Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Dvoutolar Rudolf II. KB

Vykupminci.cz
Numisargo

Dvoutolar Rudolf II. KB

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím. Co si myslíte o této minci? Jedná se o padělek, či spíše ne? Díky za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neuvadzate ziadne udaje ,pocitove sa priklanam ku falzu...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pardon. 2 tolar Rudolf II. KB, váha 56,1g průměr 45 mm, při cinknutí o jinou minci zní jako stříbro ( zvonivý zvuk ) Já vím, asi blbě řečeno, těžce amatérský popis :-)
Registrovaný uživatel
Cena odpovídala originalu?? 😆
Registrovaný uživatel
prasek napsal
Nepotřebuju si kupovat literaturu kvůli jedné minci, když jinak Uhry skoro nesbírám. Prostě se mi ta mince líbí, tak si ji chci pořídit a nevím co je na tom špatného.

Veď sa ti páčila, tak čo teraz riešiš ? :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Není můj. Jen mám možnost jej koupit. Tedy v případě, že by to byl originál.
Registrovaný uživatel
Vždyť mně se pááááčíííí. Ale sběratel zase nezklamal. místo odpovědi jen debilní závistivé kecy. Děkuji :P
Fidzi napsal
prasek napsal
Nepotřebuju si kupovat literaturu kvůli jedné minci, když jinak Uhry skoro nesbírám. Prostě se mi ta mince líbí, tak si ji chci pořídit a nevím co je na tom špatného.

Veď sa ti páčila, tak čo teraz riešiš ? :lol:
Registrovaný uživatel
prasek napsal
Vždyť mně se pááááčíííí. Ale sběratel zase nezklamal. místo odpovědi jen debilní závistivé kecy. Děkuji :P

Toto je fórum amatérskych zberateľov, ktorí sa s odborníkom tvojeho formátu nedokážu ani porozprávať, pretože by museli len nemo závidieť. Tak si ho kúp a neotravuj. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Kdybys mi raději normálně řekl svůj názor na tu minci, místo blbých keců, byl bych ti o dost vděčnější.
Fidzi napsal
prasek napsal
Vždyť mně se pááááčíííí. Ale sběratel zase nezklamal. místo odpovědi jen debilní závistivé kecy. Děkuji :P

Toto je fórum amatérskych zberateľov, ktorí sa s odborníkom tvojeho formátu nedokážu ani porozprávať, pretože by museli len nemo závidieť. Tak si ho kúp a neotravuj. ;)
Registrovaný uživatel
za mňa falzum. Ale už som to asi písal v minulej diskusii, je potrební ísť za niekým kto sa na mincu pozrie osobne, nie z fotiek.
Registrovaný uživatel
Díky za názor. Minci mělo několik lidí - zkušených numismatiků z několika poboček ČNS v ruce, ale nikdo si ani tak netroufne říct jasné ano, či ne. Proto to zkouším i zde. Víc hlav, víc ví....
dula77 napsal
za mňa falzum. Ale už som to asi písal v minulej diskusii, je potrební ísť za niekým kto sa na mincu pozrie osobne, nie z fotiek.
Registrovaný uživatel
A jen pro upřesnění: Minci nevlastním, jen jsem měl možnost si ji vypůjčit od jednoho starého sběratele, který ji vlastní přes 40 let a sám neví, či je, nebo není pravá a obejít s ní pár lidí a nafotit si ji. Nejde mi o cenu, jen o názor na pravost mince. Škodolibce tudíž bohužel zklamu. Ne, nenaběhl jsem si a nekoupil tuto ( možná )falešnou minci za statisíce, jak by si tu někteří mohli myslet.
Registrovaný uživatel
Fidzi: Nie je to od teba trochu pokrytecké? :roll: Namiesto odbavovania sa na týpkovi, čo slušne a opakovanie žiada o pomoc, sa teda podel o vlastné skúsenosti s nákupom "pravých" dvojtoliarov. Nehnevaj sa, ale pokrytectvo fakt nemusím...
Registrovaný uživatel
Tohle se tady teď opakuje často. Dotaz, pěkná fotka mince, míry, váha a pak aby se tazatel bránil :roll:
Registrovaný uživatel
prasek: Aj keby si sem dal 3D sken mince, tak sa nič poriadne nedozvieš. Zober mincu a choď s ňou k fachmanom v obore, ideálne k viacerým...Macho a Chlapovič, Kunker, Aurea, Lanz atď. Tam si na tebe nikto nebude liečiť komplexy. Sa čudujem, že po predchádzajúcej skúsenosti si sem znova dal rovnaký dotaz, chlape.
Registrovaný uživatel
Sigur máš pravdu. Práve si prenikol do mojej čiernej pokryteckej duše... :'(
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/2-tolar-rudolf-ii-kb_post_-463645#post463645
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
prasek,ak skuseny numismatici mali mincu v ruke a nevedia sa zhodnut na pravosti tak to prosim nechci z fotky.Z fotky totižto nevidiet samotny "strižok" a hlavne hranu.A ešte Juraj ,ja som zachytil ten isty 2 toliar 1601 za cenu podstatne vyžšiu ako 3800 dolarov/to je z tej minuloročnej debaty/.Prikladam link na debatu v inom fore.
https://www.cointalk.com/threads/newp-1601-hungary-rudolph-ii-double-taler-mega-rarity.289295/
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
ja som zachytil ten isty 2 toliar 1601 za cenu podstatne vyžšiu ako 3800 dolarov/to je z tej minuloročnej debaty/.Prikladam link na debatu v inom fore.
https://www.cointalk.com/threads/newp-1601-hungary-rudolph-ii-double-taler-mega-rarity.289295/

