Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Euromince

Vykupminci.cz
Numisargo

Euromince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dám sem obrázky dvoch mincí,ktoré som "sľúbil" v inej téme.Je to také pokračovanie debaty o 5 kopejke 2002 bez značky mincovne a jej cene.O jednej(LUX 2€) som sa dočítal na internete,jednu mám ja,určite ich je dosť,ale nájsť to nie je zas až tak jednoduché. ;) Náhoda.
Na minci medzi 6 a 7 hviezdou chýba značka YGC (Yvette Gastauer Claire)
Druhá je v poriadku.Nie je to nijako zavádzajúca ani upravená fotka,ale dá sa to odfotiť aj tak,že je tam značka Ivety :mrgreen: znateľná,aj keď len veľmi slabo.V tomto prípade to určite nie je ten prípad (veľmi nepravdepodobný ),že by to na razidle chýbalo.Ako je to s tou kopejkou,to neviem... :roll:
Ak máte pocit,že to tam vidíte,je to OK.Ak sa razilo veselo ďalej,nezmizlo to úplne?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pre Aleks1:
Na tej tvojej minci je zaujímavé to,že je poškodené len to jadro.Podľa mňa je možné,že sa to do lisu dostalo už poškodené.Zrejme tomu niekto "pomohol"a pustil to medzi dobré polotovary.Alebo niekto naleptal(?) už hotovú mincu.Nepoškodil by sa ale aj vonkajší prstenec? :roll:
Mám podobnú,ale predsa inú.Na jednej strane je poškodený len prstenec,na druhej prstenec aj jadro(stred).Určite to nie je výrobná vada,ale ako a čím to niekto urobil vôbec netuším.Tiež to vyzerá akési poleptané..
Viem,že príspevok od Aleks1 je už starší,ale ak niekto tuší, čo sa s tými mincami dialo,ozvite sa
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pridám aj ja pár mincí razených prasknutým razidlom. Dvojky sú Rakúsko 2002 a cent Írsko 2007

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten jednocent je skor korozia, ale mozne je aj poskodenie razidla....tieto centy su pokovene tenkov vrstvou a casto sa pod nou vytvori korozia na zeleznom jadre a takto sa to oduje...skuska je jednoducha...pichnut do toho
Registrovaný uživatel
Tie dvojky sú jasné.Sú to tzv. "nálitky"=trefný český výraz.Ja si ale nemyslím,že razidlo je prasknuté.Je len v jednom mieste poškodené,vyštrbené,je tam (vznikne tam) priehlbina.Z neznámych dôvodov. :roll:Nemeckí sammleri to nazývajú ohnisko. Je zaujímavé že u mincí rôznych štátov a rôznych nominálov sa to pravidelne vyskytuje na rovnakých miestach.Majú svoje slabé miesto.
Belgické mince majú slabý celý averz.. :mrgreen: V rokoch 99,00,01 to celkom ušlo a potom to "vypuklo."
Na SVK minciach sa to nedá porovnávať,keďže ich niekedy v rokoch 2008-9 narúbali toľko,že ešte vlani koncom roka sa objavili funglovky 10,20 a 50c.Neviem prečo to tak musí byť,ale tak to je.Ale veď je zatiaľ len 2016.... :roll:
Ten 1cent podľa mňa nie je ani "nálitek",ani poškodené razidlo.Je to hrdza pod tou vrstvičkou medi,vznikajú tam nejaké plyny a tie tú mednú mikrovrstvu vytláčajú,nafukujú.Často je to aj oveľa väčšie a popraskané,mince vyzerajú hrozne.
Na obrázku je už extrém.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak toto by som nepovedal :shock:
Registrovaný uživatel
Ako píše tomi.Pichni do toho.Radia špáradlom,ale tak to nefunguje.Zober malý klinček,kladivo a BUM.Uvidíš,že je tam dutina.Potom s ním zaplať. ;)
Ani toto nie je poškodené razidlo.Ani náhodou.Je to to isté,čo na tvojej minci.Sú toho mraky.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To však neznamená,že na meďákoch nie sú chyby spôsobené vadným razidlom.O tomto si myslím,že to nie je hrdza.Aj keď to vyzerá skoro rovnako.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dostal sa mi do rúk nemecký "minizlatník".Niekto sa s ním pohral.Odfotil som ho vedľa inej mince,aby bolo lepšie vidieť o čo ide.V skutočnosti je aj tak ešte iný,viac zlatý,neviem lepšie odfotiť.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pocul som o ludoch co sa takto zabavaju...dokonca aj jedneho poznam,ktory si skusal pozlacovanie prave na centoch a tie potom pustil do obehu.
Registrovaný uživatel
Aj ja som o tom čítal,videl niekde na obrázkoch,ale tento je prvý,ktorý som mal a mám v ruke.
-s-
Registrovaný uživatel
Výroba strieborných centov:
Do vriaceho roztoku chloridu zinočnatého vhodíme kúsok kovového zinku a centovú mincu (1, 2, a 5 cent). Po pár minútach varu vylovíme z roztoku krásny strieborný cent. ;)

