Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » eAukce Aurea

Vykupminci.cz
Numisargo

eAukce Aurea

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny kolegy sběratele,
protože sháním nějaký pěkný kousek 5h 1926 tak jsem se mrknul na aktuální eAukci společnosti Aurea. Bohužel, těžce jsem se zklamal...jak můžou dát u tohoto https://livebid.cz/auction/aurea_25eA/detail/4300 zachovalost 1/1? To už snad nemyslí vážně? Avers třeba budiš, ale most je jasná 2...a takových případů je tam daleko více...kde pak už má člověk nakupovat mince když nechce přes aukro?Kde dají správné označení zachovalosti? Aurea si tím taky podřezává pod sebou větěv. Naposled jsem nakupoval na Antium Aurum a to byla úplně jiná písnička...
Moderátor
Hold není to dnes jednoduché ulovit pěkný kousek :)
Chce to trpělivost, vyčkávat a hlavně mít kasu :)
Možná, že se některý ze zdejších kolegu slituje a pustí ti nějaký..
Něco tam také ještě mám docela slušné kousky Československo.. 5 haleře 26tky také byly , ale dávno jsou fuč.
Vím, že největším dylemem alespoň pro mne byl 20 haléř 1925 v perfektním stavu, ten snad už dnes ani,, neexistuje ;),, a jestli ano tak jeho cena dobře přesáhla 20000kč..
Koukni sem, ale těžko říct jaký je stav...
Jinak hodně štěstí..

http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-81-2439
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 7. 9. 2020, 12:03. »
Registrovaný uživatel
Moc díky Barbarovi za typ, pokud bude cena příznivá, dalo by se to risknout a koupit :-) Jinak samozřejmě kasa není nijak závratná a už vůbec ne neomezená navíc podléhají manželčině přísné kontrole... :mrgreen: Ale právě já to mám tak, že čekám na ten správný kousek, sice někdy dlouho, ale mezi tím si něco našetřím a o to víc mám potom radost z top kousku, který jen tak někdo ve sbírce nemá...třeba ten 20h 1925 nemám a určitě ani v UNC mít asi nikdy nebudu, ten jde hrubo přes 20 000...Ale třeba za ten 5h 1926 jsem ochotný dát 6000 pokud bude UNC. Tak pokud někdo máte a chcete se jej zbavit tak beru :D Mne akorát zarazilo, že i na aukcích Aurea se nedá spolehnout na určení zachovalosti a u některých kousků je hodně nadhodnocena. Je to bohužel hodně i na aukcích poboček ČNS.No a na Aukru bývají občas pěkný kousky, ale tam je vyšponovaná cena do nedozírných výšin, leckdy i umělým přihazováním prodejce...
Moderátor
Zdravím vespolek. Už poněkolikáté jsem vydražil mince v aukci Aurei na limit a vždycky se cena vyšplhala právě přesně na můj limit,možná je to náhoda,nebo jak to vlastně funguje? Není teda výhodnější se zapojit do aukce a přihazovat?
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Mazar - většina aukcí je o štěstí a jestli tj Aukro nebo Aurea apod. spíše u limitu to nemusíš hlídat a více neutratíš, u klasického přihazování hrozí, že se necháš strhnout a půjdeš přes limit který si chtěl, takže obě dvě mají svá pro a proti, např. u limitu to může někdo "pomáhat" přihazovat a pak to nechá u Tvého limitu - to zase u přihatozání nehrozí. Takže každý ma jinou strategii :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Mazar napsal
Není teda výhodnější se zapojit do aukce a přihazovat?

Je.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Mazar napsal
Není teda výhodnější se zapojit do aukce a přihazovat?

Je.


Finančně možná, časově ani ne...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Fidzi napsal
Mazar napsal
Není teda výhodnější se zapojit do aukce a přihazovat?

Je.

Finančně možná, časově ani ne...

