Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pozriem doma, nemam u seba knihu
Registrovaný uživatel
Prepac ze az teraz, chcel som reagovat hned, ale zabudol som a dostal som sa k tomu až teraz. K veci: ta fotka je velmi zlá, tmavá, nie je vidieť detaily, dyka je v puzdre. Len tipnem. Podĺa detailov ktore sa ako tak rozpoznat daju, by som povedal ze ta HDG na pravo je kopia. Ale berte to s rezervou. Puzdro asi dobre, nesedi mi nieco na hlave orla. Aj ked sa hlavy originalov skutocne znacne odlišujú jedna od druhej, tu mi jeden detail udrel do oka
Registrovaný uživatel
Klasická kópia, ani by som to sem nedával, pretože podobných tu je 11 strán. Ale všimnite si jedného detailu. K dýke si môžete dokúpiť expertízu, ktorá potvrdí pravosť dýky. Asi toľko k všetkým tým certifikátom a súdnym znalcom v oblasti dýk HG/HDG. Ani certifikát v cudzom jazyku s 8 pečiatkami, 3 vodoznakmi a purpurovými reflexnými vlásočnicami vám nezaručí, že kupujete pôvodnú dýku starú 80 rokov.
Vždy rátajte s tým, že predajca chce predať, či už je to osoba, aukčná sieň alebo internetový obchod. Ich zaujíma len aby to plus mínus sedelo a aby peniaze prišli načas. Vy kupujete podľa obrázku a tak je zodpovednosť na Vás !

http://www.dg.de/de/militaria/blankwaffen/slowakei/dolch-angehoerige-hlinka-garde-modell-1939-slowakei-2274

HDG2
PS: HDG nekupujte vôbec, všetko čo je na nete je fake. Pri HG to je fake pri 95%

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Popis výrobku 0 recenzí
Dýka pro členy modelu Hlinkové gardy 1939, Slovensko

Dýka pro členy Hlinkovy gardy - model 1939. Boční ochranný štít s razítkem HG pro Hlinkovou gardu.

Rukojeť : Hnědá dřevěná rukojeť, skládá se z jednoho kusu. Stylizovaná orlí hlavice a quillony s vyraženým „HG“ jsou vyrobeny z barevného kovu. Chránič kříže je zakřivený ve tvaru písmene S v obou směrech.

Čepel : Čepel je dvojsečná, bez údajů výrobce. Na obou stranách s úhlovými středovými dutými zaobleními. Na přední straně pod záštitou je vyraženo číslo „2“. Čepel v nejširším místě je široká 33 mm.

Pochva : Pochva je vyrobena ze železa a natřena černě. Dvě pochvy jsou vyrobeny z barevného kovu. Kování je na straně drženo pomocí šroubů. Kroužek pro držadlo pro přenášení je umístěn na horním kování

Když si to přeložíte vidíte sami, že jde o pouhý popis, tož to je sránda.
_______________
Registrovaný uživatel
Jaké je dobré místo na nákup kopií dýk? Jakože tam kde plně přiznávají že je to kopie a je to logicky za pár kil :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Je škoda, že tu nevznikla sekce militarie.. Jak o ní prosil autor tohoto vlákna..Prosil jsem kdysi i já..Přitom telefonní karty a podobný blbosti maj svoje sekce. (sic!)
Troufám si tvrdit že sekce vojenské sběratelství by měla návštěvnost hodně silnou. Ale respektuju majitele, kterého toto téma zřejmě neinteresuje, nebo ho na stránce nechce.

Já bych si tam klidně vzal moderátora. (Nestojím o tuhle funkci, ale kdyby to nikdo nechtěl a nevzniklo to jen pro tento důvod.)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 9. 7. 2021, 9:20. »
Registrovaný uživatel
Altmann: on tam uviedol popis tej dyky, aj ked myslim ze to len odniekial okopíroval. Nič nesprávne neuviedol. Ako keby popísal auto. 4 gumy, volant, predné svetlá (2x), dvere (4x). Toto vytiskne a dá tam originál pečiatku a podpis. Hotovo, kupec spokojný, predajca zinkasuje +39€.

Vlad_dracul1989: nie, také miesto neexistuje. Všetci predávajú za cenu "originálu". Od 600eur vyššie. Na bazos.sk bol jeden inzerát kde majiteľ priznáva že predáva kópiu, ale chcel myslím 300e. Evidentne zistil že za draho kupil kopiu a snaží sa minimalizovať straty. Aj v aukciách všade na svete sa tie dýky málo kedy dostanú pod 500e. Otázka je, či si to sami predajcovia "nešrobuju cenu" a k predaju nedojde.