Výroba zlatých centov:
Vyrobený strieborný cent poriadne žíhame v plynovom horáku. Po pár minútach sa zmení na zlatý. Aké jednoduché. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Viem o tom,že sa dá meď odstrániť namočením v kyseline. (zabudol som v akej.)
Že "strieborný" cent teplo pozláti,to som nevedel.Výroba sa vôbec nezdá ťažká. ;)
Teplo robí s mincami divy.Mení farby na nepoznanie.Videl som takto upravené 2€ mince v ponuke ako výrobné vady.Teplo odstraňuje aj biely mor na zinkových minciach.Je nutné podotknúť,že aj s mincami... :roll: :lol:Keď som ju chcel obrátiť aby sa prepiekla aj z druhej strany,tak z platničky odtiekla... :mrgreen: Tie mince sa snáď roztopia aj na slnku.
Môj zlatník nie je vyrobený tak hrubo,obyčajným upečením.Je aj ručne dorábaný,domaľovaný,teda cennejší. ;) Nie je to síce moc presné,ale čo už...Tvári sa ako "minieuro" To je zas nejaký Ajatin?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Viem o tom,že sa dá meď odstrániť namočením v kyseline. (zabudol som v akej.)
Že "strieborný" cent teplo pozláti,to som nevedel.Výroba sa vôbec nezdá ťažká. ;)
Teplo robí s mincami divy.Mení farby na nepoznanie.

:D
Stani, čo si tak zopakovať učivo chémie pre základnej školy ? ;)
Žiadna teplocitlivá minca čo mení farbu. Ale ďalšia chemická reakcia. Zliatina medi a zinku = mosadz...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
My si asi nerozumieme.Ja viem,že teplo mincu "durch"neprefarbí,ale v priebehu pár minút sa s farbou mince pohrá.Chémia zo ZŠ? Neviem či som do takej ustanovizne vôbec chodil,nie tak ešte niečo z chémie... ;)
Na prvom obr.je minca,ktorá má A + R rovnaký.2-3 min na platničke a minca je iná,dokonca sú rozdielne aj av.a rev.Neviem,či tam dochádza k nejakej reakcii,ale dá sa to dať preč,čo by v prípade pozinkovania,pozlátenia a pod. bol asi problém.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Na prvom obr.je minca,ktorá má A + R rovnaký.2-3 min na platničke a minca je iná,dokonca sú rozdielne aj av.a rev.Neviem,či tam dochádza k nejakej reakcii,ale dá sa to dať preč,...

Zahrievaním medi na vzduchu vzniká červený oxid meďný (Cu2O). Ďalším zahrievaním a oxidáciou vzniká čierny oxid meďnatý (CuO).
Menej vzduchu =červená farba, viacej vzduchu = čierna farba. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 23. 7. 2016, 22:47. »
Registrovaný uživatel
Letos Rakousko vydava fantastickou 3 - eurovku - serie "nocni zivot", prvni mince CuNi - netopyr, 50 000 kusu
Registrovaný uživatel
Len pre vyvolených,šikovných.
Až z druhej ruky pre nás bohatých,ktorí by si za ňu museli dobre priplatiť.A v takom prípade sa bez nej zaobídem,tak ako vydržím bez GER 5€.Mal som ju doma,ale preplácať ju......Nemusím mať všetko. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Neviete niekto niečo o 1€ 2010 minci SVK?Za posledných pár dní sa mi dostali do rúk 3 kusy a už sa mi nezdá, že by to mohli byť mince zo sád.Bola by veľká náhoda,aby sa objavili v jednej trafike.Síce mi ich odložili,nevydali mi ich,ale tri za taký krátky čas? Niečo mi tu nesedí... :roll:
Už nie je aktuálna informácia o 70tis ks (myslím),pre sady?
-s-
Registrovaný uživatel
Made in china?
Registrovaný uživatel
To by bola sranda. :D
Farba je iná.Idem skúsiť magnet,premeriam,zajtra dám v zlatníctve odvážiť.
Prečo by tam dali 2010? Ale sú parádne.Pri slabom svetle, napr.TV, ani nevidíš,že sú dvojfarebné.. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Pre biznis...toto je minca zo sady...na ebay su predajne desatnasobne nad nominal
Alebo niekto niekomu ukradol numiz matros a čučo bolo potrebne,tak rozbalili sady..v ktorom meste si to dostal?
Registrovaný uživatel
Píšem ti to,napíš či prišlo.
-s-
Registrovaný uživatel
http://www.burza-minci.com/node/147882 dame to pre info aj tu
Registrovaný uživatel
To sa pýtaš? ;)
Napíš tomu "apo",že si mýli averz s reverzom.Alebo nie?
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Nové mince » Euromince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1