Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Euro PROBE??

Vykupminci.cz
Numisargo

Euro PROBE??

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Proč tak podivně a nečesky nazvaná kategorie?! Jestli jsou tím myšleny prototypy, tak nevím, proč k tomu je celá kategorie, když je jich úplné minimum a ještě takhle nečesky. Ví vůbec běžný uživatel Aukra, co PROBE je? Když je to anglický výraz a ve slovníku by našel stejně jiný význam.
Jinak mám radost, že se objevila nová kategorie EURO, protože je už nemusím hledat:)
Registrovaný uživatel
u nas sa narecovo hovori: vyprobuj to :D co zname vyskusaj to ;) :lol: :lol: tak to znamena asi skusobna razba :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Taky přesně nevím co to má znamenat, ale "probe" se dá přeložit něco jakou zkouška.... Jinak tady je vysvětlení z aukra "Od zítřejšího dne bude zřízena ještě kategorie "Euro PROBE", která nám umožní eliminovat případné problémy vzniklé při nákupu mincí, které nebyly oficiálně vydány."

Sekce "Euro mince" je totiž moje práce :mrgreen: teda, jen jsem dal ten návrh :mrgreen:
Registrovaný uživatel
opelomega36 napsal
Sekce "Euro mince" je totiž moje práce :mrgreen: teda, jen jsem dal ten návrh :mrgreen:

no to je chvályhodné , ale myslim ze si nebol jediny ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
No určitě ne jediný, žádalo o to hodně lidí:D Probe je zkušební ražba, lépe ale prototyp, protože zkušební ražbu pro budoucí mince dělá stát a ne cizí země.
Registrovaný uživatel
To si nemyslím, že jsem byl jedinej, kdo to takhle chtěl... ale začali s tím něco dělat, když jsem jím psal, jestli to nechtějí změnit.... jako mě Eura nějak moc neberou, ale švaly mě, když jsem vždycky koukal po Markách...

Jinak účel sekce Euro Probe moc nechápu, ale když to tak chtěj, tak ať to tak udělaj :mrgreen:
Moderátor
Tak Euro PROBE jsem si vynutil ja, aby se tyto razby nemichaly do pravych euro minci. Myslim, ze pod timto nazvem je to nejznamejsi a kazdemu sberateli eur je snad jasne, o co jde.
Moderátor
Cilem teto sekce bylo odseparovat tyto podřadné ražby od pravych eur, a Aukro je tam na upozorneni opravdu presunuje. Co si mam ale myslet o prihazujicich, kteri predvadeji toto:
http://www.aukro.cz/item300053303_zkusebni_sada_euro_vatikan_2004.html
Je to jedna z mnoha vatikanskych "euro Probe sad", kterou lze sehnat za 500 Kc (a skutecna hodnota je podle me nula).
Moderátor
Za tuto cenu sezenete pravou vatikanskou sadu a jeste neco navic.
Registrovaný uživatel
to je tym ze nazov sekcie je pre novacikov matuci ....;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Tak Euro PROBE jsem si vynutil ja, aby se tyto razby nemichaly do pravych euro minci. Myslim, ze pod timto nazvem je to nejznamejsi a kazdemu sberateli eur je snad jasne, o co jde.


Díky za vysvětlení.
Moderátor
Kupujici zrejme neznaji vyznam slova "zkusebni".Docela vazne zacinam uvazovat ze si tehle sad za par korun na e-bay koupim a budu je na aukru strilet.A v tomto pripade bych ani nemel zadne vycitky nebot popis aukce neni nikterak matouci.


numismat napsal
Cilem teto sekce bylo odseparovat tyto podřadné ražby od pravych eur, a Aukro je tam na upozorneni opravdu presunuje. Co si mam ale myslet o prihazujicich, kteri predvadeji toto:
http://www.aukro.cz/item300053303_zkusebni_sada_euro_vatikan_2004.html
Je to jedna z mnoha vatikanskych "euro Probe sad", kterou lze sehnat za 500 Kc (a skutecna hodnota je podle me nula).
Moderátor
Tomako: to je sice pravda, je to lakave, ale snad nebudeme prodavat takovy šunt jen proto, že se na tom da vydelat. Moje prodejni filosofie je trochu jina: solidni zbozi za rozumne ceny. Je ale fakt, ze na Aukru se nejvic vydela na uplnych nesmyslech, dobre veci se tam naopak daji porad jeste koupit.
Moderátor
numismat:jasny ,myslel sem to trosku v nadsazce.Nicmene nebudu-li brat nesolidnost probe sad tak pokud by kupujici nebyli "kreteni" nikdy by se takova sada nemohla cenove vysplhat na uroven oficialni sady.
Pokud tedy ty 4tis castky nebyly "umele" nahozeny
Moderátor
Tomako: ja vim, obcas taky tak uvazuju, kdyz vidim nekolikatisicove zisky na padelcich nebo euro probach. Ale
elementarni slusnost (nebo moje blbost) mi brani udelat totez.
Registrovaný uživatel
Euro PROBE je dle mne pro většinu uživatelů neznámý název, nečeský a divný, proč byl navrhnut takový a ne nějaký český? Jinak je pravda, že pro zkušební sady, prototypy a jiné podobné je potřeba samostatná kategorie. Jen se mi nezdá, že by tato aukce byla divná, byla od koruny a popis normální, pro mě dostatečný, jen mě taky překvapil zájem.

