Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ďakujem za super diskusiu, hlavne @filuta8. Nezaoberám sa zbieraním chladných zbraní, ale som pravidelným návštevníkom aukčných portálov. Otvorili sme mi oči do akých rozmerov obchod s falzifikátmi siaha. Prikladám svojou troškou do mlyna a zasielam jednu “krásavicu”, nie od Loleka, ale od Robeka. Experti aukcii dodávajú punc pravosti.
https://www.catawiki.com/l/44520207-slovakia-bayonet-dagger#&gid=1&pid=4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujem za super diskusiu, hlavne @filuta8. Nezaoberám sa zbieraním chladných zbraní, ale som pravidelným návštevníkom aukčných portálov. Otvorili sme mi oči do akých rozmerov obchod s falzifikátmi siaha. Prikladám svojou troškou do mlyna a zasielam jednu “krásavicu”, nie od Loleka, ale od Robeka. Experti aukcii dodávajú punc pravosti.
https://www.catawiki.com/l/44520207-slovakia-bayonet-dagger#&gid=1&pid=4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, mozem poprosit o určenie? Original alwbo fake? Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dohoda medzi ludmi co tu dyky urcuju znela ze sa nebudu identifikovat rozdiely medzi originalom a replikou. Dovolim si urobit jednu vynimku, predsa len sa tych dyk vyrojili stovky a nie je priestor urcovat kazdu jednu. Takze, ten krasny dvojriz vsadeny do rúčky, to je dost lahko rozpoznatelne kazdemu. Oficialne sa to nikdy nerobilo a tak je sanca ze sa jedna o original limitne bliziaca sa k nule. Samozrejme tych znakov je podstatne viac, ale toto je najmarkantnejsie aj pre oko laika. A pre vrtakov alebo pre ludi co si uz dyku z Warsavi zakupili a nechcu si uznat omyl: ano, rozprava sa ze sa niekde objavila aj takato dyka original. Nik ju ale nevidel.
Registrovaný uživatel
pred pár minutami skončila aukcia na krasnu kopiu dyky HG. Blahoželám vyhercovi. Dnes uhradil školné vo výške 1100usd plus 225usd poplatky plus 80usd pošta. 1400usd dať za najznámejšiu verziu kopie z dielne Loleka a Boleka, to už je umenie.
PS: keď tomu nerozumiete, kašlite na to. Alebo sa pytajte

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
filuta8 napsal
Dohoda medzi ludmi co tu dyky urcuju znela ze sa nebudu identifikovat rozdiely medzi originalom a replikou. Dovolim si urobit jednu vynimku, predsa len sa tych dyk vyrojili stovky a nie je priestor urcovat kazdu jednu. Takze, ten krasny dvojriz vsadeny do rúčky, to je dost lahko rozpoznatelne kazdemu. Oficialne sa to nikdy nerobilo a tak je sanca ze sa jedna o original limitne bliziaca sa k nule. Samozrejme tych znakov je podstatne viac, ale toto je najmarkantnejsie aj pre oko laika. A pre vrtakov alebo pre ludi co si uz dyku z Warsavi zakupili a nechcu si uznat omyl: ano, rozprava sa ze sa niekde objavila aj takato dyka original. Nik ju ale nevidel.

Colombovu ženu taky nikdo nikdy neviděl! :mrgreen:

