Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Faleristika, nabídka s možností prodeje či výměny!

Vykupminci.cz
Numisargo

Faleristika, nabídka s možností prodeje či výměny!

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prodáno, děkuji.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nabízím k prodeji Ag medaili Za bojové zásluhy i s dokladem cena je 900,- + 60,- pošta. Medaile je org.
Více na email: rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dále nabízím k prodeji Ag medaili Za odvahu, medaile je udělená za boje v 2sv.válce m.číslo je 3621370 cena 1000,-korun +60,-pošta
Ag Medaile za bojové zásluhy s dokladem udělená v průběhu bojů 2sv. války
m.číslo je2307667 cena je 950,-korun +60,- pošta
Jakékoliv dotazy na email: rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nabízím k prodeji válečnou medaili bojovníků maršála Tita udělovanou od roku 1943 Smrt Fašizmu Svobodu Národu
m.číslo je 84256 cena je 300,-+60,- pošta.Vše je původní neměněno nečištěno.
Email:rebel76@seznam.cz
Pokud máte jakékoliv dotazy nebojte se zeptat:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.valka.cz/topic/view/39075

Jde o řád Za chrabrost a dle čísla z období války.
Registrovaný uživatel
rebel76 napsal
Dobrý den, nabízím k prodeji válečnou medaili bojovníků maršála Tita udělovanou od roku 1943 Smrt Fašizmu Svobodu Národu
m.číslo je 84256 cena je 300,-+60,- pošta.Vše je původní neměněno nečištěno.
Email:rebel76@seznam.cz
Pokud máte jakékoliv dotazy nebojte se zeptat:-)

Vďaka za ponuku. Čo sa týka mňa ja som síce taký hanblivý typ, ale osmelím sa 8).
Pozerám, že máte dosť široký záber, tak možno by ste mi vedel poradiť ohľadom čestných odznakov "Za zásluhy o výstavbu státu" a "Za obetavost v práci". Mal by som pár otázok ... Vyznáte sa v tom , alebo sa špecializujete na Juhosláviu a CCCP?
Registrovaný uživatel
Brett zdravím, "Za zásluhy o výstavbu státu""Za obetavost v práci". Celkově odznaky. Jdou mimo mě :-)
Registrovaný uživatel
rebel76 napsal
Brett zdravím, "Za zásluhy o výstavbu státu""Za obetavost v práci". Celkově odznaky. Jdou mimo mě :-)

Ono to nie sú nejaké klasické odznačky, ale sú to podľa mňa krásne faleristické dekorácie (VM-26), len informácie, ktoré by ma zaujímali sú mi neznáme.
Registrovaný uživatel
Brett napište mi Váš email, můžeme se pobavit přes email :-)
Moderátor
p. Brett pokud jde o čs, odznaky jsou vzácné. Vložte obrázky nebi mi napište domů.
Registrovaný uživatel
Za bojové zásluhy m.číslo je2307667 prodáno.
Za odvahu a Za chrabrost zadána.Děkuji.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
p. Brett pokud jde o čs, odznaky jsou vzácné. Vložte obrázky nebi mi napište domů.

Vďaka za ponuku. Ak to uznám za vhodné, tak položím konkrétne otázky. Obrázky vkladať netreba, lebo na otázky, ktoré ma zaujímajú odpovede nedajú.

Áno, myslel som Československé (Václav Měřička, 26).
Dekrét prezidenta republiky č. 89/1945 Sb., z 12. 10. 1945.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nabízím k prodeji tyto Československé Řády
Řád Rudé Hvězdy Práce starý tip m.číslo jen "500" tedy nízké řád je v org.etui+stužka cena je 1500,- +60,- pošta.Uděloval se v letech 1955-60
Zájemců zašlu na vyžádání další fotky.
Více ne email:rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řád Rudé Hvězdy Práce nový tip m.číslo 9774.Řád je v org.etui +stužka
Cena je 1050,-+60,- pošta. Udělován od roku 1960
Více na email:rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řád Práce nový tip m.číslo 9852.Řád je v org.etui+stuřka .Udělován od roku 1960
Cena je 2200,-+60,- pošta .Na požádání zašlu další fotky.
Více na email:rebel76@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niečo malo o tom je tu:
http://www.vyznamenani.net/

Brett napsal
rebel76 napsal
Dobrý den, nabízím k prodeji válečnou medaili bojovníků maršála Tita udělovanou od roku 1943 Smrt Fašizmu Svobodu Národu
m.číslo je 84256 cena je 300,-+60,- pošta.Vše je původní neměněno nečištěno.
Email:rebel76@seznam.cz
Pokud máte jakékoliv dotazy nebojte se zeptat:-)

Vďaka za ponuku. Čo sa týka mňa ja som síce taký hanblivý typ, ale osmelím sa 8).
Pozerám, že máte dosť široký záber, tak možno by ste mi vedel poradiť ohľadom čestných odznakov "Za zásluhy o výstavbu státu" a "Za obetavost v práci". Mal by som pár otázok ... Vyznáte sa v tom , alebo sa špecializujete na Juhosláviu a CCCP?
Moderátor
Problematiku Srbska, Černé Hory a Jugoslávie do roku 1941 zde jsem připraven i poradit, mám dostatek literatury k této problematice. :evil:
Registrovaný uživatel
milosj napsal
Niečo malo o tom je tu:
http://www.vyznamenani.net/

Milosj – ďakujem za radu/pomoc. Ak myslíš tento článok na vyznamenani.net tak ten poznám.
Ak by som sa v budúcnosti rozhodol to tu riešiť, tak skúsim nájsť vhodnú tému a položiť konkrétne otázky, čo ma ohľadom týchto odznakov zaujímajú.