To Numismat: Proč myslíš, že takové prodeje jsou šizením lidí, když jsou od koruny, popis dostatečný a u aukce dal prodejce i plný sken/foto mincí. Je to pak na kupcích, jaký mají zájem, když ví o co jde, ne?
Registrovaný uživatel
Kdybys mi ji mohl sehnat, za 500 nebo možná výš bych ji mohl vzít. Když mám již oficiální sady, nějaká zajímavá neoficiální by se mi hodila.
Moderátor
koukni na italske ebay www.ebay.it tam je zkusebnich sad vatikanu v nabidce docela dost a vetsinou se i s postovnym vejdes do 500,-
Moderátor
Libor: Myslim, ze je lepsi nazev Euro PROBE nez nejaky cesky ekvivalent. Kazdemu sberateli eur je snad jasne, o co jde. Uz jsem to tady v jednom tematu rozebiral, o jake razby se jedna. Nejradeji bych to nazval "Padelky EUR", ale to by asi neproslo. Ale kdokoliv muze Aukro pozadat o prejmenovani, netrvam na tom nazvu. Moje predstava byla takova, ze umisteni v teto sekci trkne kupujici, ze jde o neco nepraveho, falesneho, ale spis to vypada, ze Euro PROBE jsou povazovany za neco specialniho a vzacneho.

Nepsal jsem myslim o sizeni, ale mateni sberatelu, jsem presvedcen, ze vetsina prihazujicich si plne neuvedomuje, o co jde.

Takze jeste jednou: Jde o razby produkovane soukromymi firmami za ucelem zisku, BEZ VEDOMI A SOUHLASU prislusnych statu a mimo jejich uzemi, z tohoto hlediska to urcite neni košer.
Numismaticka hodnota je nulova.

Je zde tedy velka podobnost s padelky minci v mnoha aspektech.

Kdyz da nekdo do aukce padelek Ag dolaru (aniz by to uvedl) od koruny a proda se za 4000, je to v poradku ??? Euro PROBE je neco podobneho. Podstatne je, ze prodejce zataji nebo neuvede nektere informace, ktere jemu jsou zname.

Lituji, ale Euro PROBE ani padelky ke skode sberatelu neprodavam.

Podobne jsou napodobeniny minci radu maltezskych rytiru.

Uvedomte si prosim vsichni, pokud toto budete kupovat, bude techto podvrhu stale vice.
Protoze je v posledni dobe zvyseny zajem o proof sady obecne, objevily se i Euro PROBE v proofu.

Nedavno mi jeden obchodnik odpovedel na upozorneni, ze tyto razby prodava: "Klienti si to zadaji, znate to." Znam, ale nemohu s tim souhlasit a nechci se na tom podilet. Nechci se stat distributorem padelatelu a vyrobcu tohoto pochybneho zbozi.
Moderátor
Nakonec kazde vzacnejsi euro bude mit svuj Euro Probe ekvivalent, viz
http://cgi.ebay.it/2-Euro-Monaco-2007-Grace-Kelly-Probe-24-K-vergoldet_W0QQitemZ130192277188QQihZ003QQcategoryZ35552QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122
no a obcas se najde nekdo, kdo na to skoci a koupi ...
Registrovaný uživatel
Libor napsal
Kdybys mi ji mohl sehnat, za 500 nebo možná výš bych ji mohl vzít. Když mám již oficiální sady, nějaká zajímavá neoficiální by se mi hodila.

:D to som sa pobavil :lol: :lol: a za tyzden ju uvidime na aukre :D :mrgreen: :lol: :lol:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano789: Na Aukru toho jeste uvidime dost tak jako tak. Ted se tam objevi spousta dalsich prodejcu Euro Probe, kdyz se tak dobre prodavaji. Pak kupujici zjisti, co koupili, budou se citit podvedeni a budou se snazit prodat i pod cenou, jen aby se tohohle šuntu zbavili. Už jsem to viděl vickrat.
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
Libor napsal
Kdybys mi ji mohl sehnat, za 500 nebo možná výš bych ji mohl vzít. Když mám již oficiální sady, nějaká zajímavá neoficiální by se mi hodila.

:D to som sa pobavil :lol: :lol: a za tyzden ju uvidime na aukre :D :mrgreen: :lol: :lol:


Já neprodávám, kupuji do sbírky a hlavně jiné věci, než numismatické. No aby se nenašel nějaký vtipálek, že?!
Registrovaný uživatel
stale sa len cudujem preco ti neda spavat to euro probe.... to je vsetko ;)
ale uz viem :P
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
koukni na italske ebay www.ebay.it tam je zkusebnich sad vatikanu v nabidce docela dost a vetsinou se i s postovnym vejdes do 500,-
Díky za tip. Asi taky začnu kupovat na eBay, kurz se mění, poštovné není velké a dá se tam hodně (bohužel jen zahraniční) koupit levněji. Na probe dlabu, ale určitě dokoupím oficiální sady, které mi chybí, u nás se Vatikán draží vysoko, tisícovku až několik se ušetřit vyplatí. Jak je to s důvěryhodností Italů?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Euro PROBE??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1