Otázka je, jestli existují i pravé dýky. Já to tu občas sleduju a nevěřím tomu.
Registrovaný uživatel
Prave dyky su zachytene na tisicoch dobovych fotografiach, dokonca na filmovych zaberoch. V rukach som drzal desiatky originalnych dyk. Naposledy mi jedna trochu pochrumana sla cez prsty v pondelok. Nie je ich vela, ale medzi zberatelmi sa najdu. To ze mate pocit ze neexistuju je len preto, ze sa na aukre a ebayi objavuju viacmenej cisto kopie. Ak si spravbe spominam, tak za uplynuly rok som videl na predaj 2 original dyky. Ak ste ich nezachytil, vas pocit je opravneny. Je to Colombova žena. Ale treba sa viac divat. A uvidite ich. Mozno aj Colombovu ženu.
Nie je mi luto cloveka co za kopiu dyky zaplati 600usd.je proste hlupy ak si mysli ze mu pan z polska posle original za take peniaze, ked skutocna dyka zacina na 1500usd. Je mi luto prave cloveka co cca pozna cenu dyky a aj tak si nepreveri ci je to original kus. Ved to uz su slusne peniaze, stoja za par minut browsovania na nete
Moderátor
Já jsem to vzdal. Je to krásný nůž a pokud někdo chce alespoň kopii, tak by si měl prohlédnout práci a kvalitu kovu, alespoň toto. Ale stále to bude jen nově vyrobená napodobenina. Tedy pokud se Slováci nerozhodnou přesně takový nůž přidělit současným nádražákům. :shock:
_______________
Registrovaný uživatel
@Altmann: vyrobených ich už je dosť, pre každeho nadražiaka jedna a ešte jedna rezervna. Tak zas ja sa im nedivím. Majú formu, majú linku, tak produkcia beží. Čakám kedy na rukoväť prestanú dávať ten dvojkríž.
Registrovaný uživatel
dnes som narazil na skutočnú raritu.Musim sa podeliť. Jedná sa o vylepšenie známeho modelu. No, vylepšenie .... . Tento kúsok sa medzi odbornikmi čo používajú cudzie termity označuje SUPER MEGA ŠUPA RARITAS VOJNA HITLER TISO.
Na jednom maďarskom webe som našiel paródiu na dýku HDG zo Zbrojovky Brno. No, posúďte sami, nie sú zábavní ? Veď to je font z wordu, myslím Calibri

https://galeriasavaria.hu/termekek/reszletek/militaria/3458354/SZLOVAK-TOR-HLINKA-GARDA-DISZTOR-CESTA-NASPA-NEMO-NA/

Madarsky neviem ani slovo, ale nezachytil som tam slovo ze by sa malo jednať o repliku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rád by som doplnil informacie k tejto dýke...takže pochybnosti vzbudzovala čepel...nakoniec som dospel k zaveru že čepel je originálna.len niekto niekedy v minulosti zničil nápis na nej...už som take niečo videl...vybrusene písmena HG alebo aj zničený napis...a niekto další ju potom upravil novým vybrusom a vygravírovaním noveho nápisu...takže teraz nesie dýka neoriginálny nápis ktorý sa dalej používa na fejky akože Brnenskej HG...4o ma ešte na tejto dýke zaraža je priečka...štandardne vyzerala inak,ale nevylučujem možnost zmeny,lebo inak ta priečka vyzera dobre,aj materialovo...

milosj napsal
Kedže Mariano7 ma nekontaktoval,tak možem reagovat len takto...Presne tuto dýku kupil jeden zberatel-investor,možno ste to vy??? Inicialky jeho mena su D.H...
Ale napačilo sa mu originalne poškodene puzdro a tak ho dal preč...a mne to príde ako skladačka,hlava,ručka a puzdro su origo,ale čepal podla mna nie..a nakoniec ani stav puzdra nezodpoveda celkovému stavu dýky....aby ste mi verili,tak ma č.24 a to ste nam neukazali...ked si všimnete napis tak ho ma presne taký istý ako replika z bazoša alebo tie vaše rarity...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu je pomerne zretelne vidiet že vybrus je oproti ostatnemu novo prevedený a napis nezodpoveda originalu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dnes je problém ( možná to není problém) v penězích. Peníze mezi některými lidmi jsou a právě tito se rádi chlubí. Pokud dýku přinese do kolektivu stejně chytrých stává se vůdce. Viděl jsem hodně replik zavěšených na zdi, ale i zde se občas najde krásný kus, nelze vše je hodnotit jako znalec. Jsou lidé, přišel jsem, dotyčný mi ukázal sbírku a hned sám dodával, trotu jsou jen kopie, chtěl mít prostě radost.
_______________
Registrovaný uživatel
kópia na egun.de
a všimnite si ten krásny športový závesník, to asi vystrihli z kabátu z galantérie

https://www.egun.de/market/item.php?id=13616128#img

A víťazom aukcie sa stááááva ... motorovka. Hm, to som už niekde počul :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tentoraz kópia na známej zberateľskej stránke. Pozor, aj fundovaný zahraničný obchodník s starožitnosťami vie naletieť, tak aby tento "klenot" neskončil na Slovensku
Cele zle. Puzdro, hlava, rukoväť, zavesnik
http://www.wwiidaggers.com/45282.htm
HG91

