Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostal som už drsnejšie vyhražky.
Za všetkým čo som napísal si stojím. Pekny57 nepíše v popisoch že sa jedná o originál a tak si otvára cestu predávať kadečo bez možnosti reklamácie.
Registrovaný uživatel
Ja ako moderator vlákna nic mazať nebudem, nakoľko sa domnievam filuta8 je fundovany na odpovede...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ak máte pocit že som zasiahol do práv vašeho otca, má možnosť sa obrátiť na súd. Sám som od neho kúpil pred rokmi jeden bodák a všetko prebehlo korektne, tak ako som tu v diskusii napísal. Sklamal ma v tom že predáva repliky dýk HG. Tým by som túto diskusiu o vašom otcovi uzavrel a poďme sa venovať zas dýkam HG/HDG
Registrovaný uživatel
ďalší kus z kolekcie Loleka a Boleka na letnú hríbovú sezónu 2020

shorturl.at/fBPY8

Seller information
euro-curios (1439 )
100% Positive feedback

Klasická finta s tým, že predajca neuvádza či sa jedná o originálny predmet, čím sa zbavuje akejkoľvek zodpovednosti a jeho "feedback score" je tak 100%.
Našťastie tieto dýky sú tak zúfalo odfláknuté, že to je až komické

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
filuta8

Chtěl jsem se jen opýtat. Jen dle počtu nožíků co procházejí aukrem a jinými "obchodními domy" musel být počet oprávněných nositelů opravdu velký, převelky. Máte nějaké číslo počtu oprávněných nositelů? Takto to vypadá, že by nositelé mohli vytvořit několik divizí.
Omlouvám se, ale ten počet nositelů by mně opravdu zajímal. Děkuji,
Registrovaný uživatel
dobrá pripomienka. Hlavne v posledných 2-3 rokoch, akoby sa našiel vagón plný dýk :). Keby to chalani robili rozumne a púšťali by dýky pomaly, cez rozne kanály, aj by viac zarobili. Takto sa už každý bojí niečo kúpiť.
K tvojej otázke. V literatúre som narazil na niekoľko čísiel, koľko dýk bolo vyrobených. Uvádza sa 3300 vyrobených kusov, potom 3500 aj 3800. Keďže dýky bolo treba prebrať a zaplatiť, niekde v archívoch by sa dalo dohľadať kolko dýk bolo vyrobených, no tie boli povačšinou likvidované. Otázka je koľko sa ich zachovalo. Z pohľadu povojnovej situácie to bol normálny nôž, ktorý nebol jasne označený hákovým krížom ani slovenským dvojkrížom. Verziu s dvojkrížom vymysleli naši poľskí bratia. Preto po vojne nebol dôvod dýky likvidovať, normálne sa používali v domácnostiach a časom sa buď vyhodili alebo sa dostali do rúk skautom, rybárom, zberateľom atp.
Môj laický odhad je, že sa medzi zberateľmi po celom svete zachovalo do 500 dýk. Každá cca desiata má závesník. Zachovalo sa tak cca 5 originálnych krabíc a o originál textilných vreckách v ktorých boli balené viem o dvoch.
Moderátor
Tak já bych z toho postavil dva pěší prapory podpořené rotou těžkých zbraní a štábem jednotky. Velet bych tomu však nechtěl :P

Ale vážně, ta čísla jsou velmi důležitá a od toho se musíme "odrazit" i když jistě něco po roce 1945 zůstalo skladem
Registrovaný uživatel
zdravim paaani hlavne filuta8 ale aj ostatnych a ocenujem ich rady a pomoc dneska sa mi dostala fotka bude hg 7 neviem ci uz taku ste tu mali poprosim o nazor ale podla mojej laickej uvahy sanca ze je prava zo slovenskym dvojkrizom je taka ista ako 1 cena v sportke :) :) dakujem este raz za nazory peknyy vikend prajem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie, prvá cena v športke je štatisticky reálna. Šanca ze je dýka na obrázku originál je asi taká, ako keď si nevsadíte a aj tak vyhráte prvú cenu. Je to fake. Dýky s nalepenym dvojkrižom na rukoväti sú všetky bez výnimky fake. Toto pravidlo platí bez vynimky
Registrovaný uživatel
ako vzdy odbornaaa a perfektna odpoved diky
Registrovaný uživatel
HDG24
napodobenina priamo z Polska.

link:
shorturl.at/beBL9

prodejce:
antiqshoppl (130 )

V popise uvádza že za nič neručí a originalita je na posúdení kupujúcim. Jak originálne ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ďalšia napodobenina z polska na aukre:
https://aukro.cz/slovenska-dyka-hlinkova-garda-ii-sv-valka-iii-rise-nazi-6971724121

