Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Filuto, přeji ti úspěchy v bádání a jen bych dodal, že má informace byla k tvému prohlášení že: ---- "Budme radi že žijeme dobu, kedy sa to stále dá určiť. Ako vyštudovaný chemik dúfam v skorú dostupnosť technológií v spojitosti s princípom prirodzenej rádioaktivity. Zatiaľ to je extrémne drahé a na SVK sú také stroje dva. A nie sú určené pre dýky HG :lol: Až to bude dostupnejšie, pár ľuďom vypadnú oči z jamiek čo za roky nazbierali." ---- všeobecná a tebou uváděná technologie 14C je nepoužitelná v kontextu napsaného. Tedy je třeba odlišit podstatné od nepodstatného. A jak napsal výše Grofik, zbývá ti k odhalování jen ten oční kontakt, čemuž lze z velké míry rozumět, avšak znovu tvrdím, že z fotek se dají určovat "očním kontaktem" jen nepodařené výrobky se zřejmými chybami a nikdy se nedá určit originál, respektive se určit "dá", ale jde jen o názor a když bys to měl podepsat se zárukou, cukneš. Ale znovu - ať se ti daří !!!
Registrovaný uživatel
predajca síce neuvádza originalitu, cena ale značne presahuje hodnotu fejku tejto kvality. Ak by tam doplnil "jedná sa kópiu", nemal by som vobec výhrady, nech si to predáva za kolko chce

https://ostatne.bazos.sk/inzerat/111171528/dyka.php

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
už sa predávajú fejky aj zvlášť. Celé dýky povodom z Polska klesli na minimálne ceny, tak zmena stratégie.
Všetky diely sú produktom Loleka a Boleka

prodejce:jarvr
https://aukro.cz/dily-k-dyce-hlinkova-garda-6967290336

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filuta8 napsal
už sa predávajú fejky aj zvlášť. Celé dýky povodom z Polska klesli na minimálne ceny, tak zmena stratégie.
Všetky diely sú produktom Loleka a Boleka

prodejce:jarvr
https://aukro.cz/dily-k-dyce-hlinkova-garda-6967290336

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


filuta8, jedna otázka do pléna, aká je reálna cena kópie? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ZDRAVIM PANI NA AUKRU JE MOMENTALNE JEDNEN SLOVENSKY KORDIK NA PREDAJ A PREDAJCA JE KNIGHT VIETE MI S TYM BAJOCKO PORADIT CI JE TO OK HMM DAKUJEM
Registrovaný uživatel
Ahoj riki, na Kordíky je v tejto sekcii druhá téma, daj to tam. Co evidujem je tam jeden total fejk poľský akože dôstojník, potom originál ka aj s monogramom a jeden rotmajster aj s portepee a zavesnikom, ale tam nesedí viac veci. Neviem ktorý myslíš, daj to do správnej temy
Registrovaný uživatel
ou prepacte ale aj tak diky moc myslel som ten s monogramom a vlastne si mi povedal co a ako super diky budem sa ho snazit ziskat
Registrovaný uživatel
Filuta si dobry klobuk dole
Registrovaný uživatel
grofik napsal
filuta8 napsal
už sa predávajú fejky aj zvlášť. Celé dýky povodom z Polska klesli na minimálne ceny, tak zmena stratégie.
Všetky diely sú produktom Loleka a Boleka

prodejce:jarvr
https://aukro.cz/dily-k-dyce-hlinkova-garda-6967290336

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


filuta8, jedna otázka do pléna, aká je reálna cena kópie? :roll:


Svoju otázku o cene kópie som myslel vážne, nejako nikdy som nebol nadšencom zbraní ani zberateľom, hoci občas som mal pridelenú, ale cena bola pre mňa to posledné čo ma zaujímalo???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
cena kopie ? výrobná zavisí od počtu vyrobených kusov. Samozrejme čím viac tým nižšia. Zas tak lacné to ale ani pre tých poliakov nie je, potrebuješ k tomu slušné dielenské vybavenie. Aj keď kvalitou sa zatiaľ ďaleko nedostali, nepredpokladám že ich jedna dýka vyjde pod 100EUR.
Cena predajná je samozrejme najvyššia pri prvých predaných kusoch, u poliakov to atakovalo tisíc eur ak si dobre spomínam. Teraz sme klesli k 400eurám. Proste ludia ktorí sa v tom nevyznajú a majú záujem a peniaze už kúpili.
No a v poslednej skupine sme my, čo by sme si takú fajn repliku kúpili domov, na hríby. Osobne by som dal 50eur. Keď si vezmeš že za 50 eur už kúpiš slušnú kudlu, tak mi to málo neprijde.