Táto oblasť ma zaujíma, tak skúsim ešte zohnať knihu od Kounovského a Heinca, Československá vyznamenání za pracovní úspěchy 1945 – 1949. Len dúfam, že to nebude nejaká „obrázková publikácia pre deti“, ale faleristická literatúra (88 strán z roku 2001).
Registrovaný uživatel
Ano to som myslel,ale je tam toho viac:
http://www.vyznamenani.net/?page_id=1118
Brett napsal
milosj napsal
Niečo malo o tom je tu:
http://www.vyznamenani.net/

Milosj – ďakujem za radu/pomoc. Ak myslíš tento článok na vyznamenani.net tak ten poznám.
Ak by som sa v budúcnosti rozhodol to tu riešiť, tak skúsim nájsť vhodnú tému a položiť konkrétne otázky, čo ma ohľadom týchto odznakov zaujímajú.
Táto oblasť ma zaujíma, tak skúsim ešte zohnať knihu od Kounovského a Heinca, Československá vyznamenání za pracovní úspěchy 1945 – 1949. Len dúfam, že to nebude nejaká „obrázková publikácia pre deti“, ale faleristická literatúra (88 strán z roku 2001).
« Poslední úpravu provedl(a) milosj v 18. 2. 2018, 21:50. »
Registrovaný uživatel
No od té publikace Kounovského a Heinca, Československá vyznamenání za pracovní úspěchy 1945 – 1949 si vůbec nic neslibujte. Nedozvíte se tam vůbec nic. Je to klasický příklad publikace ve stylu "nic o tom nevím, ale spolehnu se, že ostatní o tom vědí ještě méně". Pár fotek, text se spoustou nepřesností a nic objevného. Více méně to samé co na www.vyznamenani.net. Hlavní část těch 88 stran je nástin politické situace III. republiky.
Moderátor
Pravda je že chybí i základní info, víme jen, že odznaky jsou vzácné. Jde o předchůdce oficiálních pracovních vyznamenání a tak snad není vše utajeno, ale mám podezření, že tyto doklady se prostě-sprostě skartovaly. Několik lidí se pokoušelo i přes kancelář prezidenta zjistit podstatné, ale zatím žádný úspěch. Proto se na rozdíl od pana Kounovského této problematice vyhýbáme.
Registrovaný uživatel
Například u odznaku Za práci tam mají naprosto nesmyslný odhad počtu udělení. Pokud si takhle z hlavy vzpomínám, operují s cca 1000 kusy. Já mám ve sbírce asi poměrně dost dekretů a průkazů po udělení toho odznaku a jsou tam matriční čísla i přes 10000.
Registrovaný uživatel
Páni – ďakujem za reakcie, ohľadom odznakov a publikácie.
Čo sa týka kancelárie prezidenta, tak myslím, že nejaké archívne dokumenty sa predsa len dochovali.
Pri vytváraní Seznamu nositelů z nejakých podkladov čerpali a možno sú medzi nimi aj nejaké faleristicky zaujímavé ...
Už len komu všetkému (aké povolania) sa napríklad udeľoval Čestný odznak Za zásluhy o výstavbu státu (v zátvorke číslo matriky) ...

(14) Novák Bedřich - rolník
(15) Řeháčková M. - manželka rolníka
(19) Hrdlička Otakar - šofér

Podobne aj pri druhom odznaku nájdeme zaujímavé povolania.

Čestný odznak Za zásluhy o výstavbu státu

Čestný odznak Za pracovní obětavost

PS: Dúfam, že nebude problém, že som narušil tému - že spamujem :?
Registrovaný uživatel
Za odvahu a Za chrabrost prodáno.Děkuji. ;)
Moderátor
Brett napsal
Páni – ďakujem za reakcie, ohľadom odznakov a publikácie.
Čo sa týka kancelárie prezidenta, tak myslím, že nejaké archívne dokumenty sa predsa len dochovali.
Pri vytváraní Seznamu nositelů z nejakých podkladov čerpali a možno sú medzi nimi aj nejaké faleristicky zaujímavé ...
Už len komu všetkému (aké povolania) sa napríklad udeľoval Čestný odznak Za zásluhy o výstavbu státu (v zátvorke číslo matriky) ...

(14) Novák Bedřich - rolník
(15) Řeháčková M. - manželka rolníka
(19) Hrdlička Otakar - šofér

Podobne aj pri druhom odznaku nájdeme zaujímavé povolania.

Čestný odznak Za zásluhy o výstavbu státu

Čestný odznak Za pracovní obětavost

PS: Dúfam, že nebude problém, že som narušil tému - že spamujem :?


NAOPAK- každý detail, dodatek je přínosný. :evil:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Faleristika, nabídka s možností prodeje či výměny!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1