Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Dvojice stejných čísel ČR

Vykupminci.cz
Numisargo

Dvojice stejných čísel ČR

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Možná někdo z vás má ve sbírce dvojice bankovek ČNB se stejným číslem - podobně jako jsem se nedávno chlubil já v příspěvku č. 239 vlákna Čo máme nové? s 50 Kč, 100 Kč a 200 Kč. Nedávno jsem sehnal dvě pětistovky série E se stejným číslem. Při té příležitosti jsem se prodejce ptal, jak se vlastně k tomuto dá dostat.
Možnosti jsou v zásadě dvě:
1) Někdo se dostane k archu, který si v klidu rozřeže.
2) info od prodejce: Někdy se stane, že se do balíčku prostě takto bankovky dostanou, a to zejména kvůli vyřazeným vadným kusům. To mj. potvrzuje i diskuse ve vlákně ČR série, např. příspěvek č. 592.
Je vysvětlení prodejce důvěryhodné nebo se dá někde sehnat celý arch? Tato otázka mi vrtá hlavou od chvíle, kdy jsem sehnal ty dvě stejné pětistovky, přičemž obě jsou UNC a přitom mají rozdílnou šířku. Rozdíl je 2mm (68 vs 70 mm), oficiální rozměr 69mm +- 1,5mm (tedy moje jsou v toleranci). Jinak, jde o série E08 a E28. Dá se vůběc nějak vypátrat, jak se archy řežou a balíčkují, tj. jak se může do jednoho balíčku dostat stejné číslo série lišící se o 20?
Navíc, u 50Kč jsou to série E13 a E35, tj. ani ne stejná deska!
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 19. 9. 2011, 20:58. »
Registrovaný uživatel
myslím, že to vidíš zbytečně složitě a ani jedna možnost, kterou jsi nabídl, nebude ta pravá, protože c) je správně :)
Ze štosu vytištěných a nařezaných archů se prostě udělají balíčky a jediné, co stačí udělat, je pár si jich otevřít. Žádná velká vzácnost, navíc padesátikoruna se tiskne na archu 5x7, takže série E13 a E35 jsou určitě z jednoho :)
Jeden čas se na aukru objevovaly dvacetikoruny s dokonce třemi stejnými čísly, lišící se pouze sérií.
A já mám doma sérii čtyř dvacetikorun se stejnými čísly ;)
Registrovaný uživatel
Pár si jich otevřít. - Pokladník na přepážce nebo někdo dříve, protože na pobočce už je pozdě?
Že to není žádná velká vzácnost, mi je úplně jasné, pořizovací cena těch mých byla celkem rozumná.
S tou padesátkou mi to nedošlo, máš pravdu.
Neměl by někdo na prodej dvě (nebo více) stejných dvacetikorun?
Registrovaný uživatel
jak se nové opáskované balíčky "otvírají" a vytahuje se z nich to potřebné bohužel nevím. Ale zas tak úplně jednoduché to asi taky nebude.
Pokud bys počkal do Vánoc, mohl bych pro Tebe tři dvacetikoruny se stejným číslem mít. Momentálně bych je musel posílat s nehorázně drahým poštovným.
Registrovaný uživatel
No, nevím, jestli se bankovky vytahují z balíčků. Ale já si dal jednou práci s vysledováním toku peněz v určitém bankomatu, když jsem zjistil, že se v něm nacházejí UNC bankovky. A zjistil jsem, kromě toho co asi všichni víme, že když vybereme 4 bankovky stejného nominálu, tak jdou číselně za sebou, ale také to, že v určitém časovém úseku lze vybrat bankovku stejného čísla, jen různé série. Na mém konkrétním bankomatu se objevovaly bankovky série EXX 424xxx.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Pokud bys počkal do Vánoc, mohl bych pro Tebe tři dvacetikoruny se stejným číslem mít. Momentálně bych je musel posílat s nehorázně drahým poštovným.

chybotisky: všiml jsem si té nabídky až teď. Jistě, počkám - bude to milý vánoční dárek. Díky.
Registrovaný uživatel
Tohle na mě vypadlo má to pro někoho cenu, nebo poslat do oběhu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cena nominálu. V klidu poslat do oběhu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Dvojice stejných čísel ČR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1