná situace.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ražba medailí je především komerční záležitost a neřídí se předpisy platnými pro ražbu peněz. Proto i v případě že je někde zaznamenáno kolik se razilo kusů, stoprocentně věřit se tomu nedá. ;)
Registrovaný uživatel
Souhlasím, že ražba medailí je komerční záležitost a medaili si může nechat zhotovit kdokoliv a nemusí o této činnosti vést žádné záznamy, tak tomu bylo i v minulosti, takže dohledat informaci o počtu vyražených kusů je někdy nemožné, ovšem na stranu druhou já osobně údajům uvedených v knize Jiřího Boháče věřím a zrovna tak věřím údajům z knihy Jaroslava Moravce, který mimo jiné uvádí i technické údaje a počet medailí vyražených v České mincovně od roku 1993.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » Dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1