Ja som poslal limit do aukcie dvakrát - prvý a posledný. Z 12 položiek v aukcii som 10 "dostal" za svoje maximum. Mince mi nakoniec posielal numizmatický obchodník z iného mesta. Tak som volal usporiadateľovi aukcie, že to bolo poslednýkrát čo si zo mňa robí prdel... Táto skúsenosť mi stačila na celý život. ;)
Tie aukcie sa už dlho nekonajú a usporiadateľ už nie je nažive. Ale ten blbý pocit ostal. A numizmatika je o zábave a nie o blbých pocitoch. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
každý to má nějak. já dražím skoro vždy jen na limity, jinak pak osobně nebo když nestihnu odeslat. někdy toho vyhraju moc, někdy skoro nic. někdy za limity, někdy hodně pod.
možná to v době kamenné bylo jinak :D
mě vyhovuje, že si to projdu a zadám kdy se mi to hodí a nemusím u toho sedět v čas konání. to bývá o víkendech a to su s rodinou...
Registrovaný uživatel
https://livebid.cz/auction/aurea_109/detail/103 Zbytky "nalezove patiny",nejen ze jde spis o korozi ale takhle priznat ze jde o minci z nalezu mylim je provokativni voda do mlyna pro pamatkove urady, archeology a podobny instituce a osoby i kdyz muze mit mince treba puvod v jine aukci nebo starsi sbirce.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
https://livebid.cz/auction/aurea_109/detail/103 Zbytky "nalezove patiny",nejen ze jde spis o korozi ale takhle priznat ze jde o minci z nalezu mylim je provokativni voda do mlyna pro pamatkove urady, archeology a podobny instituce a osoby i kdyz muze mit mince treba puvod v jine aukci nebo starsi sbirce.


Komáre líbí se mi, že zrovna ty takhle reaguješ.. 🤫😉😀
Registrovaný uživatel
Myslím , že drtivá většina historických mincí pochází z nálezů.Ze starých , ale i z novějších .Asi se nedá předpokládat ,že třeba antické mince se dědily z generace na generaci až do naší doby .A vezmu-li v úvahu , že ještě v 18. století se většinou mincovní nálezy z drahých kovů přetavovaly , tak většina mincí ve sbírkách pochází z nálezů 19.-21..století … :- ))
Registrovaný uživatel
Spíše jde o nešťastné použití slov aby to vyznělo lépe nez koroze. U Chlapoviče když ho dražili uvedli koroze, to že je valná většina historických mincí na trhu ze "země" a to především například Denárové období je snad jasné. V jedné německé aukci minulý rok nabízeli asi 20 tolarů, které byli totálně zkorodované s měděnkou a nebáli se uvést že jsou kopané.
Moderátor
Je cerstva napsal
Spíše jde o nešťastné použití slov aby to vyznělo lépe nez koroze. U Chlapoviče když ho dražili uvedli koroze, to že je valná většina historických mincí na trhu ze "země" a to především například Denárové období je snad jasné. V jedné německé aukci minulý rok nabízeli asi 20 tolarů, které byli totálně zkorodované s měděnkou a nebáli se uvést že jsou kopané.


Nevím jak v Německu u nás je to na hraně zákona,je docela možné že prodávající toto používají jen jako zajímavost k zvýšení prodeje a pro případné vyšetřování jsou krytí doložením původu, či mince sice pocházejí ze starých sbírek,ale s nějakou pradávnou historii kolem nálezu ke které se dnes jen těžko někdo dopídí...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Nevím jak v Německu u nás je to na hraně zákona...


Je to tak.
Někdo by o tom měl informovat pana Maříka z archeologického ústavu, aby se rozeběhly kola spravedlnosti.

P.S.: Prodá jednu takovouto minci a detektor má zaplacený. :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) PetrPal v 20. 5. 2023, 14:37. »
Registrovaný uživatel
Zrovna teď sleduji na History Channel seriál Rabování historie. Doporučuji ke shlédnutí.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
aby se rozeběhly kola spravedlnosti.