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filuta8- zdravim vas,musel jsem se kvuli vam zaregistrovat. Jsem velice rad ,ze existuji lide jako vy,co poradi a usetri nekomu penize.
Ted k temto "krasavcum" pred tydnem byla zase jedna na aukru .
A co rikate na tyto z Nemecka :
http://www.dg.de/en/militaria/edgedweapons/slovak-hlinka-guard-dagger-m1939-hg-2274
http://www.dg.de/en/militaria/edgedweapons/slovak-daggers/slovak-hlinka-guard-dagger-1939-hg-1674
http://www.dg.de/en/militaria/edgedweapons/slovakia/slovak-hlinka-guard-dagger-1939-hanger-1553
Registrovaný uživatel
Dík. Som rád ze to niekto ocení, vacsinou mi len nadavaju. Ci uz hrdi majitelia ktori kupili za strasne peniaze repliku a teraz presviedcaju sami seba aj okolie ze kupili dobre, alebo mi nadavaju predajcovia ze ma zabiju a neviem co este.
K dykam:
1) je HDG, tam sa šanca ze to je original limitne bliži k nule. A aj tato je kopia. Dyka hlinkovej DOPRAVNEJ gardy sa realne v originale kupit neda. Je ich malo, zberatelia si ich drzia
2) HG10, podla mna je dobra, aj puzdro ok, ma jedinu chybu. Je uz predana.
3) ta strieborna. Take nieco je cele nezmysel
Registrovaný uživatel
Pokud ji (HDG) vlastním cca 50let, je možné že je to fake? Dík
Moderátor
50 let, to je přesně to období, kdy se objevují kopie nejenom těchto nožíků, Kordíků, řádů a vyznamenáni. Není to žádná záruka. I ve velkých obchodních domech se dna nacházejí kopie všeho. Znám pár lidí, co investovali velké peníze to starých R-U řádů a jsou přesvědčeni, že jde o originály. Pokud by je však nabídli ve Vídni k prodeji bude zle.
_______________
Registrovaný uživatel
HDG som v rukach mal aj original, takze existuju. Ak nechcete davat foto sem, napisem vam, mail a pozrieme sa na to. Altmann to napisal cca presne, moze to byt kopia, skladacka, alebo orginal. Osobne ked pocujem pojmy ako stara zbierka, alebo od veterana, po otcovi atd, tak to vacsinou zle dopadne.
Registrovaný uživatel
Dobře, souhlasím.
filuta8 napsal
HDG som v rukach mal aj original, takze existuju. Ak nechcete davat foto sem, napisem vam, mail a pozrieme sa na to. Altmann to napisal cca presne, moze to byt kopia, skladacka, alebo orginal. Osobne ked pocujem pojmy ako stara zbierka, alebo od veterana, po otcovi atd, tak to vacsinou zle dopadne.
Registrovaný uživatel
Napiste mi, aky mate mail, ozvem sa vam
Registrovaný uživatel
filuta8 napsal
Napiste mi, aky mate mail, ozvem sa vam

tom.prokop@volny.cz
Registrovaný uživatel
Mas mail. Zvedavy som. HDG je raritna zalezitost. Skutocne ich je zachovalych malo. Viem o jednotkach kusov. Je nas par co sme ich drzali v rukach. Ale pozor, aj HG v originaloch uz zmizli, vsetci si drzime. Naposledy sa predala pred 2 mesiacmi za 1800usd plus clo, co je podla mna velmi akceptovatelna cena
Registrovaný uživatel
filuta8- po dlouhé době si listuji v knize Chladné zbraně Československa 1918-1953 Zelený/Šmejkal a na straně 295 je fotka pěti dýk HG. Uplně vpravo je jedna HDG , je v pořádku? Nikde jinde už není vyfocena.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1