Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Falza uhorských mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Falza uhorských mincí

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Aj tak si myslím, že nikto ďalší sem už nič nepridá. Ide to tu dole vodou...entuziazmus sa niekam vytratil a nie je to blížiacim sa letom.
Moderátor
Archy, len pekne pohľadaj, nebuď pohodlný :D
Moderátor
sigur napsal
Aj tak si myslím, že nikto ďalší sem už nič nepridá. Ide to tu dole vodou...entuziazmus sa niekam vytratil a nie je to blížiacim sa letom.


snáď to nebude také zlé
Moderátor
no je to jak v jinych sekcich - lidi vic cumej, mene pisou a skoro vubec neprispivaji obrazove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Presne si to trafil, je to tak. Mám kopec zaujímavých a pekných vecí, ale už nemám chuť to sem dávať, pretože viem, že adekvátnu spätnú väzbu dostanem od pár tých istých ľudí...hmm, kde sú tie časy "Uhorských mincí grošového obdobia"...
Moderátor
Ono si nemyslím že by to bolo stratou entuziazmu. Nechcem tento celý problém nejako definovať, ale mám takú teóriu... Sigur minule trefne poznamenal, že mnohí vyrástli na tomto fóre. Je to naozaj pravda. Vtip je v tom, že niekedy sme sa nehanbili za príspevky, ktoré by sme dnes do fóra nedali lebo by sme sa nebodaj "strápnili"? To je blbosť. Ale je pravda, že sme mnohí zo zakladateľov trochu inde, publikujeme, tak nebudeme "publikovať" na tomto fóre veci, ktoré by sme radi hodili na papier. Niekedy sme nepublikovali a to hlavné numizmatické fórum bolo na tomto serveri. Nevidím v tom nič zlé, práve naopak. Pripomínam sigurové slové, že sme na tomto fóre vyrástli, s dôrazom na slovo vyrástli. Teraz nehovorim o sebe, neviem či som vyrástol ja, ale mnohí áno. Takže stratou entuziazmu to asi nebude, len sme veľkí, naozaj veľkí numizmatici. Nepozeráme na príspevky začiatočníkov ktorí sa pýtyjú tie isté otázky ako my pred pár rokmi, čo je škoda. mali by sme ich podporiť, čo ja osobne nerobím a je mi to ľúto. Prečítam, zhodnotím že zadávateľ príspevku bude zdrbaný že nedal foto, alebo nedal kvalitné foto, alebo nemá biely podklad, alebo nedal zaujímavú mincu. Prečítam, idem ďalej. Škoda, aj môjho vlastného prístupu je škoda, lebo teraz nekydám na nikoho, ale hlavne na seba. ;) Ale zas zlé to nie je. Je to stále výborné fórum, každopádne mierne sprofesionalizovanie prináša svoju daň, nie? Odteraz si nájdem čas a budem sa snažiť komunikovať ako pred rokmi. Každého nového si budem vážiť (a vážim), pretože nový vietor častokrát privanie dobré veci. Aj v uhorských minciach...
Registrovaný uživatel
pokoj.
nebude to len uhorkova sezona ?
_______________
Moderátor
sigur napsal
Presne si to trafil, je to tak. Mám kopec zaujímavých a pekných vecí, ale už nemám chuť to sem dávať, pretože viem, že adekvátnu spätnú väzbu dostanem od pár tých istých ľudí...hmm, kde sú tie časy "Uhorských mincí grošového obdobia"...


Nie, sigur, musíme do toho naozaj ísť. Aspoň kvôli sebe.
Registrovaný uživatel
Za seba som nesmierne rád, že som na toto fórum pred 4 rokmi natrafil. Zrovna som rozmýšľal, do ktorej oblasti numizmatiky sa pustím, za sebou som mal klasiku, teda ČSR, Slovenský štát, FJI...dostal som sa po nejakých Leopoldov, pražské groše a nakoniec som náhodou natrafil pár uhorských mincí, s ktorými som si nevedel rady. A vtedy to začalo...učili sme sa tu jeden od druhého, čo mi dalo viac ako väčšina literatúry...krásne časy, som za ne fakt veľmi vďačný. :)
Sorry, za ten pátos, ale keď si niekedy pospomínam, čo sme tu všetko popísali, tak vždy zmäknem :)
Moderátor
Ten pátos je bohový, my čo tomu rozumieme, tak tomu rozumieme. :-) ďakujem, že všetci filozoficky podkutí chlapi uznávajúci viedenský spolok tomu rozumejú... :)
Registrovaný uživatel
č.13-dukát Ladislava V. H 636,n-?
č.14- " k-?
č.15-tolar Matyáše II. H 1107

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 17. 6. 2014, 21:06. »
Registrovaný uživatel
Tak toto sú skutočne ťažké kalibre. :)
Moderátor
:shock: No musím si sánku vyviazať šatkou... :P 8)
Moderátor
bertik, dal si pekné konkurenčné kusy, super. 8)
Registrovaný uživatel
č. 16 - Korvín H 710, asi šidili už v mincovni.
č. 17 - Druhí bude asi origo Vladislav I. H 598

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 17. 6. 2014, 21:07. »
Registrovaný uživatel
Tá akože "klipa" ma úplne dostala a u mňa útočí na špicu hitparády. Fakt podarená vecička. :D
facctory, prosím ťa, očísluj neočíslované falzá, nech je pri hodnotení prehľad.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 17. 6. 2014, 18:32. »
Moderátor
to druhe je opravdu zajimave, ze by nekde zabavili strizky a razilo se na ne? :)

a jsme zase u problemu, ktery vlastne nikdo moc presne resit ani nechce (neumi?). co uz je a co neni falzum? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pripominam povrchni "hlasovacku" (vysledky mel nekde greggy). povrchni proto, ze tech dotazu by slo vymyslet jeste vic (a potiz js, ze ne na vsechny se da vzdy bezpecne odpovedet):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
č.18-Korvín K-B
č.19-Korvín K-R
č.20-Korvín,obol K-I

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 18. 6. 2014, 20:05. »
Registrovaný uživatel
Falzum Korvínovho obolu vidím prvýkrát, fakt pekná vec. Gratulujem a ticho závidím. :)
Toto boli posledné razby pred menovou reformou v 1468 a ak ma pamäť neklame, tak táto značka (K-I) býva na oficiálnych razbách obvykle umiestnená mimo ramien dvojkríža. Myslím, že aj môj obolus to tak má, akurát mám zasa bordel v katalógu, ale skúsim pohľadať foto na porovnanie.
Registrovaný uživatel
no objavili sa tu naozaj pekné kúsky.
č. 21 denár FER 1 hrubý a veľký kotúčik
č. 22 Wladislav

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
a ešte jeden číslo 23

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
malá pripomienka, dnes o 22:00 končí súťaž v uhorských falzách. Zatiaľ bolo predstavených 23 pekných kúskov. Takže kto ešte neprispel, má ešte možnosť. 8)
Registrovaný uživatel
takze za mna, hlas ma falzum dukatu c.14 a denar c.2
_______________
Moderátor
Vkladanie obrázkov falz skončilo. Termín hlasovania o najkrajšie falzum necháme do stredy 25.6. do 22.00.
Nech sa páči, hlasujte! 8)
Registrovaný uživatel
hlasujem pre 1,-20, 2,- 14, 3,- 8.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Falza uhorských mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1