Paul: ja som to tiež skusil, pisal som že sa sekcie "slovenský stat" pokojne ujmem, upracem to. Uspech by to malo, už dnes bola tato tema HG navštívená vyše 23 tisíc krat (!!!!). Je to jediný odbornejší súhrn informácií o kópiách aj origináloch na webe. Bez reakcie.
Registrovaný uživatel
No jo, je škoda, že to ani nestálo za odpověď. Byť negativní.
Registrovaný uživatel
Admin bude stáť pred ťažkým rozhodnutím ohľadne možného obvinenia nejakým aktivistom...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Vůbec. Na historický artefakty se nic takovýho nevztahuje dle právního řádu..
To nejsou hrníčky s Heydrichem.
Registrovaný uživatel
Teoreticky máš pravdu, žiaľ občas to v praxi vypadá úplne inak...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ironií je, že pár beden takových dýk, tisícovka kus, by se rozprodalo bez problému, a dost možná by to bylo i finančně lukrativnější, bez rizika že mu pak někdo podpálí auto...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Vlad_dracul: nesuhlasim. Podvodnik radsej preda jednu dyku so ziskom 15000czk ako 30ks dyk so ziskom 15000czk. Motivom podvodu je bezpracny zisk. Vyroba a predaj kopii po tisicke by uz bola praca a toho sa štítia. Len pripomeniem ze cena originalneho kusu je 2000eur a viac.
Dyka HG na sebe nenesie ziadne znaky ktore by mohli organom vadit. Pre 95% slovenskej populacie to je len dyka a nevedia ju identifikovat. Smutne je ze aj ludia co sa tomu venuju casto nevedia rozlisit original od kopie. Ja to stale opakujem, prvym filtrom je ten odznacik v rukovati, druhym filtrom je HDG, tretim je cena pod 1000eur. Ostatne sem pokojne zaveste a urcime. Robime to ako, sluzbu zberatelom, zdarma. Je to taka nasa sukromna vojna s podvodnikmi
Moderátor
Já jsem se mylně domníval, že trh se časem nasytí a cena klesne. Mýlil jsem se. Vypadá to tak, že v každé slovenské rodině musí být dýka jako doklad- nebyl jsem v KSČ.
Dále pěkná dýka co se dobře prodává i v cizině. Padělatel není líný, je to šikovný pracovitý řemeslník, zde bohužel.
_______________
Registrovaný uživatel
Máme tu ďalšiu: https://aukro.cz/dyka-slovensky-nuz-hlinka-kordik-dustojnik-1939-top-6992575480
Registrovaný uživatel
Ano, ani sa tym netaji, hrdo uvadza miesto Szczytno (Polska ludova republika). Sme zatial na 500eurach, vyssie to uz nepojde. Skusa to, tie prihozy si robi sam, má nahodené a čaká na zásek naivneho neskuseneho zberatela. Nekvalitna kopia, model Lolek a Bolek, rok myslim 2019, jesenna edicia
Registrovaný uživatel
LA GARDE HLINKA
nová replika na ebay.fr
HDG5. Zahraničné weby sú extra nebezpečné, pretože predajca predáva v dobrej viere že to je originál.
Aj tentoraz krásne s nápisom "cesta nazpať nemožná". Proste má všetko, čo má správna napodobenina mať, chýba len dvojkríž v rukoväti
shorturl.at/sCQZ5
prodejce: yanstryana (14 )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten istý predajca, De la Garde Hlinka , Hlinkova Gvardia
shorturl.at/fyHM4

HG11

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
niekde v uplynulých 12 stranách textu padla jedna zaujímavá otázka. Ako to je s kvalitou čepele dýky HG z dielne Lichardusa.Mal som cez weekend trochu času tak som porovnával. Postavil som vedľa seba kordík slovenský štát, dýku HG (originál), dýku SS a tesák DRK. Posúďte sami. Ťažko sa to porovnáva, lebo oceľ je rôzne hrubá a takisto bola rôzne skladovaná. Ani jednej čepeli v podstate nemám čo vytknúť, je to masívny materiál, pevný, neposkodený. Čisto subjektívne je najkvalitnejšia čepeľ tesáku DRK, ale to je skoro skladovka a čepeľ je najhrubšia, môže to byť aj tým. Potom kvalita SS a kordíka SŠ mi prídu podobné. O niečo horšie skončila dýka HG od Lichardusa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je tu nový model napodobeniny. Jak puzdro tak i dýka je robená inak ako poznáme z minulosti. Kvalitou teda nič moc, na detailoch si vobec nedali záležať, bez číslovania. Ten závesník ešte asi vonia novotou, koža krásne vonia keď je nová. Ale to vlastne celá táto dýka. Tak nenalette

https://www.ebay.com/itm/265330728252?hash=item3dc6f19d3c:g:R~EAAOSwH6xhUDg0

Seller information
albert1597 (847 )
100% Positive feedback

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:shock: ..a co má být proboha toto? :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To do temy nepatri, riesime tu nepodarene napodobeniny dyk HG. Ale suhlasim, aj podla mna to je sprostost, ale na judaika nie som expert, to prenecham inym. Inak tuším ze viem kto to predava a zapada to do kontextu ostatnych veci v jeho zbierke. Jedna vacsia ohavnost ako druha a to najlepsie si este nechava, to este len bude "MEGA RARITAS" z Warsavy
« Poslední úpravu provedl(a) filuta8 v 27. 9. 2021, 18:38. »
Moderátor
By mohl být Gabčíkův samopal i se zaseknutým nábojem!
Moderátor
Byl jsem Žid a toto je vzpomínka na lázně v nějakém táboře. Poláci si na to hodně potrpí.
_______________
Registrovaný uživatel
Co rikate na tuto dyku - https://ostatne.bazos.sk/inzerat/129663254/dyka-hlinkovej-gardy.php

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1