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Originál?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A01: tak poďme na to. Nedal si ľahkú otázku. Nejedná sa o klasický model z garáže Loleka a Boleka ktorý sa dá identifikovať aj z 30 metrov. Dnes poobede som vec radšej konzultoval s chalanmi z tohto fóra a nemáme úplne 100 percentný verdikt. Nechceme nikoho poškodiť. Podľa nás sa teda jedná o skladačku z pravdepodobne originálnych dielov. Hlava orla, zaštita, aj čepeľ by mala byť dobrá, drevo (rukoväť) vzbudzuje otázky rovnako ako puzdro. Musím ešte pozrieť archív jednotlivých výrobcov, ale je možné že je tiež dobré. Vždy lepšie mať poskladaný originál ako krásnu vyblýskanú kópiu. Jedine co som si absolútne istý, je ze dýka nie je ako celok v pôvodnom stave.
Registrovaný uživatel
zdravim paaani ako vzdy som rad a dakujem za vase rady aj za toto forum maam zase jeden dotaz na aukru je momentalne jedna hgd 11 keby sa niekdo mrkol a dal nejaky verdikt ale moje laicke tusenie mi hovori ze asi ho viem dopredu dakujem a pekny vikend prajem
Registrovaný uživatel
Tam nie je o com, vynechali prostredník v Čechách a predávajú napodobeniny na priamo. Všimni si ze predajca je Poliak. Dýky HDG vôbec nerieš, ta sa kúpiť nedá.
Takže áno, jedná sa o repro
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či sa podla vás jedná o originál.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chlapi HDG vôbec neriešte. Všetko to je fake. Teda, aby som bol presný, všetko čo je na predaj je fake. Šanca ze narazíte na originál sa limite blíži nule
Registrovaný uživatel
Toto neni na predaj. Je zo sukromnej zbierky v ktorej je už xx rokov. Zaujmalo by ma či sa takto fejkarilo aj dajme tomu 10-15 rokov dozadu alebo je to len trend posledných rokov.
Moderátor
20 není žádný věk. Tato doba sice pomalu, ale začíná před více jak 40 lety. Pochopte již konečně, že ta kudla byla určena pro skupinu ozbrojených lidí, ale dnes je těch nožů tolik, že by se dostalo na každého vojáka menší armády. Opravdu vše co se prodává takto veřejně je většinou udělaná, mnohdy lépe než origo. Origo nožů se prodává, ale soukromě, nůž jde ze sbírky do sbírky, každá kudla má svůj "rodný list"
_______________
Registrovaný uživatel
to čo napísal Altmann, podpisujem, bezvýhradne. On má širší záber, takže vidí to komplexnejšie.

Eddieforce101: chválim tvoj prístup, nie si si istý tak sa pýtaš ! Nemám dobré správy. Je to reprodukcia.

K histórii reprodukcií dýky HG: masívne sa začali robiť začiatkom 90tych rokov (takže vyše 30 rokov) v pobaltí - Baltský model. Veľmi rýchlo sa rozšíril hlavne v Čechách a na Slovensku. Vzhľadom k vtedajšiemu nedostatku informácií (nebola k tomu detailná literatúra, web vobec) to ľudia kúpili a uložili do zbierky. A bum, zrazu je z toho stará zbierka starého uznávaného zberateľa. Dýk z tejto série sú stovky a sú často vidieť, pretože majiteľ časom vždy zistí, že naletel a chce minimalizovať straty a dobre predať.

Ďalšie série sa robili v menšom a bola to väčšinou domáca výroba chabej kvality. S novou a podstatne lepšou verziou prišli po roku 2016 naši poľský bratia, konkrétne jedna menšia strojárska firmička. Pustili sa do kordíkov aj do dýk HG. Dopadlo to tak, že ľudia čo poznali pobaltský model, brali túto vylepšenú verziu ako originál a nakupovali. Ako píše kolega Altmann, s množstvom poľských dýk by si už vedel vyzbrojiť menšiu armádu. Zaplavili ebay, aukro, bazoš.
Registrovaný uživatel
dlho sme sem nič nové nedali, tak to napravíme. Priamo z Poľska, dokonca mám pocit že toto bude aj priamo niekto z garáže Loleka a Boleka. Nesmie chýbať NAZI III Rise válka aby to bolo TOP RRR. Zato v kolonke originalita je "neurčeno", aby Lolek nemusel nič vracať

Link: https://aukro.cz/slovenska-dyka-hlinkova-garda-ii-sv-valka-iii-rise-nazi-6977015215
Prodejce: jack-2017 (118)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak už sa napodobeniny dýky začínajú objavovať aj na allegro.pl


predajca: Client:89215950 (je mi to nejaké známe :) )
https://allegrolokalnie.pl/oferta/kordzik-slowacja-hlinkova-gwardia
kategória: napodobenina, stupeň biedny
číslo HDG "2"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
napodobenina HG "47"
Predajca uvádza že sa jedná o "RARITAS, ORIGINAL". Raritas to asi bude :P , ale originál určite nie, za to dám ruku do ohňa. Varovaním je už polská vlajočka :)

https://aukro.cz/kordik-slovensko-hlinkova-garda-raritas-top-stav-orginal-6977283421
Prodejce: Military-World (55)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
občas sa objaví nový kus, občas sa zrecykluje starý, ale stále je to z produkcie našich poľských susedov. Tieto repliky tu už s nami budú navždy. A vždy sa nájde niekto kto kúpi. Aktuálne tri kusy. Keďže ako celok to je jasne poznať, už to skúšajú aj po častiach

shorturl.at/aeyN9
https://aukro.cz/kordik-slovensko-hlinkova-garda-raritas-top-stav-orginal-6980411145
https://aukro.cz/drzadlo-hlinkova-garda-6978705129

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1