Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Ebay - přetisk maďarské známky

Vykupminci.cz
Numisargo

Ebay - přetisk maďarské známky

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na ebay se opět ve velkém vrátili soukromé přetisky maďarských známek.

Tak dlouho jsem se jim smál, až jsem si koupil "setík" z mého města. Vím, podpořil jsem tím prodejce -Lazslo Kovac- (odesláno z Německa) ale taky jsem hodně trochu poškádlil, zda nemá ještě nějaké "Dačice" a on promptně dotiskl a hodil na ebay jiné emise :shock: . Známky od něj jsou i ověřené a to se cení :-))))))). Pro porovnání jsem nahoru dál 2x Adolfa a ten je pravý a i když není ověřený. Vím to ale jistě. Tiskárna Kasalý Dačice nic než Hitlera nepotiskla. (a v Dačicích je má každý filatelista ve sbírce) a jeho dědicové nejvíc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Před chvílí mi pošta dovezla další "ověřenou" od Slovenského prodejce z ebay. Legendu mi dal, že ji koupil v Maďarsku od seriózního prodejce :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V poslednej dobe sú novopečený zberatelia tak hlúpi, že falšovatelia si k tým vyrobeným hlúpostiam už ani rozprávky nevymýšľajú. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Na aukru je to podobný, každy měsíc tisíce nových přetisků. Už prakticky žádná známka z jakékoliv země není v bezpečí před válečným přetiskem. Je to až smutný. U těch znaleckých značek bych se nedivil, kdyby nikdo takový jako sztaray ani neexistoval. Je použitá nějaká běžná sada písma, dost neobvyklé na znaleckou značku, naopak jednoduché na natisknutí. Navíc je písmo přehnaně tlusté, to také směřuje k tiskárně. Pravé značky jsou většinou psacím, a když jsou náhodou tiskacím jako tady, tak jistě zcela originálním písmem. Co si všímám třeba na aukru, tak většina znaleckých značek je padělaná ručně a dost amatérsky, tady ale byla použita tiskárna.
Moderátor
O přetisku Dačice si mohu myslet cokoliv, ale jedna věc je jistá - stačí se zamyslet, kde asi tak vzali v Dačicích maďarské známky, navíc v patřičném množství, a jaký by asi tak měli důvod je přetiskovat? Škoda, že na ten přetisk nepoužili první rakouskou emisi, to by byla teprve raritka!! Anebo uherského FJI.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
stačí se zamyslet, kde asi tak vzali v Dačicích maďarské známky

Práve preto som písal, že dnes sa "zberateľom" predá akákoľvek hlúposť aj bez "vysvetľujúcej" rozprávky.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Ebay - přetisk maďarské známky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1