Spravedlnosti? To je směšný.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Náhodně nalazený 1 kus mince = nejedná se o poklad, natož o něco, z čeho by Archeolog skákal 2 metry vysoko. Věřte, že tam opravdu není prakticky žádná historická hodnota. Tohle nejsou bronzové sekyrky, které nám něco řeknou o původu toho místa, či o stěhování obyvatel. Něco jiného jsou depoty. Tam jsou nálezové stavy důležité. Já, když vidím, jaký šrot k nám lidi nosí a Archeologové to musí zapisovat a indexovat..
Registrovaný uživatel
To vysvetluj uradum ne me, ja jsem si toho vedom. Ja jen ze jsem nedavno cetl vyusteni situace okolo nalezu depotu brakteatu kde se urady zminovali o aukcnich portalech, chvilku na to jsem si podobny upozorneni precetl i v nejakem clanku. A podobny slovni spojeni muze na nektere lidi pusobit jako cervena vlajka na byka.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
MrGuttenberg napsal
Náhodně nalazený 1 kus mince = nejedná se o poklad, natož o něco, z čeho by Archeolog skákal 2 metry vysoko. Věřte, že tam opravdu není prakticky žádná historická hodnota. Tohle nejsou bronzové sekyrky, které nám něco řeknou o původu toho místa, či o stěhování obyvatel. Něco jiného jsou depoty. Tam jsou nálezové stavy důležité. Já, když vidím, jaký šrot k nám lidi nosí a Archeologové to musí zapisovat a indexovat..


To není jisté. Mince může být součást depotu, který je opatrně rozprodáván po částech.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
barbar napsal
Nevím jak v Německu u nás je to na hraně zákona...


Je to tak.
Někdo by o tom měl informovat pana Maříka z archeologického ústavu, aby se rozeběhly kola spravedlnosti.

P.S.: Prodá jednu takovouto minci a detektor má zaplacený. :roll:


Bonzování a závist to je ta pravá česká povaha a ty jsi toho zdárným příkladem
Registrovaný uživatel
MrGuttenberg napsal
Náhodně nalazený 1 kus mince = nejedná se o poklad, natož o něco, z čeho by Archeolog skákal 2 metry vysoko. Věřte, že tam opravdu není prakticky žádná historická hodnota. Tohle nejsou bronzové sekyrky, které nám něco řeknou o původu toho místa, či o stěhování obyvatel. Něco jiného jsou depoty. Tam jsou nálezové stavy důležité. Já, když vidím, jaký šrot k nám lidi nosí a Archeologové to musí zapisovat a indexovat..


Bez hledačů by jste neměli ani ten šrot
Registrovaný uživatel
Já jsem pouze spolupracovník, nikoli archeolog. Zajisté se vedená spolupráce očividně vyplácí a systém PAS plně kvituji. Nicméně jsou lidé, kteří tam nosí i mince FJI a podobně. Na to jsem tak trochu narážel.

Ano, mince může být z depotu, tohle prostě nějak uhlídat nejde. Většinou se to pozná podlé nápadné zelenomodré měděňky. Já tedy doufám, že tyhle depoty končí poctivě v muzeích, spíše jsem narážel na to, že když člověk najde Tolar jako jeden kus, tak to nemá žádnou vypovídající hodnotu co se týče archeologické stránky.
Registrovaný uživatel
Poučit a příště už ten šrot nepřinese. Je to o komunikaci
Registrovaný uživatel
Já osobně si myslím, že tyhle depotové nálezy, které byly nalezeny v prvních desetiletích minulého století, byly z velké části rozkradeny, rozprodány, poté se trhem rozmělnily do více rodin a dnes je můžeme opět nacházet v aukcích. Takhle to je se vším. Je naivní si myslet, že se vše předává z generace na generaci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » eAukce Aurea

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1