Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Vykupminci.cz
Numisargo

Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
táto dýka č.99 sa rozoberala aj niekde v tomto vlákne. Je to originálny kus. Keby som tento typ nemal, tak v ponuke už nie je a hovorí mi pane :)
Registrovaný uživatel
Na aukre to zas skúša MilitaryPL. Rúčka je vyrezaná asi z krowky čokoladowej.
Prodejce: MilitaryPL1
https://aukro.cz/dyka-slovensky-nuz-hlinka-kordik-dustojnik-1939-top-6997886594

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim pani dlho som tu nebol ale nejaka novinka ak je original a ma niekto zaujem podla mna velmi dobra cena pekny den https://www.sbazar.cz/stanislav862/detail/155475131-kordik-savle-bodak-slovensky-stat
Registrovaný uživatel
Na kordíky je to zvlašt vlakno...tento ma minimalne nove rúčky-strenky a aj zavesník je nejaký divný...No fotky take zvlštne nieč nevypovedajuce...Samotný kordík vyzera ok...
Registrovaný uživatel
ano, nepatri to sem. Len zbežne. Zavesník je značne neštandardný, buď opravovane alebo cele nove a nechcem vynášať predčasné súdy, ale chcelo by to lepšie fotky črienok. Keby to bolo bližšie idem sa pozrieť, ale Olomóc mám 3h cesty
Registrovaný uživatel
zdravim vas dostal sa mi do ruky takyto kordik nemam ziadne info ci je pravy poprosim nejake vyjadrenie dal som ho na aukro s tym ze originalita neurcena dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sorry teraz som zistil ze zla miestnost
Registrovaný uživatel
toto je miestnost DYKY HG. Ale ten kordik rotmajstra je cely fake. Puzdro aj nožík. Ruky preč
Registrovaný uživatel
Fake...?
https://www.ebay.com/itm/294828098948?hash=item44a51fc584:g:wFkAAOSwmUpiFVOF
Registrovaný uživatel
Larisa: Samozrejme. Je to kordik a nie dyka. Kordiky sa nevyrabali vo firme Wlaszlovits takze ten napis na čepeli je uplne mimo, to tam mohli dat rovno Nokia. Ale poliakom to je jedno. A mimochodom na tom kordiku nesedi, vobec nic, cele fake
Registrovaný uživatel
fejk?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
@jerry542: ano, fake. V poslednom case sa vyrojili tieto niklovane kopie. Prva bola svojho casu este na dg.de. Ale to je už tak 8 rokov, mozno viac. Bola proporčne jemne menšia ako originál, nie moc, ale bola. V poslednom case sa objavilo naraz viac kusov. Nič take neexistovalo, v polsku teraz leti strieborna tak to skušaju. Aj puzdro je fake
Registrovaný uživatel
velmi pekne dakujem
Registrovaný uživatel
Toto je tiež falzum však ? Bolo tu už dávnejšie spomenuté že skoro všetky HDG ktoré sa objavujú sú fake a aj ten dvojkríž to značí + to Štúrove heslo na dyke