Očakávam že týchto inzerátov na predaj súčiastok dýky HG bude viac. Pribudnú aj samostatne predávané puzdrá a závesníky.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za vysvetlenie .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
na aukre sú opať v ponuke dva exempláre. Jeden priamo od výrobcu z Polska, druhý je nám známy kšeftár pekny57. Obe sú HDG a pochádzajú povodne z jednej garáže v Južnom Polsku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, co se dýk a kordíku týče, jsem začínající sběratel a velice rád bych do sbírky pořídil HDG. Před příhozy na aukru jsem naštěstí narazil na toto vlákno a díky pánům zde (filuta8,milosj..) jsem nepřišel o hromadu peněz za polské a jiné repliky. Takže pánové ještě jednou velký díky!
Podle toho co jsem zde pročetl, předpokládám, že i tato dýka, která se nyní prodává na aukru.cz je kopie??
https://aukro.cz/kordik-hlinkova-dopravni-garda-v-pouzdru-h-d-g-vzacne-6967857097
Moderátor
Podíval jsem se na ten odkaz, ten pán se tím živí, vyrábí a prodává a nemá žádný negativ. Čepele dělané, RU bodák pěkně zdobený a další věci. Jak ještě dnes na tyto věci mohou lidé "skočit" to nechápu ! :roll:
Registrovaný uživatel
Súhlas s Altmannom, vlastne ako vždy. Ano, pán pekny57 sa na aukre živí predajom fejkov. Tento predajca je známy tým, že na aukro nepíše že sa jedná o originál a teda následne až doma rozbalíte balíček už je neskoro. Občas sa mu tam mihne negatívny komentár, ktorý v nasledujúcich dňoch zmizne. Má to poriešené s aukrom a v podstate má pravdu. Keď niečo neoznačíte ako originál, nik vám nemôže vytknúť ak to originál skutočne nie je.
Pekny57 nie je výrobcom týchto dýk, nakupuje ich od poľských priateľov. V rámci môjho osobného vyšetrovania sa mi podarilo zistiť že celý proces zastrešuje Agata D. z mestečka Szczytno. Ona zabezpečuje predaj, výrobu dýk zas dvojica Lolek a Bolek (pracovné mená :) ). Na pani mám číslo, adresu, aj telefón.
Labous : ak sa podarilo ušetriť peniaze vďaka tomuto fóru, tak nás to teší, to je jeho zmyslom. Moja osobná rada k dýke HDG. Kašli na to. HDG sú skutočne RRR a nájsť v tom kvante originál je extrémne náročné. Roky to sledujem, na predaj bol len jeden originál.
« Poslední úpravu provedl(a) filuta8 v 25. 5. 2020, 7:39. »
Registrovaný uživatel
Pozdravujem všetkých členov tejto skupiny,obzvlášť chcem poďakovať pánom filuta8 a milosj,páni máte môj obdiv pozorne som čítal príspevky a každý rozumný človek si svoj názor urobí.Chcem reagovať hlavne kôli tomu že sa to spomína predajca s aukra pekny57,ja osobne som sním mal problém keď predával na aukre veľmi podarenú repliku čestnej dýky ss rok 1933,replika po dlhom skúmaní a spolupráci z dlhoročnými zberateľmi sme v čas odhalili že sa jedná o kópiu vyrobenú v Holandsku firmou ktorá dané dýky vyrobili pre natáčanie vojnového filmu.Tieto kópie sú tak dobré že aj znalci v usa ako Pán Wittman mali čo robiť,naštastie som dýku nevyplatil a nastal spor s peknym57 ktorý dobre vedel že sa jedná o kópiu,dokonca mu akukro držalo stranu a hrozilo mi ale preukazatelne som sa hájil a pohrozil som prcovničke aukra že to bude mať následky že to podám na polícií u nas aj v čechách či je aukro podporovateľ predaja replík nacistickej tématiky začo je u nas človek postihnuteľný,čudaj sa svete stiahli chvost a pekný57 sa neopovážil mi niečo negatívne udeliť,ospravedlňujem sa za dlhý článok,chcel som len poukázať nato že veľký pozor na tohto predajcu..chlapci filuta8 milosj fandím vám a ďakujem za príspevky
Moderátor
dané dýky vyrobili pre natáčanie vojnového filmu
Píšete, že byli použité ve filmu, mohl by jste napsat jak se jmenoval???
Registrovaný uživatel
Zdravím,písal som s človekom ktorý pracoval v Holandsku a vie o daných dýkach,ďalej zo zberateľmi ktorý tak tiež o daných dýkach počuli,názov filmu som neriešil a ani ho žiaľ netuším,mal to byť dokument alebo film,prišla požiadavka aby sa vyrobili čo najlepšie repliky dýk ss,v tej dobe som riešil danú dýku a stav a výrobca na dýke sa dosť často falšuje a ja som nechcel platit za rekvizitu ktoré sa rozleteli po natáčaní po svete a ľudia boli v tom že sú to origináli a jednu ako original predaval pekny57
Registrovaný uživatel
tiež by ma zaujímal názov toho filmu. Vyrobiť totiž kvalitnú repliku dýky SS je dosť náročné a drahé. Fakt drahé. Ale nevylučujem že to nie je pravda. Ak sa zákazka vyrobiť dýku pre film dostala do ruky nadšencovi a znalcovi, mohol sa s tým pohrať a spraviť krásnu dýku.
S aukrom to je komplikované. Pán pekny57 im každý mesiac platí provízie z predaja, nemajú najmenší dôvod zasahovať mu do podnikania.
Registrovaný uživatel
Z toho čo mi bolo napísané,bolo vyrobených dýk ss viac ale presný počet sa nevie ale zopár zhodných kopijí sa už vo svete objavilo,šlo o dýku ss výrobca 1241/39 ss,nechcem to tu rozpisovať,keď že tá to stránka sa venuje slovenským kordikom.Danú zákazku nevyrobil jednotlivec ale firma ktorá údajne použila všetky najmodernejšie dostupne technológie,aby dýky vyzerali čo najlepšie.Súhlasím pekny57 platí provízie aukru a človeka mrzí keď vidí za aké pálky sa predáva jeho odpad a skladačky a hnusné kópie dýk.
Registrovaný uživatel
nová napodobenina na ebay.com, kvalita na stupnici 1-10 tak trojka (1 - hruza, 10 - fakt dobrá)