Zohar si musí pripadať ako king, keď prečúral všetkých zberateľov a obchodníkov a jemu sa podarilo vydražiť vzácny 2 toliar Rudolfa II. za desatinu jeho reálnej hodnoty. Americký sen. Keby však otvoril tú krabičku, tak by pochopil prečo na tú mincu nikto u Gornyho neprihodil. Ale to by zase stratil právo mincu reklamovať a vrátiť... a je v začarovanom kruhu. Neskutočná naivita.
Hrozné je, že minca sa "oprala" cez tri aukcie a u Frühwalda dokonca "zabookovala" predaj za 13.500€. Tu si človek vytvorí obraz o serióznosti jednotlivých aukčných domov.
A kolotoč sa točí ďalej. Kupujte si vstupenky za 12T €a nasadajte. Dvojtoliarov máme nadostač a naivných kupujúcich plný kolotoč. :lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 25. 5. 2018, 23:28. »
Registrovaný uživatel
Kúsok z diskusie na cointalku :

eddiespin - "Veľmi pekné. Môžem sa opýtať, ako tú mincu datovali ?
Zohar444 - "Ďakujem. Nerozumiem tej otázke. Dátum je na minci uvedený - 1601.
eddiespin - "Nenašiel som to. Kde je to na tej minci ?
Zohar444 - "Na reverze, naľavo od koruny..."
eddiespin - "Hľadal som naľavo od koruny asi päť minút nejaké malé "1601"... - a potom bum ! Je to tam veľké ako život! Vidím, prečo som to prehliadol. Lebo časť je prekrytá."
:lol:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fotku hrany mám také. Právě proto, že nikdo není s jistotou schopen říci, jestli to pravé je, nebo ne, zkouším se ptát i tady. Zkouším zkrátka všechno, co mě napadá.Hm, ale ted koukám, že fotka má víc než 2 MB .... :-((
m1234 napsal
prasek,ak skuseny numismatici mali mincu v ruke a nevedia sa zhodnut na pravosti tak to prosim nechci z fotky.Z fotky totižto nevidiet samotny "strižok" a hlavne hranu.A ešte Juraj ,ja som zachytil ten isty 2 toliar 1601 za cenu podstatne vyžšiu ako 3800 dolarov/to je z tej minuloročnej debaty/.Prikladam link na debatu v inom fore.
https://www.cointalk.com/threads/newp-1601-hungary-rudolph-ii-double-taler-mega-rarity.289295/
Registrovaný uživatel
Fotku hrany mám také. Právě proto, že nikdo není s jistotou schopen říci, jestli to pravé je, nebo ne, zkouším se ptát i tady. Zkouším zkrátka všechno, co mě napadá.Hm, ale ted koukám, že fotka má víc než 2 MB .... :-((
m1234 napsal
prasek,ak skuseny numismatici mali mincu v ruke a nevedia sa zhodnut na pravosti tak to prosim nechci z fotky.Z fotky totižto nevidiet samotny "strižok" a hlavne hranu.A ešte Juraj ,ja som zachytil ten isty 2 toliar 1601 za cenu podstatne vyžšiu ako 3800 dolarov/to je z tej minuloročnej debaty/.Prikladam link na debatu v inom fore.
https://www.cointalk.com/threads/newp-1601-hungary-rudolph-ii-double-taler-mega-rarity.289295/
Registrovaný uživatel
Tvoje frustrace je bezmezná :-)))
Fidzi napsal
Sigur máš pravdu. Práve si prenikol do mojej čiernej pokryteckej duše... :'(
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/2-tolar-rudolf-ii-kb_post_-463645#post463645
Registrovaný uživatel
Ale můžu zkusit poslat na mail.....
prasek napsal
Fotku hrany mám také. Právě proto, že nikdo není s jistotou schopen říci, jestli to pravé je, nebo ne, zkouším se ptát i tady. Zkouším zkrátka všechno, co mě napadá.Hm, ale ted koukám, že fotka má víc než 2 MB .... :-((
m1234 napsal
prasek,ak skuseny numismatici mali mincu v ruke a nevedia sa zhodnut na pravosti tak to prosim nechci z fotky.Z fotky totižto nevidiet samotny "strižok" a hlavne hranu.A ešte Juraj ,ja som zachytil ten isty 2 toliar 1601 za cenu podstatne vyžšiu ako 3800 dolarov/to je z tej minuloročnej debaty/.Prikladam link na debatu v inom fore.
https://www.cointalk.com/threads/newp-1601-hungary-rudolph-ii-double-taler-mega-rarity.289295/
Moderátor
Nebylo by náhodou jednodušší vložit sem foto které nezabírá tolik místa (nižší rozlišení, jpg s "horší" kvalitou) ?
Registrovaný uživatel
Tak určitě by bylo, ale už tu minci nemám u sebe, takže novou fotku udělat nemůžu a při focení, když jsem minci měl zapůjčenou, jsem si nevšiml, kolik fotka MB má .....
tenzor napsal
Nebylo by náhodou jednodušší vložit sem foto které nezabírá tolik místa (nižší rozlišení, jpg s "horší" kvalitou) ?
« Poslední úpravu provedl(a) prasek v 27. 5. 2018, 14:08. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » Dvoutolar Rudolf II. KB

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1