https://www.lot-tissimo.com/de-de/auction-catalogues/berliner/catalogue-id-bahg10029/lot-071646bb-e17c-4b3a-b43c-aefa009f7a03
Registrovaný uživatel
Ano, je to fake. Cele. Zla je hlava orla, ručka, zaštita, čepel, napisy aj puzdro. Jedna sa o klasicky model "lolek a Bolek 2019" obohateny o ten nezmysel v rúčke plus nápis, ktorý ani z dialky nepripomína original.
Dam vam kratky navod, nech tu nemusime riesit stale ten isty typ napodobeniny:
-ak to má v ručke to pozlatko s dvokrížom, je to fake
-ak to má nápis v žľabe, ktorý je písaný strojovo tymto typom písma, je to fake
-ak je cena 300-1500eur, je to fake. Originaly v zubozenom stave zacinaju na 1600eurach a top stav pokojne k 3000euram.ak mate pocit ze kupite v akcii lacnejsie a vsetkych tak "precikáte", tak vas ubezpečujem že nie. Vsetky tieto aukčne portaly sledujeme velmi pozorne a originaly sa tam skoro neobjavuju. A ked sa objavia, tak cena ide nad 2000e, pretoze na original cakaju ludia co sa vyznaju, alebo maju niekoho kto sa vyzna a teda rúbu vysoko. A ak je predajca z Polska, tak si ušetrite čas
Registrovaný uživatel
@filuta8 : něco na egun,co na to říkáte? https://www.egun.de/market/item.php?id=18954499
Registrovaný uživatel
@TS1891: je to napodobenina, aj ta druha. Na egun som nezachytil ziadnu originalnu dyku HG. Egun sledujem roky.
Registrovaný uživatel
stale ten isty typ, model Lolek a Bolek 2019. Nízka nebezpečnosť, značne spackaná kópia. Na ebayi sa za 10 rokov predávala jedna originálna dýka HG za 2500 USD. Inak všetko kópie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi najhoršie čo som v poslednom čase videl. Ešte aj ten zavesnik z dyky SS je nový. Verim že toto nik pri zmysloch nekúpi.
Osmičiek sa už predalo tak 20 kusov a HDG ani nehovorím

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
@filuta8 : https://aukro.cz/stara-dyka-nalezovy-stav-7038485296
Registrovaný uživatel
Po dlhšom čase som sa rozhodol trošku oživiť tému, ktorá je zatiaľ viac menej prehliadkou dýk z produkcie našich poľských susedov. Teraz pozor. Vždy som tvrdil že kúpiť originál dýku HDG (Hlinkova dopravná garda) je viac menej nemožné. A redsa bola na predaj. Pred mesiacom na jednom aukčnom portáli. Originál kus, krása.
Ale hlavným bodom, aukcie bola dýka z produkcie Zbrojovky Brno. To tu nebolo posledných 10 rokov, v tomto stave vlastne vôbec. Navyše je to dýka s vygravírovanými iniciálkami držiteľa (podarilo sa ho dopátrať). Dýka je v nádhernom zachovalom stave čomu zodpovedala aj cena, ktorá atakovala 7000 eur. Precíznost práce v zbrojovke je na vysokej úrovni, diely lícujú, dýka krásne drží v puzdre, stav tak 8/10. Držal som tú dýku zo zbrojovky v jednej ruke a niekoľko dýk od Lichardusa v druhej ruke. Rozdiel je značný. Teší ma že obe dýky (HDG aj ZB) skončili na Slovensku. Poučenie pre ostatných. Zohnať peknú originál dýku je stále možné. Ale pod 1500eur to nepôjde. Dávajte si pozor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TS1891 napsal
@filuta8 : https://aukro.cz/stara-dyka-nalezovy-stav-7038485296

Ahoj, este odpoved na tvoju otazku. Jedna sa o napodobeninu, standardny model Lolek 2019. Namočili ju na par tyždňov do nejakeho svinstva. Najčastejšie sa používa močovka, toto bolo niečo agresivnejšie. Alebo tam dyku nechali dlhšie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dalsia napodobenina, skutočne nie je nebezpečná, kvalita biedna. Velmi zaujimave cislo. Dvojciferne sa im zdalo malo, tak dali trojciferne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim, mám možnosť kúpiť dýku HG vie mi prosím niekto pomôcť s overením originality? fotky zašlem ak sa niekto ozve.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Daj fotky sem. My tu nič netajíme 😁. Apropo jedna je na aukre, tak schválne či to je HG57.
Toto forum slúži na vzdelávanie, aby ludia nenaleteli podvodníkom. Myslel som ze časom sa sem pridá pá ludí co sa vyznajú, ale zatial som zda sa sam co ide s kožou na trh.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Dýka Hlinkovej gardy - Slovenský štát - Fake

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1