Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobré ráno,
na ebay.com sa objavila známa verzia napodobenina dýky Hlinkovej gardy. Predajca skúša klasickú fintu s cenou vyššou ako sa predáva originál (2.950USD).
Tento typ pochádza z Pobaltia a líši sa od originálu hlavou hlavou orla ako aj spôsobom razby čísla.
Predajca hennadiy2006
eBay item number:
162934521472

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to moc dobré, ale asi by bylo dobré to ukládat společně. Stanovit např. název:
!Všechny chladné slovenské zbraně sem!. Zkuste se spojit s admini. Jde o to, abychom ty COPY měli pod dohledem. Je to jen můj osobní názor.
Registrovaný uživatel
Hm, informáciu cielim tak, aby si ju mohol nájsť každý cez google. O fejkoch slovenských chladných zbraní toho na webe moc nie je, respektíve vôbec nič. Pritom tematika je to zaujímavá. Napodobeniny sú skutočne slabej kvality, ale ľudia platia nehorázne prachy, často sa dostávame cez 50tis. CZK za kus.
Povodne som uvažoval založiť tu na sberatel.com sekciu "Slovenský štát", ale po diskusii s tebou som uznal argumenty a nápad nerealizoval.
Myslím že nádejný zberateľ si skôr (dřív) nájde odkaz na "dýka HG", ako by hľadal "slovenské chladné zbrane". Môžem sa mýliť :)
PS: a ešte v jednej veci ste mali pravdu. Už začali vyhražky predajcov. Zatiaľ len mailom. Moja výška, váha, zbrojný preukaz a veľký pes ma nechávajú pokojným :D
Registrovaný uživatel
Mám opačný názor , pokiaľ ovládaš Filuta8 a vieš posúdiť rozdiel medzi originálom a jeho mutáciami otvor jednu ucelenú tému určite si nájde svoju sledovanosť ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
filuta8 napsal
Hm, informáciu cielim tak, aby si ju mohol nájsť každý cez google. O fejkoch slovenských chladných zbraní toho na webe moc nie je, respektíve vôbec nič. Pritom tematika je to zaujímavá. Napodobeniny sú skutočne slabej kvality, ale ľudia platia nehorázne prachy, často sa dostávame cez 50tis. CZK za kus.
Povodne som uvažoval založiť tu na sberatel.com sekciu "Slovenský štát", ale po diskusii s tebou som uznal argumenty a nápad nerealizoval.
Myslím že nádejný zberateľ si skôr (dřív) nájde odkaz na "dýka HG", ako by hľadal "slovenské chladné zbrane". Môžem sa mýliť :)
PS: a ešte v jednej veci ste mali pravdu. Už začali vyhražky predajcov. Zatiaľ len mailom. Moja výška, váha, zbrojný preukaz a veľký pes ma nechávajú pokojným :D


Dokáži otrávit život.
No, ale tak to alespoň soustředíme na FALERISTIKU, k tomu máme dekorace a odznaky. Možná by to za pokus stálo.
Registrovaný uživatel
zdravím, co myslíte o tomhletom ?
víc obrazku ani posílat nechci, dle mého je to klasická kopie z pobaltí. Co míní experti?
prodává se na aukru

Rozdíly proti originálu nezmiňovat pls, jen názor kopie/originál

https://aukro.cz/dyka-hlinkovy-dopravni-gardy-h-d-g-slovensky-stat-r-top-6936472860?utm_source=transactional_email&utm_medium=email&utm_content=NOTICE_TO_SELLER_ITEM_ASK

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a zase tu mame dalšiu repliku,ale netoraz zatali vysoko...Bola ponukana na militari burze v Prahe,ktora by sa mala premenovat skor na fejk burza...
Je to replika dýky HG zo zbrojovky Brno.
Možno to niektorý nevedia ale prve kusy dýk pre HG si nechali ešte niekedy v 1938 roku vyrobit v zbrojovke Brno.
Od neskoršej produkcie sa odlišuju najme velmi kvalitným spracovaním,použítím iných materialov a nápisom na čepely:
CESTA NAZPAŤ NEMOŽNÁ.
Upozoznujem že tato replika je velmi nebezpečna.Videl som už viac replík tejto Brnenskej varianty ale tato je zatial najlepšia...
Fotky nie su moc dobre dotyčný Pražak to ponukol jednemu zberatelovi z SK a samozreje k tomu doložil aj patričnu bachorku o tom že to ma od známeho a tomu to už 30 rokov viselo na stene atd...tak pridavam foto,nebudem sa zmienovat prečo je zla a kde to hladat,to by som dal replikantom navod ako sa zlepšit...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je tady další padělek. Hlinkova dopravní garda. Pán se to snaží prodat už po sedmé. Cena vždy vylétne do nebes a pak kupující nezaplatí. Je možné že si přihazuje z jinýho učtu na aukru nebo se potenciální kupec vzpamatuje a poptá se v okolí jestli to je originál. A pak nezaplatí. Tahle série padělku není nebezpečná, je lehce rozpoznatelná i z fotek co uveřejnil. Aukro na padělky dlabe

https://aukro.cz/dyka-hlinkovy-dopravni-gardy-h-d-g-slovensky-stat-r-top-6937958334
Prodejce -knight- (1732)