https://tinyurl.com/y9ksgzdo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vážený pane filuto8,

Vaše jednání spočívající v tom, že jste mého otce veřejně nařkl, že prodává padělané věci z Polska a další Vaše hanlivé výroky na adresu mého otce závažným způsobem zasahují do jeho osobnosti a v krajním případě, jelikož jste takto učinil veřejně prostřednictvím veřejně přístupné komunikační sítě by takovéto Vaše jednání mohlo být také klasifikováno jako trestný čin pomluvy a to dle §184 zákona č. 40/2009 Sb.

Byla jsem tedy nucena přímo kontaktovat správce tohoto fóra, jelikož jste i porušil pravidlo „3“ tohoto fóra.

Abychom se vyvarovali případných sporů Vás tímto žádám o veřejnou omluvu a smazání příspěvků, kde je přímo uvedený "nick" mého otce a to „pekny57“.

Věřím však, že mi vyjdete vstříc,

S přáním hezkého dne,

Sabina Pěkná
Moderátor
Musíte naplnit či prokázat znění zákona a to jest zlý úmysl. Každý se může mýlit a zde je pouhý diskuzní klub, který nebereme vážně.
Jen pro Vás, domníváte se, že počty vojáků, kteří měli právo nosit tuto dýku bylo větší (menší) než byl počet důstojníků Wehrmachtu? Já bych byl s formováním Vašeho upozornění velmi opatrný.
Registrovaný uživatel
Nebudem sa vyjadrovat k ostatným veciam ktore predajca pekny57 predava,ale mal tam zavesník na slovenský kordík,zavesník k dýke HG a to opakovane a aj na bazoši a dýku HDG...všetko to boli replikove veci...či o tom pan pekný nevedel alebo vedel necham ne jeho svedomí...
Moderátor
Miloši,
možná jsem byl více drsný, ale já jsem tyto výhrůžky podobného typu obdržel a to je asi to, co člověka, který má zájem poradit nařknete z něčeho ( je to obecné). Nakonec jsem zjistil jen to, že jsem poradil a přerušil rozjednaný prodej kopie, vydávaný za originál. Je to vždy zlé pro obě strany. Když se nikdo nevyjádří to také není dobré, ztratíte důvěru v lidí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1