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) ja1977 v 20. 11. 2018, 16:07. »
Registrovaný uživatel
nadvazujem na príspevok od kolegu vyššie.
Ďalšie falzum. Tie čísla vyrazené na čepeli sú jak NEW TIMES ROMAN z wordu. Ludia neplatte poliakom stovky eur za sračky

Seller information
shop86pl (271 )

eBay item number:
293198812481

https://ebay.to/2HzfKXc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dalsi fake
Dyka HG

https://ebay.to/2kHJysF

Seller information
hotrodprpaganda (590 )


eBay item number:
153639743520

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Možná by bylo dobré, vložit a popsat originál, chybí zde porovnání
Registrovaný uživatel
Nevkladal by som original a hlavne rozoznavacie detaily...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
rozdiely by sa popisovať nemali, suhlas s Grofikom. Len do očí bijúce sú čísla a tiež značenie HDG. V minulosti bol HDG značne vyhľadávaný zberateľmi a cena astronomická. Dnes myslím pokojne mozem povedať že VŠETKY "HDG" ktoré sa objavili za posledné roky na ebayi, bazoši aj aukre boli novodobé napodobeniny.
U tejto by som ešte spomenul až smiešne pokusy o zostarenie, to je uplne zufale. Som zvedavy kam sa cena tohto klenotu vyhrabe.
Moderátor
Jen tak mimochodem, když to tu tak prohlížím, existovaly vůbec někdy nějaké pravé originální? ;)
Registrovaný uživatel
Urcite existuju, domnievam sa viac momentalne na lazoch teraz uz ako dobova pamiatka, davnejsie pomocka na prezitie po terene...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tak tentoraz je ponuka našich polských bratov skutočne bohatá. Na aukre sa objavila dosť biedna replika. Ľudia, rozmýšľajte pred tým ako niečo kúpite.

https://bit.ly/2kEgKkY

Prodejce jack-2017 (90)
číslo nabídky (6954373551)

Len pre porovnanie uvediem všetky aktuálne ponuky dýk HG/HDG na ebay.com. Už sa tomu nedá venovať samostatne, niekto rozbehol veľkovýrobu a evidentne má z toho skvelý kšeft. Najviac predajcov je z ČR, Polska, ale objavili sa aj Maďari, USA a samozrejme Slovensko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nazdar viete mi poradiť či sa jedná o originál alebo fake? Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďalšie fotky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D
Registrovaný uživatel
Ešte som to konzultoval s kamarátom a zhodli sme sa. Ta s úzkym zlabom je dobra celá, ale na môj vkus strašne dobita. Ta druha s hrubým zlabom je nejaká divná, skladana z originál časti a namixovana s novovyrobou. Detaily nerieš. Prvá good, druhá odrb
Registrovaný uživatel
ďalší fake na aukre, tentoraz číslo HDG28
Pán to predáva ako "neurčené" ale v snaží sa zmiasť pokecom o kúpe od zberateľa. Snaží sa iba vyhnúť reklamáciám, keď si tento klenot doma rozbalíte a pochopíte čo ste kúpil. Celé zle.

https://tinyurl.com/y4te8vvx
Dýka Hlinkovy gardy v pěkném stavu - HDG (6956329674)
Prodejce eantique (702)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na základe čoho si určil ze sa jedná o falzifiká?
Registrovaný uživatel
Falzifikát*
Registrovaný uživatel
tých znakov je viac a popisovať ich v diskusii nie je rozumne. Pri dýkach HDG prosím zberateľov aby boli extremne opatrný. Výskyt realnych dobových kúskov je absolutne marginálny, všetky sú u renomovaných zberatelov, bolo ich málo. To čo je v ponuke na predaj je naozaj hnoj, aj keď sa postupne zlepšujú. Horšie je že replík pribúda. Už nestačí jednoduché "orol nemá golierik je to odrb". Stále sa to ale rozlíšiť dá. No príde doba, keď už nik nedokáže posúdiť originalitu
Registrovaný uživatel
tých falzifikátov sa vyrojili mraky, tu je ďalší. Pán to predáva ako neurčené, ale dobre vie o čo ide. Za chvíľu sa začnú dýky HG/HDG predávať na váhu. Za posledné dva roky sa ich objavili desiatky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1